Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto samo wchodzi na obroty Hyundai Lantra

09 Sty 2007 22:27 8622 15
  • Poziom 2  
    Witam!!
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Hyundaia Lantry 1994r. 1.5 GLS od roku i zaczoł się problem:
    Podczas jazdy przy zmianie biegów, przy wciśnięciu sprzęgła oraz redukcji biegu silnik sam wchodzi na obroty do 5 tyś. kilka razy po zatrzymaniu pojazdu też silnik sam wchodzi na obroty do 5 tyś.
    Podczas jazdy na biegu auto automatycznie (sam z siebie) wchodzi na bardzo wysokie obroty (4-5 tyś) i auto zaczyna jechac jak bym posiadał tempomat, w żaden sposób nieda się tego opanowac ratuje się ostatecznością czyli wyłączeniem stacyjki. Po takim zdażeniu mam problemy z uruchomieniem silnika odrazu. Brak sygnalizacju na descfe rozdzielczej o jakiej kolwiek awarji.
    Problem zaczoł się po wymianie filtra powietrza oraz oleju.

Ratujcie biednego studenta co się moglo stac z moją kochana Lantrą
  • Poziom 26  
    sprawdz czy nie ciagnie gdzieś lewego powietrza !
  • Poziom 2  
    Ale jak to sprawdzić w którym miejscu moze brac powietrze?
  • Poziom 26  
    przy filtrze powietrza, przy kolektorze ssącym,
  • Poziom 2  
    Wszyscy mi mowia ze to silnik krokowy, ale z tego co sie orientuje to taka usterka wystepuje tylko na biegu jalowym czy to sie zgadza?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tak jak radzi trawik szukaj czy nie ciągnie lewego powietrza
  • Poziom 13  
    Jakie tam lewe powietrze!!!
    Przeciez pisze czlowiek ze wchodzi na 5 tys obr!!!
    Trzeba zrobic diagnoze komputera albo najlepiej
    wymienic.
    Sprawdz na poczatku czy kable do komputera siedza
    dobrze i maja dobre styki, jak rowniez sprawdz mase do komputera.

Dodano po 2 [minuty]:

Musisz naprzod zdjac kleme minus na akumulatorze
    dopiero pozniej kable z komputera.
  • Poziom 18  
    Przepraszam za odświeżanie tematu ale mam identyczny problem.
    Co było powodem takiego zachowania silnika?
  • Poziom 2  
    witam mam ogromny problem z moją lantrą a mianowicie co jakis czas sama wskakuje na bardzo wysokie obroty i sama gaśnie w dodatku bucha czarnym dymem przy odpalaniu i jak dostaje wysokie obroty wymieniłem komputer ,silniczek krokowy nawet i sonde i dalej to samo to wszystko odbyło sie na polecenie mechaników jak widac co jeden to mądrzejszy prosze pomuzcie moze ktoś tez juz przeszedł to co ja teraz przechodze
  • Moderator Samochody
    Panowie, zastanówcie się jak silnik może wejść na 5000 rpm, nawet mając dziurę w dolocie jak lej po bombie, w momencie gdy tps informuje sterownik o zamkniętej przepustnicy ?
    Odpalałem megane 16V bez kolektora ssącego, podłączyłem tylko przepustnicę i silnik krokowy do wiązki ecu, silnik pracował w miarę stabilnie na wolnych obrotach.
  • Poziom 18  
    co więc może być przyczyna takiego zachowania?
    Zauważyłem że przy zimnym silniku i jeździe na wolnych obrotach wszystko jest w miare ok, dopiero po rozgrzaniu i wejściu na wyzsze obroty (3tys) dzieją się takie cuda. Wygląda na to jakby dostawał dużą dawkę paliwa (aż śmierdzi) i przy próbie przygazowania silnik się dusi. Czasami po chwili spokojnej jazdy wszystko sie uspokaja ale na krótko.
    Czy wszystkie lantry benzyna 1,5 tak mają?
    Pomóżcie bo chyba kupie jakiegoś anglika i przeszczepię silnik.
  • Poziom 11  
    Witam, u mnie po odpaleniu silnika i zostawieniu na biegu jałowym (po rozgrzaniu go) zachowuje sie niepokojąco, mianowicie gdy wszystko mam wyłączone to silnik chodzi ładnie, po włączeniu dmuchawy i świateł silnik z obrotów 900 spada na 800 po czym zaczyna sobie sam gazować. Sprawdziłem silnik krokowy na krutko działa w obydwie strony, co może być przyczyna takiego zachowania silnika na pełnych wtryskach 1.5 GLS???
  • Poziom 1  
    Witam!!
    Trochę spóźnione wyjaśnienie, ale zawsze to coś :) może komuś się przyda...
    .....Winny całego zamieszania - tzn. samoczynnego wchodzenia na obroty, aż do 4-5 tys. - jest: czujnik temperatury!! Który to po podłączeniu do komputera pokazuje w piękny słoneczny dzień - odczyt np. -156st. celcjusza. Tak tak, to nie pomyłka: minus 156 stopni. Co najgorsze, z różnych nieznanych mi bliżej przyczyn czujnik ten szwankuje tylko okresowo i zawsze po rozgrzaniu silnika : raz pokazuje odczyty prawidłowe, a innym razem złe. I wtedy zaczyna się cała "zabawa". Najśmieszniejsze jest to że wymiana "psotnika" trwa 2 minuty i kosztuje 50zł ( koszt czujnika)....a tyle nerwów. Pozdrawiam!!
  • Poziom 9  
    Może to też być sonda lambda. Ja tak miałem w audi. Obroty skakały do 4.5 tys. Po wymianie okazało się że to była też wina jednego wtrysku paliwa. Warto więc i to sprawdzić.
  • Poziom 18  
    Też doszedłem do tego że to ten czujnik. Po odłączeniu kostki od niego wszystko chodzi jak należy ale nie ma ssania.
    Problem polega na tym że w żadnym katalogu nie ma takiego elementu.
    Czy ktoś wie gdzie można go kupić? Ew. jak on się fachowo nazywa?
  • Poziom 2  
    to byc moze byc to co panowie powiedzieli wyzej. miałem podobny problem w astrze. wąż podłączony z przepustnicy do filtra powietrza był pękniety i wskakiwał na bardzo wysokie obroty.