Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2004?

mk04 29 Paź 2005 20:14 201778 338
    bestud
    Poziom 11  
    Drogi stereomanie

O ile sie nie mysle to watek nosi nawe: "jaki telewiozr kupic?" Ale widocznie wg Ciebie tylko wybrani moga prosic o porade.
    Dziekuje za uprzejmośc. pozdrawiam
    stereoman
    Poziom 12  
    droga Beato
    ani przez chwilę tak nie pomyślałem,dlatego zakończyłem z prośbą o przebaczenie
    a na imię mam Alek

[/img]
    Quest25
    Poziom 11  
    bestud napisał:
    Moi drodzy:)

Czy mozecie mi doradzic na ktory z nizej wymienionych telewizorow sie zdecydowac:? :

- panasonic 29px20
    czy
    - panasonic 32px20
    a moze
    - panasonic 32pm11

Bardzo prosze o rade. i czy panasonic 29px20masz tez opcje ogladania w 16:9 ??

Dzieki z gory za pomoc. pozdrawiam serdecznie
    Beata

Z modeli ktore wymienilas najlepszy bez watpienia jest 32PX20 obecnie trudno dostepny i oczywiscie najdrozszy z wymienionych
    stereoman
    Poziom 12  
    chyba nie jest tak źle z dostępnością
    w eeeby.pl jest 7 adresów
    jeden sklep obniżył cenę o 500 zł na 3389-nieźle

Dodano po 47 [sekundy]:

mam na myśli model 32PX20
    Quest25
    Poziom 11  
    stereoman napisał:
    chyba nie jest tak źle z dostępnością
    w eeeby.pl jest 7 adresów
    jeden sklep obniżył cenę o 500 zł na 3389-nieźle

no fakt nie jest zle...
    osobiscie znalazlem 32PX20 w cenie 2999 ostatnia sztuka mix Sfera Bielsko
    niestety uszkodzony szron na ekranie i pasek poprzeczny w polowie ekranu na pytanie dlaczego jest taki beznadziejny obraz sprzedawca oznajmil ze to wina anteny na moja prosbe podpial DVD - niestety szronienie nie ustapilo :(
    bestud
    Poziom 11  
    Czyzby kolega Quest25 rowniez z Bielska ? :)

Hmm no i chyba 32px20 odpada z wyliczanki (ze wzgledu na zmiane moich funduszy przeznaczonych na ten cel:( )

Pozostaje wiec teraz 29px20 albo 32pm11.

Nie wiem czy lepiej zainwestowac w ten drugi 32" czy wziac pare cali mniej za to z wieksza iloscia funkcji (o ile sie nie myle)
    ??
    dodii
    Poziom 17  
    W mixie w sferze można się potargować.Mi zniżyli cenę z 1799 do 1500.
    suhotnik
    Poziom 13  
    bestud napisał:

Jak już wcześniej pisałem...
    Oglądałem PM11 i bardzo mi się obraz podoba.
    Kupiłem JVC X5 ale jeszcze nie moge ich porównać, bo JVC będę testował jak sie wprowadzę dopiero..
    Dru79
    Poziom 12  
    witam
    jestem nowy na forum i szukam TV 32-calowego (tak do 2500, chyba, że ze stolikiem, to wtedy do 3000 zł), zainteresowałem się bardzo JVC X5, głównie po przeczytaniu tego tematu, a szczególnie wypowiedzi LOCOLOCO, który poleca ten TV także na innych forach. Stwierdziłem też fakt, że w listopadzie ma stanieć Thomson 32WB842S i nie wiem czy jest on dobry i warty swej ceny (stać mnie będzie na niego jeśli faktycznie stanieje do tej ceny, co zapowiadają). Aha, wraając do JVC X5, byłem w MEDIA MARKT`cie i stał on sobie i puszczano na nim jego filmik reklamowy. Ale obraz tego filmiku wydawał mi się jakiś taki rozmyty. I nie wiem czy ten TV tak ma, że wszystko tak wyświetla, czy akurat ten filmik był tak kiepsko zrobiony.
    pozdrawiam

jeszcze na pewno się odezwę :D
    Quest25
    Poziom 11  
    bestud napisał:
    Czyzby kolega Quest25 rowniez z Bielska ? :)

Hmm no i chyba 32px20 odpada z wyliczanki (ze wzgledu na zmiane moich funduszy przeznaczonych na ten cel:( )

Nie wiem czy lepiej zainwestowac w ten drugi 32" czy wziac pare cali mniej za to z wieksza iloscia funkcji (o ile sie nie myle)
    ??

