Witam.
Padł mi ze starości akumulator i przyszło do jego wymiany. kupiłem nowy, facet od razu mi go założył, zmierzył napięcie ładowania i... wyszło na jego mądrym przyrządzie 13,72V
. Powiedział po chwili wahania, że "może tak być" i że jest to w normie. A ja wszędzie słyszę, ze nap.ładowania ma mieć 14,4V. Więc czy u mnie jest za niskie?
I teraz: czy w takim razie można i jak można je zwiększyć? W alternatorze jest wsadzony moduł regulatora, ale zalany jest żywicą, a w schemacie el. samochodu nie widzę, żeby można gdzieś samemu coś podciągnąć. Czy to może być wina źle działającego regulatora to napięcie 13,72V?
Samochód to 'Trabant-Polo 1100ccm', akumulator 12V/44Ah. Poniżej wycinek ze schematu instalacji autka:
Padł mi ze starości akumulator i przyszło do jego wymiany. kupiłem nowy, facet od razu mi go założył, zmierzył napięcie ładowania i... wyszło na jego mądrym przyrządzie 13,72V
I teraz: czy w takim razie można i jak można je zwiększyć? W alternatorze jest wsadzony moduł regulatora, ale zalany jest żywicą, a w schemacie el. samochodu nie widzę, żeby można gdzieś samemu coś podciągnąć. Czy to może być wina źle działającego regulatora to napięcie 13,72V?
Samochód to 'Trabant-Polo 1100ccm', akumulator 12V/44Ah. Poniżej wycinek ze schematu instalacji autka: