Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ?

adriandadik 21 Lut 2007 14:32 22321 15
  • #1 21 Lut 2007 14:32
    adriandadik
    Poziom 10  

Witam mam kamerę SONY DCR-HC19E PAL, dodam ze posiada ona kasetkę miniDV (nie ma mmc) na kamerze jest opcja nagraj VCD.
    Nagrywam , nie dość że trwa do około 3h to jeszcze jakość jest straszna !
    Wiem ze można nagrać to inaczej, tylko nie wiem jak?
    Komputer nie widzi kasetki jako dysku tylko nagrywam przez program Sony.
    Nie ma tam opcji, bynajmniej nie znalazłem żeby zgrać na twardy, jak można to zrobić?
    Pozdrawiam (dodam ze mam kabel USB)

Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem i poprawiłem temat postu oraz sam post!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka, błędy !

0 15
  • #2 21 Lut 2007 14:45
    Wiechec
    Poziom 10  

Jeżeli masz w tej kamerze jakieś złącze którym mógłbyś podłączyć ją do telewizora to równie dobrze mógłbyś podłączyć do karty TV i zgrać film.

0
  • #3 21 Lut 2007 14:51
    adriandadik
    Poziom 10  

mam zlacze zebym mogl ogladac w tv, ale nie mam karty tv w kompie, a ktos mi mowil ze mozna to zrobic tez jakos karta graficzna, ale mowil mi ze mam za slaba > Radeon 9600 pro, jest za slaba? i jezeli sie da podlaczyc to jak :P bo moze ja mam wyjscie tv w kompie nie wiem nie zajmuje sie tym:D pozdro, czekam na inne propozycje

0
  • #4 21 Lut 2007 15:17
    arcichowski
    Poziom 11  

Proponuje użyć wyjścia i.LINK™ (DV) w kamerze i podłączyć do FireWire. jeśli niemasz takiego wejścia w kompie to kupienie kontrolera niebędzie dużym wydatkiem. Należy jeszcze zaznaczyć że oprogramowanie dostarczane przez sony funkcjonalnością nie zachwyca ale jeśli wykryje kamere połączoną poprzez FireWire napewno da sie nim zgrać film na twardziela.

pzdr

0
  • #5 21 Lut 2007 15:17
    Wiechec
    Poziom 10  

Nie chodzi o to czy za słaba tylko karta graficzna musi mieć wejście Video

0
  • #6 21 Lut 2007 15:22
    Maciek4141
    Poziom 22  

Patrzyłem na karte graficzna i kamerkę, gdzieś na wyjściach z kamerki powinieneś mieć wyjście S-Video. Tak samo na karcie graficznej.

Wyglada tak:

Potem łączysz to kablem S-Video (np. taki:http://cgi.ebay.pl/Kabel-po-czeniowy-S-Video-S-Video-NOWY_W0QQitemZ140088117424QQihZ004QQcategoryZ45092QQrdZ1QQssPageNameZWD4VQQcmdZViewItem)

Następnie odpowiednio konfigurujesz program, tak zeby czytał obraz z wejście na karcie S-Video i pwinno działacć.

0
  • #7 21 Lut 2007 15:38
    arcichowski
    Poziom 11  

Od kiedy to karta graficzna potrafi przechwytywać obraz wideo? To co pokazałeś to wyjście, wejścia S-Video szukałbym w karcie telewizyjnej. Trzeba pamiętać o tym że taki sposób wiąże sie z utratą jakości obrazu a także dźwięku. Film na kasecie miniDV zapisany cyfrowo, więc poco zamieniać go na analogowy a potem spowrotem na cyfrowy?

0
  • #8 21 Lut 2007 15:50
    Maciek4141
    Poziom 22  

Sorry, rzeczywiście nie zauważełem w opisie kamerki.

0
  • #9 21 Lut 2007 15:53
    Kamerzysta
    Poziom 17  

adriandadik napisał:
    .. komputer nie widzi kasetki jako dysku tylko nagrywam przez program Sony...

Kup sobie kabel pod firewire gdzie sobie podłączysz kamerkę z kompem.. o ile masz w kompie taki port.
    Komputer nie zobaczy nigdy zawartości na kasecie miniDV takiej kamerki jako dysk twardy.. Musisz mieć jakiś program do zrzucania zawartości w jakości cyfrowej bezstratnej. 1 h zajmuje około 14-15 GB.
    Zrzucanie materiałów z kamery przez USB jest bardzo nie opłacalne.. tracisz na jakości..
    Pozdrawiam

0
  • #10 21 Lut 2007 18:10
    Romek_xx
    Poziom 24  

arcichowski napisał:
    Od kiedy to karta graficzna potrafi przechwytywać obraz wideo?

