logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Doświadczenia z budową falowników - poszukuję wskazówek i porad

poki75 18 Wrz 2003 16:54 1499 3
REKLAMA
  • #1 330611
    poki75
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam!!!
    Czy ktoś z Sznownych Grupowiczów ma jakieś doświadczenia związane z budową falowników, i zechciałby się podzielić doświadczeniami?
    Za wszelkie informacje z góry dziękuje.
  • REKLAMA
  • #2 331068
    Mirek P.
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 1
    falowników nie opiszesz w paru słowach. są to bardzo sprytne i skomplikowane urz. najbardziej rozbubowade jakie dotykałem posiadały ponad 100 parametrów. najptościej mówiąc- zasilasz z sieci 1-faz lub 3-faz wewnątrz falownika (dravera) jest prostownik który zasila wszystkie obwody wew. muzgownica falownika zgodnie z parametrami ustawionymi przekształca napięcie stałe z prostownika dzięki obwodom wysoko prądowym (tranzystorom). na napięcie zmienne o ustalonej częstotliwości i napięciu . dzieki takiemu rozwiązaniu możemy sterować obrotami silnika indukcyjnego praktycznie od 0 do obrotów ponadsynchronicznych, startować płynnie,hamować płynnie,wpływać na moment,zmieniać kierunek wirowania silnika,a przedewszystkim możemy sychronizować,sterować całye ciągi technolgiczn np. z konsoli steującej.
    powodzenia
  • REKLAMA
  • #3 331829
    poki75
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Wszystko rozumiem tylko czym to sterować i jak?
  • #4 335508
    bkm
    Poziom 13  
    Posty: 51
    Pomógł: 1
    Ocena: 5
    Sterować falownikem można prawie wszystkim zależy od potrzeb
    np: potencjometrem, przyciskami, z komputera.
    Jeszcze od możliwości samego falownika.
    Ważne jest ustawienie parametrów.
REKLAMA