Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung ML1610 blady wydruk

18 Lut 2007 17:14 7231 24
  • Poziom 18  
    Witam.Mam problem z drukarką jak w temacie, po wydrukowaniu ok 1000 stron na oryginalnym tonerze skończył się proszek.Kupiłem na allegro toner IPM firmy APLEX.Myślę że gruntownie wyczyściłem toner ze starego proszku wydmuchałem i przetarłem wszystko co się dało i zasypałem nowym proszkiem.Po wydrukowaniu ok 1000-1500 stron drukarka zaczęła drukować dość blado.
    Co może być tego przyczyną,przecież proszek po zasypaniu jakiś czas drukował idealnie czarno, co więc mogło się stać?
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Najczęściej po takiej ilość kartek w startowym tonerze jest do wymiany wałek światłoczuły, ale osobiście nie polecam wałków z allegro gdyż na wałku zrobisz około 1000-1500 stron i jest do wywalenia.
    Mam ML-1520 której już w pracy licznik przeszedł 80k stron i naj sensowniejszym sposobem jest kupno orginalnego tonera, najlepiej jak największego pojemnościowo.
    na takim tonerze z sprawdzona dosypka zrobisz około 3-4 tyś kartek aż wałek padnie.
  • Poziom 18  
    Witam.Ale czy wałek światłoczuły powodowałby takie blade wydruki?Sądziłem że wałek jak padnie to już nic nie wydrukuje.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Zasyp go tonerem od LEXMARK OPTRA E-310/312 , XEROX P8e dobrej marki np. Static Control i będzie drukowała bez zarzutu. Podobnie zachowuje się ten wkład po zasypaniu tonerem od MINOLTA PP6/8/1100 - na początku druk jest ładny a potem - jak w opisie :-). Trochę tych wkładów robię i nie miałem jeszcze reklamacji na tym tonerze.

C.
  • Poziom 18  
    Witam.Czyli jednak to nie uszkodzony toner lecz wina zasypki?
    Proszek jaki zakupiłem to toner ipm do samsung ml 1610/1615/2010, sądziłem że skoro jest to dedykowany do mojej drukarki to wszystko będzie ok.
    Cytat:
    Zasyp go tonerem od LEXMARK OPTRA E-310/312 , XEROX P8e dobrej marki np. Static Control i będzie drukowała

Czy mogę zasypać tonerem VISION TECH, na allegro tylko taki znalazłem, będzie to chodziło i jaka jest tego jakość?
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    witam osobiscie odradzam zakupow tonerow na allegro, najlepsze co tam jest to cena i nic wiecej, Niestety za niska cene nie kupisz dobrej jakosci zasypki.
    Zapytaj w KSERKOP w Krakowie. Sprawdzona jakość i bez ryzyka !

C.
  • Poziom 18  
    Miałem jeszcze w domu jedną butelkę 65g proszku z poprzedniego zakupu na allegro więc nie mając nic do stracenia zrobiłem tak:
    Rozebrałem cały toner na czynniki pierwsze dokładnie go przedmuchałem i wszystkie wałki wymyłem spirytusem.Nie wiem czy tak powinno sie robić czy nie, ale po zasypaniu proszkiem ipm z allegro i ponownym złożeniu tonera ( nie beż kłopoty :D ) drukarka zaczęła drukować bardzo dobrze, czerń jest taka jak powinna być.Czyli wniosek taki że poprzednim razem gdy zasypywałem toner nie dość dokładnie go wyczyściłem.
    Póki co jest ok, jeśli się coś zmieni poinformuję.
    Chciałbym jeszcze korzystając z okazji zapytać jakie będę miał objawy "kończenia się" tonera i co wtedy należy wymienić, czy tylko bęben światłoczuły czy też inne elementy?
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Andzrzej napisał:
    Witam.Mam problem z drukarką jak w temacie, po wydrukowaniu ok 1000 stron na oryginalnym tonerze skończył się proszek.Kupiłem na allegro toner IPM firmy APLEX.Myślę że gruntownie wyczyściłem toner ze starego proszku wydmuchałem i przetarłem wszystko co się dało i zasypałem nowym proszkiem.Po wydrukowaniu ok 1000-1500 stron drukarka zaczęła drukować dość blado.
    Co może być tego przyczyną,przecież proszek po zasypaniu jakiś czas drukował idealnie czarno, co więc mogło się stać?
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam

