Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena FM do wieży

MaYeS 06 Sty 2007 14:59 5943 4
  • #1 06 Sty 2007 14:59
    MaYeS
    Poziom 10  

Witam ... ostatnio zakupilem sobie wierze Panasonica i nie mam anteny FM przy niej ... a ze ktoregos dnia z mojego samochodu odpadla antena przy samym gniezdzie to sobie przykleilem na tasme to monitora i podlaczylem do wierzy ... ale niestety odbiera mi tylko RMF-FM zero innych programow ;/;/ Chcialem sie zapytac czy jesli podlaczyl bym zailacz i dal 3V (zasilacz ma regulowane napiecie) podlaczyl bym gdzies po drodze do kabla od anteny ... i czy by cos to pomoglo ... bo boje sie ze spale gniazdo antenowe a to nowka wieża wiec szkoda :)

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 06 Sty 2007 15:12
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Jeśli w Twojej wieży jest gniazdo na antenę, to kup sobie porządną antenę i podłącz ją kablem koncentrycznym. Antenę daj na zewnątrz możliwie wysoko, aby był jak najlepszy sygnał. Podłączenie samego zasilacza do anteny lub wejścia antenowego nic nie pomoże. Ewentualnie można podłączyć wzmacniacz antenowy. Robi sie to wtedy gdy sygnał z anteny jest za słaby. Jednak najpierw trzeba zamontować odpowiednią antenę, a nie kawałek przewodu koło monitora.
    Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Sty 2007 15:20
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Ogólnie

0
  • #4 06 Sty 2007 15:38
    MaYeS
    Poziom 10  

no wlasnie o to chodzi ze nie mam za bardzo kasy na antene chociarz kosztuje tylko 40 zeta ale jednak nie mam skad ich wytrzasnac a jeszcze ojciec stracil prace i trzeba sobie jakos radzic samemu ... a jak by dac wzmacnacz antenowy od anteny TV ?? Ale mam podlaczona antene samochodowa i jak bym podlaczyl wzmacniacz antenowy to moze by bardziej sciagala sygnal ... a antena jest samochodowa bo sie ulamala z samochodu z dachu ...

0
  • #5 06 Sty 2007 17:34
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Wzmacniacz pomaga tam gdzie jest słaby sygnał, a Ty prawie go nie masz. Jeśli jakaś stacja będzie słyszalna, tylko z szumami, to wtedy możesz zastosować wzmacniacz. Więc lepiej będzie jak dasz te antenę gdzieś wysoko na zewnątrz i podłączysz ją kablem do wieży. Teoretycznie im wyżej antena, tym sygnał silniejszy. Możesz spróbować zamiast anteny włączyć do wejścia antenowego tylko jeden przewód, ale długi i umieścić go możliwie wysoko. Czasem trzeba poszukać odpowiedniego miejsca dla anteny, bo nie w każdym jest tak samo silny sygnał. Dlatego można ten przewód umieścić pionowo lub poziomo, szukając możliwie silnego sygnału. Mówiąc "przewód" mam na myśli pojedynczy kabelek - linka lub drut.
    Tak na marginesie - być może masz w tej wieży przełącznik local/distant lub LO/DX służy do przełączania na stacje bliskie i odległe. (większa lub mniejsza czułość) Może tez być przełącznik "mute" - "wyciszanie", które powoduje wyłączanie słabych stacji radiowych, na których słychać szum. Słychać wtedy tylko te silne, zapewniające dobry odbiór. Sprawdź.
    Pozdrawiam

0