logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ford Escort 1.6 16V 1999 - Sterowanie centralnym zamkiem z kluczyka

VOLVO 24 Lut 2007 14:10 1671 10
REKLAMA
  • #1 3611398
    VOLVO
    Poziom 10  
    Posty: 57
    Witam proszę o pomoc.Jak wysterować oryginał centralny w tym modelu wszelkie opisy sie nie sprawdziły?.Podobno sterowanie + wiązka po lewej stronie od kierowcy .Praktycznie każdy kabel był nacinany w czynie desperacji w tej wiązce i sterowałem + i - i kicha a central działa wzorowo ze środka samochodu a problemami z kluczyka
  • REKLAMA
  • #2 3611449
    mr-perch
    Poziom 29  
    Posty: 1092
    Pomógł: 94
    Ocena: 287
    Próbowałeś przez kontrolkę, czy "żywym" plusem?
  • REKLAMA
  • #3 3611615
    VOLVO
    Poziom 10  
    Posty: 57
    tak i tak i nawet przez amperomierz
  • #4 3611824
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #5 3611844
    SKRZYNIA
    Poziom 23  
    Posty: 761
    Pomógł: 70
    Ocena: 198
    zołty/czarny i biały/fioletowy do podlapania w wiazce wychodzacej z drzwi kierowcy ( sterowny plusem) sprawdz jeszcze raz podajac +12 przez bezpiecznik 5A przy zamknietych drzwiach -wczoraj to robiłem końcówka 99 byla tego forda
  • REKLAMA
  • #6 3611853
    solecki.m
    Poziom 26  
    Posty: 736
    Pomógł: 75
    Ocena: 122
    Biały z fioletowym paskiem otwieranie
    Żółty z czarnym paskiem zamykanie
    Na te przewody podajesz żywego plusa i musi chodzić.
    Te przewody wychodzą z drzwi kierowcy.
  • #7 3611905
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 3612051
    VOLVO
    Poziom 10  
    Posty: 57
    Witam
    Zielony/czarny i pomaranczowo/czarny brak takich przewodów
    a na żóltym :cry::cry:i białym bez paska pali bezpiecznik
    a zółty/czarny i biały/fioletowy podajac +sztywnego brak reakcji
  • #9 3612068
    solecki.m
    Poziom 26  
    Posty: 736
    Pomógł: 75
    Ocena: 122
    Zdejmij tapicerkę z drzwi kierowcy i zobacz jakie kolory kabli dochodzą do siłownika, powinny być cztery; na jednym stały plus, na drugim masa i dwa sygnałowe. Czarów nie ma, to jest tylko Escort.
  • #10 3612069
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 3612530
    VOLVO
    Poziom 10  
    Posty: 57
    To nie czary tylko zmyłka
    Okazało się ze nie była to oryginalna instalacja centralnego tylko dokładana najprawdopodobniej w salonie zmyłką była wzorowo wykonana instalacja do siłowników gdzie czepiajac się oryginalnie wjąski było błędem z mojej strony.Po otwarciu tapicerki zobaczyłem wszystko, co chciałem.i po temacie nic dodać nic ująć pije zasłużonego borowca;)
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie:D

Podsumowanie tematu

✨ W Fordzie Escort 1.6 16V z 1999 roku problem z centralnym zamkiem polegał na braku reakcji na sterowanie z kluczyka, mimo że zamek działał poprawnie z wnętrza pojazdu. Standardowo sygnały sterujące podawane są na przewody żółty/czarny (zamykanie) oraz biały/fioletowy (otwieranie) wychodzące z drzwi kierowcy, gdzie podaje się "żywego" plusa 12V przez bezpiecznik 5A. W tym modelu występuje możliwość sterowania dwoma masami na przewodach zielono-czarnym i pomarańczowo-czarnym, co jest podobne do rozwiązań stosowanych w Fordzie Focus. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że instalacja centralnego zamka nie była oryginalna, lecz dodatkowa, prawdopodobnie montowana w salonie, co wprowadzało w błąd. Po zdjęciu tapicerki drzwi kierowcy i weryfikacji faktycznych przewodów do siłownika (cztery przewody: stały plus, masa i dwa sygnałowe) problem został rozwiązany. Kluczowe jest zlokalizowanie właściwej wiązki i przewodów sterujących, gdyż fabryczne schematy mogą nie odpowiadać rzeczywistości w przypadku dodatkowych instalacji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA