Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralki BOSH

27 Wrz 2003 23:06 11863 15
  • Poziom 20  
    co sądzicie o pralkach BOSH, czy to dobry zakup?
    Czy warto na coś przy zakupie zwrócić uwagę?
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Ja oceniam je jako dość dobre.
    Ale jednej z nich bym Ci nie polecał Maxa.
    Głównie chodzi o wymiwnę w przyszłości łożysk.
    W tym typie pralki zbiornik jest z tworzywa zamykany z dwóch połówek na zatrzaski.
    Aby wymienić łożyska trzeba wyjąć z pralki zbiornik poobcinać zaczepy wyjąć bęben i dopiero wymienić łożyska.Skręcanie zbiornika jest na wkręty do tworzywa (producent przewidział w konstrukcji ten sposób skręcania).Podobnie mocowane są amortyzatory.
  • Poziom 29  
    Mam BOSCH-a WOB-1600 ale żadnego bębna plastikowego nie widzę - a mam ponad 3 lata (pralkę oczywiście).Baaaardzo ją chwalę (a raczej moja żona,żonę też...).
  • Poziom 20  
    Spoko - w WFL 1200 napisane coś właśnie było o plastikowym zbiorniku , czy coś takiego , czy to o to chodzi?
  • Specjalista AGD
    POL02 napisał:
    Witam.
    Ja oceniam je jako dość dobre.
    Ale jednej z nich bym Ci nie polecał Maxa.
    Głównie chodzi o wymiwnę w przyszłości łożysk.
    W tym typie pralki zbiornik jest z tworzywa zamykany z dwóch połówek na zatrzaski.
    Aby wymienić łożyska trzeba wyjąć z pralki zbiornik poobcinać zaczepy wyjąć bęben i dopiero wymienić łożyska.Skręcanie zbiornika jest na wkręty do tworzywa (producent przewidział w konstrukcji ten sposób skręcania).Podobnie mocowane są amortyzatory.

Zgadza się, ale jakby nie było ułożyskowanie w Boschu jest jego
    najsilniejszą strona. Wytrzymują minimum 5000 cykli (według mnie).
    W innym popularnym sprzęcie wynik prawie nieosiągalny.
    Jak na razie problem łożysk w pralkach BSH nie istnieje.
    Pozdrawiam
    zayzayer
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Nie wiem jak jest w innych typach ale w Maxie tak.
    Znam przzypadki uszkodzenia łożysk nawet w czasie gwarancji co prawda nie jest to częsty przypadek ale jest.
    Przy okazji ,krótka informacja,pralka ta sterowana jest procesorem.
    Ptrzy uszkodzeniu jakiegoś elementu pokazuje na wyświetlaczu komunikat,który wiadomy jest dla serwisu.
  • Poziom 29  
    Przy odrobinie chęci wszystkie kody są do dostania...
  • Poziom 20  
    A gdzie jest ten wyświetlacz? Ja go nie zauważyłem. [mowa o 1200 i 1607]
  • Poziom 21  
    Masz tam LEDki. One sygnalizują błędy.
    Dodatkowo serwisy producenta mają swoje sposoby na uruchomienie programu serwisowego.
  • Poziom 1  
    Moja mama ma Maxa WFL 1200.
    Po 3-ch latach wysiadła grzałka (koszt naprawy+grzałki 300 PLN i to nie przez serwis), a teraz szwankuje pompa wodna-zacina się czasami. Po gruntownym rozkręceniu i wyczyszczeniu jakoś teraz działa ale nie wiem jak długo. Koszt nowej ok. 200 PLN.
  • Poziom 11  
    Witam z BOSH'em mam doczynienia od kilku lat . W zasadzie to niezłe pralki ale bez jakich kolwiek rewelacji.Nie polecam zwłaszcza tych składanych u nas w kraju ani tych do 1700 zł.To tandeta i chłam!!!!!
    Przyzwoity BOSH zaczyna sie od 2000 i w góre.Nie chodzi tu o kase ale o osprzet a szczególnie ta tandeta z francji.Osobiscie polecam ARISTONA to MERCEDES w śród pralek i nie tylko.
    Pozdrowienia GRZECHO
  • Poziom 21  
    :arrow: WitamGraniol
    Grzałka czy pompa siadają głównie gdy masz zbyt twardą wodę lub słabej jakości proszki. Można się zapatrzeć w specjalny proszek do dezynfekcji pralek w serwisie Boscha znacznie przedłuża żywotność pralki.

:arrow: GRZECHO 1
    To raczej masz mało do czynienia z tą marką. Porównując ilość serwisantów w moim mieście (jest ich 2) z serwisem innej znanej firmy (jest ich ponad 10) można powiedzieć o awaryjności.
    Wracając do sprzętu montowanego w Polsce to fabryka w Łodzi jest najnowocześniejszą fabryką tego koncernu na świecie. Pralki tam robione idą na cały świat. A awaryjność jest taka sama jak w Niemczech. A części są takie same w pralce za 1200 PLN czy 2400 PLN. Różnice tkwią w elektronice i kilku innych szczegółach. I niema znaczenia gdzie są robione części. Na przykład pompy są tej samej firmy praktycznie we wszystkich pralkach różnych firm.
  • Specjalista AGD
    Witam.
    XAX na temat najnowocześniejszej fabryki na Papierniczej w Łodzi móbłbym z Tobą podyskutowac ale na PW.Byłem tam i widziałem.A co byś powiedział o Whirpoll w Popradzie na Słowacji też tam byłem.A co do ceny podzespołów to Bosh jest najdroższy.
  • Poziom 10  
    Popieram co do Boscha w 100 % mailem klientow juz z pralkami z lodzi krotko mowiac badziewie takie samo jak cala reszta bazujaca do 1200 zł
    Pralki przewidziane przez producanta na 5 do 8 lat uzytkowania.
    Chwile juz to naprawiam i nadal twierdze ze jak kto chce miec spokoj swiety MUSI wydac te od 2000 zł na pralke. Łożyska w boschu o bólu !!
  • Poziom 21  
    :arrow: POL02
    Każdy ma jakieś zdaje :)
    A Whirpolla nie naprawiam ale raczej nie ma dobrej opini.
    A części niestety nie są tanie. A co teraz jest tanie.

:arrow: Robotek
    Nikt nie mówi że te pralki nie są niezniszczalne. Zresztą nawet takich pralek nie ma. Nawet Miele kiedyś się zepsuje. Jednak wole mieć Boscha niż jakąś włoszczyznę. Przynajmniej wiem ze jest mocniejszy i części dostane.
  • Poziom 32  
    Moze sie myle ale mam Boscha skladanego prawdopodobnie w Poznaniu (o ile to mozliwe).
    Sprzet na ponad 6 lat i nie widział serwisu ani ja nie musiałem ingerowac - to całkiem pozytywny "okres zycia" sprzetu oczywiscie.
    A napisu w stylu "MADE in ITALY" tez sie wystrzegam jak moze :)