logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tonsil GTC 15/40/1 jakie wysokotonowe + inne pytania

Shadowek 21 Sty 2007 22:52 3792 6
REKLAMA
  • #1 3471842
    Shadowek
    Poziom 31  
    Posty: 1719
    Pomógł: 94
    Ocena: 24
    Witam
    A więc jak w temacie...
    Mam głośniki tonsila gtc 15/40/1 4Ohm... ich popularność w Polsce jest znikoma... a więc nie ma gotowych konstrukcji na różnych forach audio... bodajże jedna na elektrodzie... i odnośnie do tych głośników, jaki wysokotonowe będą dobre tymi właśnie głośnikami? Mój budżet to max 50 zł za sztuke... i jeszcze od razu prosiłbym o schemat zwrotnicy pod ten zestaw...
    Dobra teraz inne pytania:) Jaki litraż do tego głośnika?? Wiem tylko jedno... będą to kolumny podłogowe (około 1m wysokości) i będą wspomagane Subwooferen na głośniku Stx gdn 27/150/8 SS... Posiadam również kartkę z parametrami do tych głośników, więc jakby co to mogę zeskanować/przepisać zawartość
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 3472304
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    Mysle że około 8-12 litrów z BR bo to pewnie głośnik z Excellence.

    Powinieneś zacząć od przepisania parametrów tych glosników. Popularnośc znikoma bo serie były albo tylko w gotowych kolumnach albo na rynek zachodni.

    po za tym zapomnij przy 15 centymetrowcu jednej sztuce o tak wysokiej kolumnie, musiałaby miec ślepą przestrzeń, albo byc bardzo smukła, zeby nie zajechać tego glośnika. Wysokotonowe oczywiście tonsila najlepiej takie powyżej 50 złotych.

    Inna sprawa jakbys miał 4 takie głosniki, wtedy dwie takie kolumny sa w Obrębie Twoich możliwości wąskie klocuszki o przekroju 15 cm kosz po same kanty kolumny.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #3 3472500
    Shadowek
    Poziom 31  
    Posty: 1719
    Pomógł: 94
    Ocena: 24
    Tu jest link do strony ze zdjęciem kartki z parametrami:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic568053.html
    Mnie raczej chodzi o podłogowe... oczywiście będzie pusta przestrzeń, ale jeżeli jest to naprawdę zły pomysł to proszę napiszcie... co do wysokotonowego... jaki polecacie? może jakiś gdwk 10/80?
  • REKLAMA
  • #4 3473250
    Tremolo
    Poziom 43  
    Posty: 13793
    Pomógł: 1016
    Ocena: 497
    Masz gotowy projekt tam. GDKW 10/80 będzie dobry ustaw go jak najbliżej tego niskośredniotonowca. 9-10 litrów. Jeśli stroić na 50-55Hz tak około.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #5 3474345
    Shadowek
    Poziom 31  
    Posty: 1719
    Pomógł: 94
    Ocena: 24
    Czyli zrobię tak: Wykonam prawie jak według tego projektu jak wyżej... lecz jednak zrobię podłogowce
    Co do wysokotonawca:
    ten będzie dobry??:http://www.allegro.pl/item158103844_tonsil_gdwk_10_80_7_ex_nowe_12_m_gw_f_vat.html
    Jeszcze nie wiem jaką zwrotnice wykonać... Może jakiś schemat? Bym prosił...
  • #6 3520959
    Shadowek
    Poziom 31  
    Posty: 1719
    Pomógł: 94
    Ocena: 24
    Po długim zastanowieniu... zdecyduje się na głośnik Visatona SC 10 N... jeżeli jest to zły pomysł to napiszcie... I jeszcze jedno, niech ktoś się zainteresuje tym tematem i zaprojektuje mi zwrotnice pod te głośniki będę baaardzo wdzięczny tzn. GTC 15/40/1 4ohm i Visaton SC 10 N 8ohm > Podział najlepiej na 5000hz
    harakterystyki sc10n są tu http://www.visaton.de/en/1/8/380.html
    Naprawde będę wdzięczny jeżeli mi ktoś zaprojektuje zworotnice
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #7 11510985
    damiano200
    Poziom 1  
    Posty: 1
    A jaką proponowali byś Cie skrzynie zamkniętą do tego tonsil gtc 15/40/1 z góry dziękuję ;]
    Moderowany przez adambyw:

    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru wysokotonowego głośnika oraz konstrukcji zwrotnicy do głośników Tonsil GTC 15/40/1 4Ω, które są rzadko stosowane i mają ograniczoną dostępność gotowych projektów. Zalecany jest litraż obudowy BR około 8-12 litrów, z częstotliwością strojenia około 50-55 Hz, przy czym sugerowana objętość to około 9-10 litrów. Wysokotonowe głośniki Tonsil powyżej 50 zł za sztukę są preferowane, a konkretnie polecano model GDKW 10/80, który należy umieścić blisko nisko-średniotonowego. Alternatywnie rozważano głośnik Visaton SC 10 N 8Ω z podziałem zwrotnicy na około 5000 Hz, dla którego dostępne są charakterystyki techniczne. Autor prosił o schemat zwrotnicy dostosowany do połączenia GTC 15/40/1 i Visaton SC 10 N. W dyskusji pojawiła się także sugestia dotycząca konstrukcji kolumn podłogowych o wysokości około 1 metra, wspomaganych subwooferem STX GDN 27/150/8 SS. Na koniec pojawiło się pytanie o możliwość zastosowania obudowy zamkniętej dla Tonsil GTC 15/40/1.
REKLAMA