Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmniejszenie obrotów silnika elektrycznego

26 Sty 2007 11:30 7868 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Poszukuję schematu i opisu jak zmniejszyć obroty silnika elektrycznego,i jakie mogą być minimalne obroty po przeróbce.
    Za pomoc Dziękuję
  • Poziom 10  
    Zmniejszyc obroty silnika el. mozesz stosujac falownik. Podlaczasz do falownika z jednej strony zasilanie z drugiej twoj silnik i juz. Wpisz sobie w googlach falownik to ci wyskoczy co na tem temat. Jak chcesz to ci moge dobrac falownik do twojego zastosowania. Podaj mi tylko moc silnika i do czego to ma sluzyc.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam podobny problem.
    Posiadam silnik prądu stałego na napięcie 24V pobierający prąd znamionowy 3A i o mocy 40 W (nie wiem czemu?). Obroty tego silnika to 3500 obr/min. Silnik ma napędzać nagrzewnice w autobusie a te znamionowe obroty powodują, że całe ciepło z nagrzewnicy zostaje przepędzone a nie "wypchane", dlatego tez potrzebuje zmniejszyć obroty do około 1500 ~ 2000 obr / min. Wiem, że można zastosować żarówkę, która zmniejszy napięcie o połowę. Chciałbym jednak zastosować coś co będzie wyglądało mniej jak prowizorka. Co oczywiście nie może byc też strasznie drogie - caly silnik kosztuje 80 zł.