Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21PT1663\ 58 brak niektórych funkcji

Wojto267555 18 Lut 2007 15:51 1502 10
  • #1 18 Lut 2007 15:51
    Wojto267555
    Poziom 10  

W telewizorze nie działają dwie funkcje tzn. włączając na pilocie funkcje barwę dźwięku lub odcień obrazu telewizor nie przechodzi w tryb tych funkcji pomimo iż dioda w telewizorze mruga czyli odbiera sygnał z pilota, a więc co może być uszkodzone w telewizorze że tylko te dwie funkcje nie działają ?

• #2 18 Lut 2007 15:54
    skryn
    Admin grupy AGD

Przeniosłem z AGD (!).
    O losie... :cry:

• #3 20 Lut 2007 21:00
    Wojto267555
    Poziom 10  

to była pomyłka z tym AGD

• #4 20 Lut 2007 21:13
    Mirek Z.
    Moderator

A kiedykolwiek działały? Pilot jest wspólny dla kilku wersji tego modelu i podobnych - nie wszystko w tym konkretnym przypadku musi działać.

• #5 21 Lut 2007 21:09
    Wojto267555
    Poziom 10  

Tak na samym początku te dwie funkcje działały, ale później nastąpiła taka właśnie usterka, zastanawiam się czy częściowemu uszkodzeniu nie uległ jakiś mikroprocesor na wskutek np. rozładowań elektrycznych (burza)?

• #6 22 Lut 2007 20:29
    rafal8916
    Specjalista - spawarki

Możliwości jest wiele. Nie wiem jakie chassis siedzi w tym sprzęcie ale możesz mieć zimne luty an układzie który tym steruje lub trzeba ponownie zaprogramować procka wzorcowym wsadem. Możliwości jest wiele.

Radzę zacząć od oględzin płyty głównej odbiornika pod kątem zimnych lutów i ewentualne ich poprawienie. Jeżeli to nie to pisz, będziemy coś myśleć.

• #7 22 Lut 2007 23:53
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

rafal8916 napisał:
    lub trzeba ponownie zaprogramować procka wzorcowym wsadem. Możliwości jest wiele.

O losie :cry:
    Chassis L7.2E

• #8 23 Lut 2007 17:01
    Wojto267555
    Poziom 10  

Jestem coraz bliżej wyjaśnienia mojej zagadki, jeszcze mała podpowiedż, czy Chassis to chodzi o program w układzie czy o mikroprocesor?

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Znalazłem cały opis tego Chassis L7.2E ale po angielsku, jeżeli ktoś ma po polsku to proszę o przesłanie na pocztę Wojto16(malpa)vp.pl , napomknę, że ten telewizor jest mono, a wydaje mi się, że opis według tego Chassis jest stereo, może jednak nie ten model Chassis
    ................................................................................
    25 Lut 2007 06:29
    koledzy zamiast mi tu pisać, że chodzi o całą płytkę drukowaną odbiornika to wy posługujecie się angielskim i piszecie Chassis

• #9 25 Lut 2007 09:35
    Jaś Kula
    Poziom 32  

Witam.

Wojto267555 napisał:
    koledzy zamiast mi tu pisać że chodzi o całą płytkę drukowaną odbiornika to wy posługujecie się angielskim i piszecie Chassis

Koledzy chcieli jak najlepiej. Podali Ci prawidłowo rodzaj chassis abyś mógł odnaleźć schemat i inne posty dotyczące usterek w różnych modelach telewizorów zbudowanych na tej płycie bazowej (chassis) używając wyszukiwarki na Forum ( wpisz np. philips L7.2).
    Podaję Ci linki po których możesz ściągnąć schemat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=523669
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=387029..
    Nie wiem czy znajdziesz gdzieś opis po polsku. Znajomość języków obcych jest bardzo przydatna nie tylko w naszym fachu.
    Pozdrawiam.

• #10 25 Lut 2007 11:27
    Wojto267555
    Poziom 10  

mam już właśnie cały schemat pobrany wcześniej z linków o których piszesz , masz rację jeżeli chodzi o tego Chassis z tym, że wina leżała po mojej stronie, bo nie mogłem zajarzyć o co chodzi. Dzięki jeszcze raz za linki.
    .............................................................................................
    03 Mar 2007 11:20
    koledzy się chyba obrazili , albo myślą że mają z jakimś nieukiem do czynienia skoro nie wiedział co to Chassis.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson