Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczenie przesteru. W jaki sposób mogę usunąć piszczenie?

25 Lut 2007 17:50 1393 3
  • Poziom 10  
    Witam

Po złożeniu pewnego efektu (sans amp gt2) mam pewien problem. Mianowicie efekt ten mi piszczy na prawie wszystkich połozeniach przełączinka trójpozycyjnego... są może dwa trzy pozycje, na których efekt nie piszczy. Wykluczam winę:

Kabla, Pieca, Gitary, Zasilacza...

co mogę zrobic aby "wyłaczyć" to piszczenie...
    prosze o pomoc
    w załacznikach jest podane nagranie z piszczeniem tego efektu, brak uziemienia w efekcie wszystko jest prawidłowo zrobione

Schemat: http://diyers.foroportal.us/viewtopic.php?t=61&highlight=

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Wygląda a raczej słychać że układ się wzbudza.W którym stopniu,niewiadomo.Można wziąć kondensator ok.470pF - 1nF i zwierać sygnał do masy w kolejnych stopniach.Jak wszędzie pisk będzie znikał to wziąć mniejszy kondensator.W namierzonym miejscu sprawdzić kondensatory w ujemnych sprzężeniach zwrotnych (z wyjść wzm.na wejście-).Ew. ekranować stopnie od siebie cienką blachą podłączoną do masy.
  • Poziom 27  
    tak jak prawi poprzednik,układ ma parę stopni wzmocnienia.Ja budowałem układ ,że potencjometry były bezpośrenio na płytce.Proponuję przewody do potrencjometrów ekranowane,powinno pomóc.
  • Poziom 14  
    sprawdz polaczenia, czy sa dobrze zrobione. podobne piszczenie jest w efektach, jak zle podepniesz kable. jesli gitare podepniesz do output w efekcie a piec do input.