Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GaduGadu7.6 - Zmiana organizacji kontaktów

06 Lut 2007 01:37 2271 7
 • Poziom 31  
  Niestety. Przyszedł taki moment że zostałem zmuszony do zmiany starego dobrego gg6.1 na Tzw. Lepsze gg7 powodem jest zmiana przez panów z gadu gadu protokołu przesyłania plików:| Niestety stwierdzam że to lepsze jest do d... a konkretnie idiotyczna organizacja listy kontaktów i grup użytkowników która zaprzecza jako takiemu sensowi stosowania grup bo po co mi one skoro i tak muszę przewijać całą listę żeby dotrzeć do konkretnych kontaktów. Słyszałem że podobno istnieje jakiś dodatek który zmienia to na zakładki jak w gg6. Ktoś o tym słyszał ? bo mi się w necie odkopać nie udało.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 13  
  Witam.
  Może nie będzie to taka odpowiedź jakiej oczekiwałeś ale gg 7.0 i w górę jest straszne oporne i na słabszych komputerach potrafi się czasami zawieszać.
  Proponuję użyć innego programu do korzystania z protokołu gg: KONNEKT Posiada on wiele dodatkowych funkcji i wtyczek, można dopisywać dodatkowe informacje o użytkownikach, konfigurować wszystkie dostępne bramki sms. Pokazuję kiedy ostatnio dana osoba była dostępna i wiele innych.
  No i to co najważniejsze można wyszukiwać osoby z listy wpisując kolejne jej litery, a nie tak jak w gg tylko pierwszą literą.
  Jestem zadowolony z niego :D BRAK REKLAM

  Zamieszczam instalkę:
  Znajdują się w niej wszystkie standardowe komponenty jak pełna obsługa sieci GaduGadu, Jabber, Tlen, WPK, LAN. Do tego przesyłanie wiadomości SMS, obsługa dźwięku, rozbudowane okno rozmowy, wymienne schematy wyglądu, oraz automatyczne aktualizacje.

  Moderowany przez jankolo:

  Regulamin forum wyraźnie stwierdza, że plików swobodnie dostępnych w Internecie zamieszczać na forum nie wolno - umieszczamy linki do nich. Natomiast pobieranie jakiejkolwiek prowizji za darmowe pliki jest działaniem w najwyższym stopniu nieetycznym. Niniejszym karzę kolegę ostrzeżeniem. Załącznik z forum usuwam. Kolega powinien się wstydzić. Link do programu podany jest w poście niżej.

 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 31  
  niestety konekt nie rozwiązał podstawowego problemu z komunikatorem podobnie jak jeszcze kilka innych (aqq, spik, tlen) wszystkie mają taką samą organizacje kontaktów jak gg7 i nigdzie nie znalazłem opcji zmiany co je dyskwalifikuje (tak wiem jestem wybredny ale soft użytkowy ma mi odpowiadać i ma być wygodny a nie ja mam się do niego dostosowywać.) do tego na co mi jakieś dodatkowe wodotryski z których nie korzystam. Potrzebuję tylko gg6 z obsługą protokołu gg7. Coraz poważniej zaczynam myśleć nad napisaniem własnego otwartego klienta gg w którym każdy będzie mógł zmienić co zechce i jak zechce ale jak na razie moja wiedza nt. programowania jest zbyt skromna aby tego dokonać.
 • Poziom 21  
  Z tego co się orientuje, to w gg7 można wyłączyć wyświetlanie kontaktów w gupach w ktorejś z opcji w menu i wyglada tak samo jak w gg6. Osobiście jestem szczęśliwym użytkownikiem gg na Tlenie od ok. 2 lat i nie mam zamiaru zmieniać komunikatora na żaden inny :)
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  KJ napisał:
  tak wiem jestem wybredny ale soft użytkowy ma mi odpowiadać i ma być wygodny a nie ja mam się do niego dostosowywać


  Zainteresuj się mirandą. Z tego co pamiętam, tam można zmienić organizację listy kontaktów na kilka sposobów (można nawet ustawić ręcznie). W dodatku tym kliencie każdy może zmieniać prawie wszystko jak zechce i oczywiście program jest na GPL (niektóre wtyczki nie są, ale większość też jest na GPL).

  Pozdrawiam, Krzysztof.
 • Poziom 20  
  W GG wystarczy kliknąć prawym myszki na liście kontaktów i wybrać Widok i ustaw LISTA zamiast Drzewo.

  Chyba o to chodzi?
 • Moderator Samochody