Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PS663S - przegrzewa wodę

romloc 07 Feb 2007 20:34 1515 2
 • #1
  romloc
  Level 1  
  Mam problem z pralka PolarPS663S.Właczajac program 7/8 nabiera wode następnie zaczyna się "krecić"i powinna grzać wode do40C.Natomiast ona cały czas grzeje na maxa.Programator słychać jakby "chodził"ale sie nie obraca cały czas jest na pozycji 7/8.Przesuwajac go na pozycje 9 tzn.pranie do30C już wszystko działa normalnie.Co jest grane?Programator może jakiś termostat?Prosze o rade.
 • #2
  krzysiekl
  Level 22  
  Nai prościej odłącz cewke blokującą programator i włącz jeśli się przesunie to wina tkwi po stronie termostatów znajdujących się z tyłu a jeśli z odłączoną cewkom nie przesunie to jest uszkodzony programator
 • #3
  mmk
  Level 12  
  Witam
  Wyglada na to, że już wypracował się termostat niskotemperaturowy koszt ok. 15 zł. Często miałem przypadki spalenia się silniczka programatora. Jego sprawdzić możesz słuchając "tykania" jak włączysz pralkę.
  Jeśli programatora nie rozbierałeś jeszcze - to zaznaczam - jest to trochę kłopotliwe, a nawet dla początkujących trudne, jeśli nie masz drugiego starego, na części, bo tam jest sporo kabelków do podłączenia. Budowa jego nie jest zbytnio skomplikowana, ale przy rozbiórce można pogubić części, jest sporo malutkich plastikowych zębatek, któraś mogła przesunąć się lub wypracować i dlatego nie masz przesuwania programatora. Koszt nowego programatora ok. 170 zł. Gdybyś go rozbierał, to pozaznaczaj sobie dokładnie płytki, żebyś umiał potem złożyć, a jak będziesz wymieniał programator to najlepiej zrobić przepinkę przewodów, gdybyś nie miał schematu.
  Powodzenia