Nie do Bielska mam jakies 45km moje trzy panie uwielbiaja zakupy :) wiec czesto tam bywam...
    wracajac do tematu , jesli odpada model 32PX20 to proponowal bym zastanowic sie nad 32PX10 jest zdecydowanie lepszy od 32PM11 posiada Dynamiczna kontrole gamma oraz PAT - możliwość multiplikacji obrazów mozna go znalazc w cenie 2400
    grzesiek2444
    Poziom 12  
    witam
    dru70 jak masz do 3 tys to jest philips 9520 ale bez stolika(zawsze gdzies mozna jakis stolik uzywany kupic ) i ten thomson wb842s wszyscy chwala te tv tzn jednym bardziej odpowiada thomson drugim philips! jvc x5 przereklamowany z tego co widze to chyba zostala mu ta reklama po x4 ktory faktycznie kilka osob chwalilo !mi osobiscie spodobal sie jeszcze sony fq86 ale podobno strasznie sie psuja(co smieszniejsze wszyscy pisza ze produkowane w hiszpani tv to pomylka a mi sprzedawca z avans wciskal ze ten tv jest lepszy bo w hiszpani skladany:D)
    Ja ci proponuje isc do sklepu i samemu zobaczyc !ja tez szukam tv 32crt w tej cenie chyba ze by ktos zaproponowal px30 (no i bym jeszcze musial zauwazyc faktyczne roznice w obrazie)za 3500 to chyba warto kupic
    stereoman
    Poziom 12  
    troszkę z innej LCD beczki
    ja ciągle obserwuję też model LCD 32'' firmy BENQ
    na forum hdtv.pl zbiera świetne recenzje w tej klasie cenowej
    model Benq DV 3250 jest u Niemiaszków za 985 euro/+ koszty dostawy/
    http://www.geizkragen.de/preisvergleich/tv-un.../fernseher/benq/benq/benq-dv-3250/235134.html
    ale kto ma w miare blisko ,sprawa jest godna rozpatrzenia
    podobno monitory komputerowe benq są super /mój 5-letni lcd philipsa też gra bez pudła/ i ich LCD TV też i cenami mogą konkurencją rzucić o ścianę:D
    Dru79
    Poziom 12  
    dzięki grzesiek2444 za rady, jutro jako, że mam wolne pojeżdżę trochę po mieście i porozglądam się na mieście za TV, zobaczę jaki mi wpadnie w oko, a później będę szukał o nim opinii na necie oraz oczywiście tutaj będę się dowiadywał o opinie :D
    bestud
    Poziom 11  
    Witam ponownie

Zjezdzilam dzis prawie cale bielsko i w dwoch sklepach udalo mi sie namierzyc panasonica 29px20

i wlasnie za okolo godzinke jeden ma zostac dostarczony do mojego domciu :) Kupilam go za 2400zl wiec chyba nie przepłacilam za duzo co?

pozdrawiam
    Beata :)
    stereoman
    Poziom 12  
    oby spełnił twoje oczekiwania:D
    napisz, jakie wrażenia

znany na różnych forum gość o nicku Kiki napisał dziś o godz.12.02
    na hdtv.com.pl
    za 2799 Thomson W 842.
    ale u niego w sklepie e-panasonic.pl tego towaru nie ma
    nie wiem ,czy tu Kiki zagląda,ale czy ktoś widział dzisiaj taka cenę i gdzie??
    proszę o odpowiedź
    Dru79
    Poziom 12  
    sam szukam za tą cenę tego Thomsona. Dzisiaj przejeździłem cały Szczecin, szukając tego TV, ale niestety nie znalazłem. Tylko w MediaMarkt powiedzieli, że na początku listopada będą go mieli, ale już wyobrażam sobie jego cenę u nich, stawiam na 3600 PLN :D
    bestud
    Poziom 11  
    A i zapomnialam jeszcze dodac ze w sklepie w ktorym kupowalam tego panasonica na polce obok niego stal samsung CW-29Z306V (slim) no i mialam okazje poronwac obraz na obu. no i powiem wam ze samsung przegral w tym pojedynku i to sromotnie. migotania itd Fakt byl tanszy od 29px20 ale obraz ... duzo duzo gorszy
    alexandro1974
    Poziom 1  
    1) Chcę kupić telewizor Samsung CW-29A208P (ładny obraz, dużo funkcji, technologia DNIe). Co o nim sądzicie (czy waszym zdaniem to dobry wybór)?

