Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja gazowa do Forda Mondeo 2.0 16V, 1999r.

26 Wrz 2003 08:47 4894 6
  • Poziom 23  
    Jaką instalację gazową należy założyć do Forda Mondeo silnik 2.0 16V, ZETEC, 1999r. plastikowy kolektor ?
    Czy tylko wtrysk gazu i ewentualnie jaki ?
    Czy ktoś ma doświadczenie jak sprawują się instalacje tradycyjne z tym silnikiem i czy warto taką założyć ?
  • Poziom 17  
    Nie jestem pewien jak jest w Mondeo, ale w Focus'ach jedyne instalacje jakie nie niszczą silników to są z wtryskiem ciekłego gazu.
    Dzieje się tak ze względu na konstrukcję głowicy gdzie zastosowali ceramiczne? prowadnice zaworów, które muszą być chłodzone paliwem, bo inaczej poprostu stają zawory.
    Na pewno tak jest w Focusie 1.6 16v(wiadomość zaczerpnięta na kursie do uprawnien montażu instalacji gazowych), ale słyszałem też z innych źródeł że wszystkie focusy 16v tak mają.
  • Poziom 16  
    ja mam gaz w Fordzie Mondeo ale silnik 1.8 16V, ZETEC, 1998r. plastikowy kolektor i się sprawdza
    nie wiem czy jest duża różnica między 2.0
  • Poziom 32  
    Hmm nie szkoda wam silników Waszych samochodów?
  • Poziom 12  
    Witam
    Aby zapobiedz uszkodzeniu ceramicznych elementów w tych samochodach stosuje sie tzw.System Lubryfikacji.

Cena to 320zł ,do dostania autoryzowanych placówkach Elpigazu,np

032-3225679
  • Poziom 12  
    Pracuję w serwisie Ford i głowice wcale nie padają jeżeli się o nie dba(nie wolno ich przegrzewać i oczywiście dobry olej M-1 Super Syn).Głowice są aluminiowe ,gniazda też.Te silniki jeżdżą w Fordach od wielu lat i nic im się nie dzieje.Serwisujemy Focusy z gazem które mają przbiegi ponad 300000 km i jest ok.Ponadto układy tradycyjne są wystarczjące do tych samochodów ,różnica jest niewielka( w mocy jak i w spalaniu ) a koszt montażu o wiele wyższy.Silniki które pracują na gazie są czyste nawet po przejechaniu wielu kilometrów.A co do układu smarowania zaworów firmy Elpigaz to mógłbym podyskutować bo koszt tego oleju jest bardzo wysoki i przy minimalnej dawce ubywa go o wiele szybciej niż zapewnia to producent.Ogólnie Elpigaz ma słabe układy (ciekną wtryskiwacze, nieszczelne parowniki, programy do kalibracji niedostępne nawet dla autoryzowanych serwisów, a pakóją nam byle co do komputera sterującego no i temperatura przełączania 40 stopni to za mało bo samochody gasną.
  • Poziom 12  
    Witam
    W poniedziałek tj. 6.X montuję instalację ,właśnie do Forda Mondeo 2.0 16V 1998r instalację wtrysku gazu firmy OMVL-Dream.
    Po zamontowaniu opiszę moje uwagi co do pracy samochodu na tej instalacji.