w tych drukarkach jest ważna jeszcze jedna sprwa.
    listwa podająca toner
    należy wyjąć i zdrapać "zakrzepnięty" toner na tej listwie
    powoduje on za małe dozowanie tonerka na wałek
    po oczyszczeniu poprawia się jakość wydruków
    pozdrowionka
  • Poziom 10  
    Też dała mi popalić ..ML1520
    Kwestia wyczyszczenia tej listwy POMOGŁA
    Zaczeła drukowac :)
    Dzięki
    o tej listwie było już na forum kilkanaście razy, trzeba ja oskrobać np. paznokciem, ważne żeby jej nie pogiąć
  • Poziom 18  
    Może to było przyczyną bladego wydruku, ja w każdym razie rozebrałem ją na kawałki i wyczyściłem dokładnie wszystko łącznie z przemyciem wszystkiego spirytusem.Ale chciałbym wrócić do pytania : powiedziano mi że toner "przeżyje" dwie "zasypki",jakie będę miał objawy umierania tonera i co wtedy należy wymienić ,czy tylko bęben światłoczuły czy coś jeszcze?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Bede mial drukarke samsung ML2010p
    interwsuje mnie problem:
    Drukarka ta posiada chipa zliczjacego,
    czy sa klopoty z nim??
    mam na mysli, ze kiedy sie dosypie tonera( nap: po skonczeniu,
    orginalnego)to ona dalej, bedzie drukowac??Co tam trzeba jeszcze zrobic - co wymienic?? Czy drukarka sie automatycznie nie blokuje??
  • Poziom 18  
    witam ja sypie toner delacampa dedykowany do oki 14ex podczas regeneracji czyszcze doctorblade tak jak mówicie bo zbiera sie tam faktycznie osad i tzw "koty".Nie mam problemów typu ze blado drukuje ale ta listwa potrafi sie wywinąć! Mój sposób to przykręcenie jej od zewnętrznej części kartridża dwoma dodatkowymi śrubkami, wtedy działa bez zarzutu pozdrawiam
  • Poziom 13  
    drukarka samsung ML-2010p nie ma żadnego czipa zliczeniowego
    nie ma nawet bezpiecznika a toner jest duży tylko zasypany w 40%
    pozdrawjam, kupno jest świetnym wyborem do domu :D

• Poziom 30  
    Andzrzej napisał:
    Witam.Ale czy wałek światłoczuły powodowałby takie blade wydruki?Sądziłem że wałek jak padnie to już nic nie wydrukuje.
    Pozdrawiam

Bęben w tonerze wytrzymuje około 2 - 4 regeneracji, oczywiście zależy to od proszku i warunków pracy, kaseta jest tej samej pojamności , nie ma więkrzych.
  • Poziom 13  
    tonery startowe są normalnymi pełnosprawnymi konstrukcjami. NIKT NIE PSUJE ICH -jako jednorazowe mają wsypane tylko mniej proszku samsung ml2010 drukuje od 800-1200 stron jak były zdiecia.
    beben napewno jak nie uszkodzisz wytrzyma 10000-15000 druku stron a drrukareczka kosztowała mnie 199zł
  • Poziom 1  
    Witam !!
    Rok temu zakupiłem drukarke Samsung ML-1610. Do pewnego momentu drukwało bezproblemowo. Więc jak pojawiły się czarno białe pasy na drukowanym papierze, sądząc ze brakuje juz proszku w tonerze, zakupiłem wsyp i uzupełniłem toner, ale to nic nie zmieniło, więc nie wiem gdzie jest problem :? zakupiłem nowy toner i też nie przynioslo to porżadanego efektu w posatci poprawnego wydruku :? pomóżcie ? spotkaliści się z tamkimi problemami ? z odpowiedz z góry dziękuje :)
    gg 2843774

• Poziom 30  
    Rozbierz i przeczyść laser.
  • Poziom 11  
    Witam mam podobny problem z tą drukarką. A mianowicie dosypałem proszek do tonera już regenerowanego przez jakąś firmę, przy czy rozkręciłem całą drukarkę i wyczyściłem kompletnie. Od tego czasu jest jaśniejszy druk i przebija na drugą stronę kartki troszkę, oraz zaczęła dłużej się wygrzewać po włączeniu do prądu. Co może być przyczyną tego? Rozebrałem ją już kilka razy z myślą że coś źle skręciłem ale bez powodzenia. Proszę o pomoc.
  • Poziom 27  
    Może wsypałeś kiepskiej jakości proszek.Kaseta oczyszczona podczas regeneracji?
    Sprawdź na innej kasecie
  • Poziom 11  
    O to chodzi że nie mam innej kasety, a ta co używałem była dokładnie oczyszczona, proszek na innych drukarkach drukuje dobrze.
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z tonerem do drukarki ml 1660 samsung. Otóż wymieniłem w nim cylinder na nowy ponieważ stary uległ przetarciu. Po wymianie drukarka drukuje z przerwami po prawej stronie kartki. Dla przykładu wydrukowałem czarny obraz. Proszę o informacje co mogłem źle zrobić lub może coś jeszcze uległo zniszczeniu w tonerze co podlega wymianie ?

Drukarka Samsung ML1610 blady wydruk
  • Poziom 11  
    Za blady wydruk odpowiada rowniez brak napiecia na elektrodzie dolnej ( czarny walek pod bebnem )
    Najczesciej wystarczy wymienic gniazdo przewodzace po prawej stronie
  • Poziom 24  
    Masz naswietlony beben. Wymien toner na nowy. Na znanym portalu aukcyjnym zamienniki zaczynaja sie od 30zl wiec nie warto naprawiac tego.