Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz wcale nie działa na gazie LPG

Krystian_K 15 Mar 2007 19:12 3128 12
  • #1 15 Mar 2007 19:12
    Krystian_K
    Poziom 13  

Witam.
    Mam Matizka jak w temacie
    Mój problem polega na tym, że nagle podczas jazdy na LPG przestał działać i zgasł. Na benzynie OK. Natomiast na LPG nic kompletnie.
    I moje pytanie jest takie:
    Jak sprawdzić czy gaz wychodzi/dochodzi z parownika?, czy dochodzi do elektrozaworu itd. a w konsekwencji czy dociera do kolektora.
    Może ktoś ma schemat instalacji od LPG z opisem, zdjęciami itd.
    Nie mogę znajść tutaj nawet filtra, ani bezpiecznika od gazu.
    Dzięki za każdą sugestię.
    Czy tylko serwis mnie ratuje?
    Pozdrawiam.

0 12
  • #2 15 Mar 2007 19:22
    zdyz
    Poziom 14  

podaj typ instalacji i cos bedziemy myslec w corsie,,c,, mialem podobny przypadek 4 generacja i przy pelnym zbiorniku gazu gasl i na wskazniku gazu pokazywal jego brak po przeczyszczeniu elektrozaworu no problem

0
  • #3 15 Mar 2007 19:26
    procekkk
    Poziom 24  

sprawdz czy nie zsunely sie jakies wsowki z elektrozaworow bo objawy o tym swiadcza ze jakis elektrozawor sie uszkodzil badz nie dochodzi do niego napiecie z centralki

0
  • #4 15 Mar 2007 22:40
    Albercik 321
    Poziom 25  

Przedewszystkim MUSISZ znaleść bezpieczniki od LPG i sprawdzić czy są ok.Bo z opisu usterki wynika,że najprawdopodobniej przyczyną jest brak zasilania.

0
  • #5 15 Mar 2007 23:41
    Krystian_K
    Poziom 13  

LPG jest firmy: MG MOTOR GAS (zbiornik firmy STAKO)
    Gdy się przełącza z benzyny na LPG słychać jak cykają - załączają się elektrozawory.
    Jak również podczas przełączenia można wyczuć ręką, gdy się dotknie elektrozawór , jak się załącza. Nie wiem czy działa ten , który znajduje się na parowniku ponieważ, gdy go dotykam podczas fazy przełączenia to nie czuję tego, tak jak na tym wcześniejszym.
    Pytanko: od czego jest ten elektrozawór na parowniku?
    Jutro zmierzę napięcia na elektrozaworach w momencie przełączenia-czy są i podłącze napięcie w celu sprawdzenia na tym elektrozaworze na parowniku - zobaczę czy będzie cykał.

0
  • #6 16 Mar 2007 18:46
    Krystian_K
    Poziom 13  

Przetestowałem i pomierzyłem elektrozawory, ten na parowniku nie działa, tylko jak go zdemontować?

0
  • #7 16 Mar 2007 19:40
    zdyz
    Poziom 14  

podjedz lepiej do gazownika moze wystarczy tylko czyszczenie jak w mojej corsinie

Dodano po 3 [minuty]:

chodzi mi o ten przy parowniku poprostu steruje doplywem gazu i jesli jest zanieczyszczony to nie puszcza gazu na parownik

0
  • #8 16 Mar 2007 20:19
    Dinuś
    Poziom 11  

zdyz ma rację, podskocz lepiej na warsztat . Dla fachowca to kilka minut roboty więc nie będzie to droga usługa i przynajmniej zrobi to ktoś kto powinien grzebać przy gazie a gaz to zawsze gaz , zrobisz mały błąd i będzie tragedia

0
  • #9 17 Mar 2007 17:16
    Krystian_K
    Poziom 13  

Diagnozę miałem dobrą, uszkodzony był elektrozawór na parowniku.
    W warsztacie zostawiłem auto i spec wymienił cały parownik koszt 350zł,

Dzięki wszystkim

0
  • #10 17 Mar 2007 17:44
    jacekczewa
    Poziom 18  

Rzeczywiecie drobna kwota......:D a nie dało rady wymienic samego elektrozaworu???? a moze cewka była padnieta....?

0
  • #11 19 Mar 2007 18:16
    zdyz
    Poziom 14  

podejrzewam ze sam zawor bylby tanszy ale nauka kosztuje/i to drogo/

0
  • #12 20 Mar 2007 21:49
    Dinuś
    Poziom 11  

Ja bym nie zapłacił, to jakby zapłacić za wymianę silnika bo w nim poszły świece. Gościu Cię po prostu naciągnął na niepotrzebne koszta a Ty pewnie się nie odezwałeś tylko wyłożyłeś kasę.

0
  • #13 08 Sie 2007 20:00
    kris80-23
    Poziom 10  

Ja bym żądał tylko wymiany elektrozaworu, a jeśli parownik klęknoł to zawsze mozna go zregenerować (wymienić membranę, uszczelki i jest jak nowy), domagaj się zwrotu kasy, bo jak czytam z opisu to tylko elektro zawó się p[opsuł a nie parownik.

0