2) Alternatywnie zastanawiałem się nad zakupem Samsung TV LCD 26'' ale:

a) Słyszałem, że telewizory LCD nie radzą sobie ze słabszym sygnałem telewizyjnym (np. antena na bloku). Obraz jest wtedy dużo gorszy niż na CRT. Czy to prawda?
    b) LCD słabo radzą sobie (ze względu na czas reakcji matrycy) z obrazem szybkiego i dynamicznego ruchu wobec czego lepiej pograć na konsoli z TV CRT.
    c) Obawiam się pojawiania się bad pixeli (najgorzej gdy zaczną wychodzić po gwarancji) a podobno to częste zjawisko. Pan w sklepie "nie dla idiotów" nie chciał zdradzić statystyki odnośnie awaryjności.

Bardzo proszę ekspertów o wypowiedź na nurtujące mnie zagadnienia.

Pozdrawiam
    Dru79
    Poziom 12  
    widzę stagnację w tym temacie, bardzo kiepsko :D
    nie wie może ktoś jak tam z tą dostawą Thomsona 842 do Polski, która miała nam zapewnić wielką obniżkę owych telewizorów :?:
    gniesiob
    Poziom 11  
    Witam nabyłem 32x5 i musze stwierdzić iż początkowo nie byłem zachwycony obrazem oferowanym przez odbiornik.
    Moje spostrzeżenia to:
    1. występuje fakt przesunięcia brzegu obrazu w przypadku nagłej i dużej zmiany jasności obrazu - logo lub znaczek w lewym górnym rogu ekranu potrafi przesunąc się o około 2 cm.
    2. Obraz telewizyjny wydaje mi się mało naturalny - przekontrastowany - cały czas eksperymentuję z ustawieniami obrazu. Szczególnie kiepsko wygląda jedynka, dwójka i kilka innych programów. korzystam z platformy cyfrowej polsatu i dekodera SAGEM nie posiadam anteny analogowej i nie mam porównania do normalnego sygnału tv. - Może to wina sygnału tv z dekodera.
    3. Gdy skorzystam z formatu 4 : 3 to powstałe pasy po bokach są nierówne - obraz ma kształt trapezu rozszeżającego się do dołu.
    4. W przypadku sygnału z DVD jest całkowicie w porządku.
    5. Szkoda iż do ustawienia jasności oraz kontrastu nie ma bezpośredniego dojścia z pilota ( jak do głośności ) tylko poprzez menu - ustawienia obrazu.

moje odpowiedzi na powyższe spostrzeżenia :

ad 1 -Przesunięcie brzegu obrazu przy nagłej zmianie jasności już nie występuje - myślę że było spowodowane jakością sygnału.
    ad 2 - dekoder sagem podawła sygnał RGB, po dalszej zabawie telewizorem i podłączeniu dekodera sygnałem w.cz. stwierdziłem polepszenie obrazu, więc dekoder przeprogramowałem z RGB na sygnał VIDEO i jest O.K. więc nienaturalny obraz był spowodowany wadliwym sygnałem RGB z dekodera POLSATU.
    ad 3 występujące zniekształcenie brzegu przy formacie 4 / 3 (nieznacznie większe z lewej niż z prawej strony) nie przeszkadza w korzystaniu z telewizora. Jedynym mankamentem jest to, że ma się świadomość iż krawędź nie jest linią prostą. - Może jest to typowe w panoramicznych kineskopach 32 calowych. Jeżeli jednak jest to wada to proszę o sygnał - będę reklamować
    ad 4 obraz jest super - filtr grzebieniowy spełnia swoją rolę chyba nie gorzej od piksel +. Ustawienie auto nie zawsze jest optymalne, czasem należy skorzystać z opcji minimum.

ogólnie JVC 32 x 5 jest moim zdaniem godny polecenia.

