Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja gazowa do Forda Mondeo 2.0 16V, 1999r.

KL 26 Sep 2003 08:47 4984 6
 • #1
  KL
  Level 24  
  Jaką instalację gazową należy założyć do Forda Mondeo silnik 2.0 16V, ZETEC, 1999r. plastikowy kolektor ?
  Czy tylko wtrysk gazu i ewentualnie jaki ?
  Czy ktoś ma doświadczenie jak sprawują się instalacje tradycyjne z tym silnikiem i czy warto taką założyć ?
 • #2
  qra_633
  Level 17  
  Nie jestem pewien jak jest w Mondeo, ale w Focus'ach jedyne instalacje jakie nie niszczą silników to są z wtryskiem ciekłego gazu.
  Dzieje się tak ze względu na konstrukcję głowicy gdzie zastosowali ceramiczne? prowadnice zaworów, które muszą być chłodzone paliwem, bo inaczej poprostu stają zawory.
  Na pewno tak jest w Focusie 1.6 16v(wiadomość zaczerpnięta na kursie do uprawnien montażu instalacji gazowych), ale słyszałem też z innych źródeł że wszystkie focusy 16v tak mają.
 • #3
  tomas
  Level 16  
  ja mam gaz w Fordzie Mondeo ale silnik 1.8 16V, ZETEC, 1998r. plastikowy kolektor i się sprawdza
  nie wiem czy jest duża różnica między 2.0
 • #4
  CKsrv
  Level 32  
  Hmm nie szkoda wam silników Waszych samochodów?
 • #6
  Rafał G
  Level 12  
  Pracuję w serwisie Ford i głowice wcale nie padają jeżeli się o nie dba(nie wolno ich przegrzewać i oczywiście dobry olej M-1 Super Syn).Głowice są aluminiowe ,gniazda też.Te silniki jeżdżą w Fordach od wielu lat i nic im się nie dzieje.Serwisujemy Focusy z gazem które mają przbiegi ponad 300000 km i jest ok.Ponadto układy tradycyjne są wystarczjące do tych samochodów ,różnica jest niewielka( w mocy jak i w spalaniu ) a koszt montażu o wiele wyższy.Silniki które pracują na gazie są czyste nawet po przejechaniu wielu kilometrów.A co do układu smarowania zaworów firmy Elpigaz to mógłbym podyskutować bo koszt tego oleju jest bardzo wysoki i przy minimalnej dawce ubywa go o wiele szybciej niż zapewnia to producent.Ogólnie Elpigaz ma słabe układy (ciekną wtryskiwacze, nieszczelne parowniki, programy do kalibracji niedostępne nawet dla autoryzowanych serwisów, a pakóją nam byle co do komputera sterującego no i temperatura przełączania 40 stopni to za mało bo samochody gasną.
 • #7
  aandula
  Level 13  
  Witam
  W poniedziałek tj. 6.X montuję instalację ,właśnie do Forda Mondeo 2.0 16V 1998r instalację wtrysku gazu firmy OMVL-Dream.
  Po zamontowaniu opiszę moje uwagi co do pracy samochodu na tej instalacji.