Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Duo GCO 20-17-01 / 350.40.00.00 proszę o poradę

02 Lut 2007 18:24 3466 2
  • Moderator Samochody
    Witam,
    jestem w zasadzie serwisantem sprzętu RTV i elektryki samochodowej, jednak chciałbym postawić na nogi posiadany przeze mnie kocioł gazowy Termet Duo, czyli ten "dwa w jednym", z dwoma osobnymi układami CO i CWU. Kocioł jest sterowany fabrycznym sterownikiem DUO ELS-21, czyli chyba 350.40.00.00 (zdarta nalepka).
    Usterka objawia się wariowaniem termometru cyfrowego, a co za tym idzie, całej automatyki. Jest to jakiś kłopot z zasilaniem wewnętrznym, ponieważ występuje tylko w czasie pracy palnika, kiedy pracują wszystkie elektrozawory i większość przekaźników. Na pewno sobie z tym poradzę, w końcu jestem elektronikiem z doświadczeniem :) .

Chciałbym ten sterownik uruchomić poza kotłem i muszę oszukać termoparę (czujnik płomienia).
    Nie mam jednak żadnych materiałów od tego kotła i jeżeli ktoś potrafi mi przedstawić sposób podłączenia sterownika wewnątrz kotła, oraz zasadę działania termopary elektronicznej, to uprzejmie proszę o informację.
    Serdecznie pozdrawiam!
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Dziękuję, mam ten schemat, jest to jednak inny kocioł - podwójny. Podejrzenie uszkodzenia padło na transformator TS12ELS/T firmy Zolan, który na swoich uzwojeniach wtórnych wykazuje po 8V bez obciążenia. Zadałem już pytanie w innym dziale o dane tego trafo, bo Zolan już go nie produkuje i ma w ofercie trochę inne modele.