pozdrawiam
    grzesiek2444
    Poziom 12  
    chyba bedzie trzeba pomyslec o philips 9520 bo tylko ten tv zostal z tych rozsadnych!
    Dru79
    Poziom 12  
    to jak będzie z tym Thomsonem, ma ktoś jakieś wiadomości??
    aha, czym się różni model 642 od 842? Czymś szczególnym?
    Will_away
    Poziom 2  
    Nawiazujac do postu gniesiob : tez kupilem AV-32X5BU i musze przyznac,ze jestem mocno rozczarowany.
    Telewizor pompuje strasznie,niezaleznie,czy zrodlem sygnalu jest s-vhs czy composite,sprawdze jeszcze jak sie sprawy maja przy RGB,chociaz szczerze mowiac stracilem juz nadzieje.
    Wyswietlajac biale tlo,lewa polowa ekranu jest niebieskawa,prawa czerwonawa (?!!!).
    Obraz jest rozmazany przy wylaczonej funkcji digipure,wlaczenie na min troche to poprawia,za to auto czy tez max powoduje powstawanie "pily" na krawedziach obiektow.
    Co do ustawienia barw,probuje je ustawic juz od 3 dni i efekty nijak sie maja do kolorow na moim osmioletnim elemisie na bebechach i kineskopie philipsa,podobnie jest z ostroscia obrazu.
    Zoom'y i formatowanie jak dla mnie ok,chociaz w trybie 4:3 faktycznie trapezuje.
    Ogolnie nie polecam tego odbiornika,byc moze trafilem na jakis wadliwy egzemplarz,powiem wiecej po wizycie zaprzyjaznionego mechanika rtv.
    tol
    Poziom 11  
    Do WIll...away:
    Koniecznie napisz, jak wrócisz z serwisu! Przymierzam się do zakupu tego telewizora i jak dotąd czytałem same pozytywne opinie na jego temat.
    Will_away
    Poziom 2  
    Tak,pozytywne,wystawione w 99% przez LocoLoco,czy jakich On tam jeszcze nickow uzywa ;-) Pewnie na tym wlasnie odbiorniku ma dobra marze i dlatego tak go wychwala.
    To nie ja pojde do serwisu,a serwis stawi sie u mnie ;-),dopiero po niedzieli niestety :-( Ale na pewno nie omieszkam podzielic sie tutaj spostrzezeniami niezainteresowanego promocja 32x5 fachowca:-))))
    Pozdrawiam.
    Van Worden
    Poziom 2  
    Witam!

Mam wielką prośbę do tych którzy kupili (bądź znają) telewizory:

DAEWOO DTA - 32 W9K
    lub
    SAMSUNG WS 32 M206 P

żeby podzielili się swoimi opiniami na ich temat.. Oba te telewizory można dostać w sieci za dobre ceny (pierwszy 1470ze stolikiem, drugi 2100) więc poważnie się zastanawiam..
    Jeśli ktoś ma jakieś rady odnośnie zakupu telewizora panoramicznego to też będę wdzięczny:D

Pozdrawiam

VW
    stereoman
    Poziom 12  
    Will_away
    to jednak chyba sprawa tego modelu
    dzieliłem się wcześniej na tym forum wrażeniami z obejrzenia go w MM
    i miałem mniej więcej tego typu obiekcje:cry:
    byłem rozczarowany
    pamiętaj o rękojmi czyli o tym ,że towar nie spełnia warunków jakie miał mieć przy zakupie,dam ci linka, gdzie to jest extra objaśnione
    http://www.hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB...opic&t=1043&postdays=0&postorder=asc&start=15
    pomyśl o wymianie na inny model innej firmy,bo ja też widziałem w tym JVC pompowanie obrazu,kiepszczenie przy 4:3 itp
    masz weekend zanim serwis przyjedzie i pamiętaj czym się różni gwarancja od rękojmi/vide link/
    powodzenia:D

ps.nie szukaj na siłe plusów w tym tv,płacisz za w pełni sprawny egzemplarz PEŁNĄ cenę więc nikt ci nie robi łachy :D
    Van Worden
    Poziom 2  
    P.S. Prosiłbym także o porównanie PANASONICA TX 32 PX10P i
    JVC AV 32X5 , bo jeśli już drożej to chyba te dwa?

Pozdrawiam

VW