Od bardzo dawna, proszę wejść sobie choćby na allegro i w dziale: Komputery › Obraz i grafika › Karty graficzne wpisać w wyszukiwarkę vivo, "odchaczyć'' aby szukało w opisach aukcji, i wyszuka listę urządzeń, z których spora część (poza tekstem: vivo:nie) będzie obsługiwała vivo (jest to skrót od video in / video out)
    http://allegro.pl/search.php?string=vivo&category=4313&description=1&country=1
    znajdziesz coś też na www.idg.pl pod linkiem: http://www.idg.pl/szukaj/szukaj_new.asp?qr=vivo&sc=
    Proponuję zrobić dwie rzeczy, pierwsza to sprawdzić, czy kolegi grafika nie ma przypadkiem vivo. Druga to przełączyć kamerę na odczyt, podłączyć do komputera przez kabel USB, pod warunkiem że ma kolega w komputerze USB2 (na USB1 będzie za wolny transfer i będzie się ciął obraz, musi być USB2), i sprawdzić programem np. Ulead VideoStudio 10 czy nie przechwyci koledze komputer materiału z kamery... ja tak robię na swojej kamerze Panasonic i idzie bez problemu. Korzystam z różnych programów bo mam wyjście z kamery FireWire i USB.

Kamerzysta napisał:
    ... Musisz mieć jakiś program do zrzucania zawartości w jakości cyfrowej bezstratnej. 1 h zajmuje około 14-15 GB.
    Zrzucanie materiałów z kamery przez USB jest bardzo nie opłacalne.. tracisz na jakości..Pozdrawiam

No nie zbyt się z tym zgodzę... ja zrzucam bezstratnie przez USB programem Panasonica, mam plik takiej mniej/więcej wielkości jak kolega napisał i robię go dalej Nero Vision na co chcę (VCD, SVCD, DVD-video, avi...Nero nie widzi mi połączenia USB tylko FiWi) więc jak zrzucam przez USB to Panasonic'a używam, a jak FireWire to mogę i NeroVision użyć. Nie używam programów konwertujących w locie, miałem okazję testować urządzenie do sprzętowej kompresji i przechwytywania (takie jak te na zdjęciu)... szło fajnie, ale urządzenie trochę kosztuje, wolałem zainwestować w nagrywarkę dvd stacjonarną i na nią nagrywam, a na komputerze robię obróbkę materiału i nagrywanie już na właściwą płytkę.

0
  • #11 21 Lut 2007 19:54
    adriandadik
    Poziom 10  

a powiedz mi jak robiles to ze zgrywales panasoniciem a nagrywales nero? bo ja mam tylko opcje nagraj vcd, a inaczej nic nie moge zrobic, probowalem...

0
  • #12 22 Lut 2007 11:11
    Romek_xx
    Poziom 24  

Zakładam że masz nagrywarkę dvd w komputerze, jeśli masz a nie masz opcji nagrywania płyt dvd spróbuj ściągnąć Nero Mega Plugin Pack. Uruchamiam Nero Vison i robię całą edycję tego co chcę nagrać na płytę, można dodać swoją ścieżkę dźwiękową, zrobić menu na płytę, dodać opisy w formie tekstów przewijanych lub pojawiających się podczas oglądania filmu. Materiał ściągnięty nieskompresowany na komputerze Nero konwertujesz na wybrany format, np. dvd-video czyli mpeg2 z bitratem takim jaki wybierzesz, ja nagrywam na najwyższej jakości jaką mam i w trybie dźwięku DD 2.0 (zrzuty z "blaszaka", na laptopie mam trochę więcej opcji)

Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ? Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ?

0
  • #13 22 Lut 2007 15:06
    adriandadik
    Poziom 10  

ale zgrywasz film na twardy? w panasonicu jest tak opcja?

0
  • #14 22 Lut 2007 22:23
    Romek_xx
    Poziom 24  

Dokładnie tak... w panasonicu jest opcja zrzucenia materiału z kasety mDV na HDD komputera, i później obróbka tego materiału na film... ale bardziej odpowiada mi po zrzuceniu na dysk obrobienie tego w Nero Vision, może to lenistwo, a może brak znajomości angielskiego... nero jest po polsku, panasonic niestety po angielsku. niby można załapać co do mnie wypisuje, ale już wstawianie różnych efektów czy przejść obrazu (przepalanie, przewijanie lub różne kratki czy kwadraty lub kółka po polsku dla mnie się ładniej nazywają)

Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ? Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ? Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ?
    Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ? Zgrywanie na DVD filmu z kamery Sony DCR-HC19E PAL ?

0
  • #15 11 Gru 2007 19:42
    raczek3
    Poziom 22  

witam co mam zrobic jesli nie mam karty tv ani na karcie graficznej wejscia zadnego
    pozdrawiam

0
  • #16 11 Gru 2007 20:03
    Robert B
    Poziom 43  

A jak myślisz? Kupić kartę - chyba jasne?
    Po drugie: zdanie rozpoczyna się z wielkiej litery. Służy do tego klawisz "Shift".

0