Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ElpigazN Elisa /Stella v.4.1.1.136 co to za parametry.

TOMMOT 24 Mar 2007 21:19 9012 16
    TOMMOT
    Level 14  
    Witam, mam taki programik na własne potrzeby potym jak jeździłem kilkanaście razy na kalibracje gazu do ASO to obczaiłem co serwisant robi i jakie parametry kalibruje, wiec po kolejnym zainkasowaniu 100pln stwierdziłem ze moge to robić sam kupując komplet soft i interfejs. Ale do rzeczy. Ustawiam sobie te parametry tak samo jak w serwisie i autko jeździ bez problemu, ale nie wiem co oznaczają pozostałe a nie chciałbym ich dotykać nie wiedząc do czego one się tyczą, wiec jakby mógł ktoś mi to objaśnić lub naprowadzić na jakąś instrukcje do tego softu to będę dozgonnie wdzieczny. Dodam jeszcze że robie to tylko dla siebie bo nie mam czasu siły i pieniedzy już jeździć i walczyć z aso bo oni zawsze maja swoje, ale to juz inny temat.

Pierwsze co mnie nurtuje to gdy wybieram druga sonde Lamda pojawia mi sie opcja :
    1. "Regulator drugi" -> mozliwość kalibracji w zakresie od -20 do 20(nie podanej jednostki wiec nie można sie domyśleć co moe oznaczać ta wartość)

2. "Mieszanka uboga przy MazdaTM" chyba chodzi o emulator ale nie jestem pewien czy ktoś wie co to jest zakres mozliwych zmian tego parametru to:od 0 do 50.

3. Pod wartościami Sond lambda w prawym dolnym rogu przy opcji kalibracji pojawia się wartośc o nazwie "Poziom" ->???

4.Co maozna kalibrować czyłością extra wtrysków -> tzn jak to sie ma do fizycznej pracy samochodu???

Dodam jescze ze samochód jeśli dla kogos to ma znaczenie do opel corsa c 1.0 12V r 2003 a instalacja to elpigaz stella.

Z góry dzieki za każą odpowieź . Pozdrawiam.
    Calineczka*
    Level 31  
    witaj.
    I jak, poradziles sobie?Mam taka sama instalacje i mam z nia klopoty, tez zamierzam kupic interfejsik, polecisz kogos?
    TOMMOT
    Level 14  
    interfejs z cała pewnością tak smiga pierwszorzędnie z instalacja tez juz sobie poradziłem jak masz jakis kłopot to napisz to ci pomoge generalnie bardzo jestem zadowolony z instalacji i interfacu , jedyne czego załuje to że tyle czasu i pienedzy zmarnowałem na badziewny serwis w salonie opla.
    Calineczka*
    Level 31  
    Ok, dzięki że się odezwałeś. Zamawiam interfejs i zgłosze się do Ciebie w razie problemów ;-)
    macle
    Level 1  
    Też próbuję regulować taką samą instalację w Passacie 1.8. Mam te same wątpliwości odnośnie poszczególnych parametrów, jak ktoś ma doświadczenie, co one znaczą to proszę o podzielenie się wiedzą. Wiem, np. że w serwisie ustawili mi tak, że zaraz po zapaleniu przełącza się układ na gaz niezależnie od obrotów i temperatury, ja natomiast nie potrafię wrócić do automatycznego przełączania po osiągnięciu temperatury i obrotów. Być może mają lepszy soft, ja dysponuję ElpigazN v4.1.1. Ma ktoś lepszy soft?
    mtoron
    Level 12  
    Potrzebuje softa do tej instalacji. Jesli macie jakiegokolwiek to wyslijcie na maila: obroto(malpa)o2.pl. Dzieki i pozdrawiam
    Calineczka*
    Level 31  
    ...to ja pozwole sobie kontynuowac temat.
    Moze na forum znajdzie sie jakas dobra dusza ktora ma doswiadczenie w tych instalacjach i objasni co jak po kolei regulowac.
    Dal wiekszej przejrzystosci dolaczam screeny z programu, z poszczegolnymi oknami, latwiej bedzie sie polapac co jak sie nazywa.

menu główne:

zakladka wyswietlanie:

zakladka diagnoza:

zakladka autokalibracja:

zakladka konfiguracja-zmiana zasilania;

zakladka konfiguracja-lambda:

zakladka konfiguracja-czujniki:

zakladka konfiguracja gaz-benzyna:

zakladka konfiguracja-modyfikacja mieszanki:

...tak wiec bardzo prosze o pomoc, wskazowki, co jak....
    hfeders
    Level 2  
    Poszukuje program do ElpiGaz Stella
    Prosze o pomoc
    zylus
    Level 10  
    Witam.

Jeżeli ktoś sie zna :) prosił bym o objaśnienie ostatniego zrzutu ekranu dotyczącego składu mieszanki.
    Z góry dzięki.

( posiadam oprogramowanie ELPIGAZ STELLA/ELISA w wersji 4.7.4,
    wymienię za informacje na temat
    zakładki: konfiguracja-modyfikacja mieszanki :)
    mowmimisio
    Level 1  
    Witam!!!

Jestem nowy w tym temacie więc przepraszam z góry za pytania jakie zadam!!!

Bardzo prosił bym o programik (może być na emalię mowmimisio(malpa)o2.pl, lub podanie stronki gdzie takowy się znajduje) elpigazN w wersji najnowszej.

Usiłowałem coś znaleźć, ale nic nie ma a te które są w sieci są za stare i nie połączę się przez nie z ecu!!!

Bardzo proszę o pomoc!!!
    Andrea_1990
    Level 2  
    Witam,

W wersji ELPIGAZ Stella/elisa 3.0 jest mapa(F5),
    w ELPIGAZ Stella/elisa 4.7.4 nie ma dostępu do mapa Jeśli jestem u kogo to klucz dla ELPIGAZ Stella/elisa 4.7.4 mapa(F5) dostępu do mapa rzućcie na anisimov78(malpa)gmail.com.

Bardzo należy.

Bardzo proszę o pomoc!!!
    m4in
    Level 2  
    potrzebuje chba czegos nowszego niz 4.1.1.136 wyswietla mi komunikat ze niekompatybilne moze ktos wie dlaczego lub ma nowszy plik i zamiesci na elektrodzie. Bardzo prosze bo jestem za granicami kraju a do najblizszego mechanika mam duzo kilometrow. W was ratunek. please!!!
    alfa-technika
    Level 12  
    witam
    posiadam instalacje elpigaz stella 4gen, autko honda civic 1.4 90KM 97r.
    generalnie większych problemów z LPG nie mam, ale zawsze mogłobybyć lepiej :D
    mam już kabelek i soft w pełnej wersji
    i teraz tak: jak podpinam to parametr wymiraowanie dysz jest tak na granicy "za małe", a po opcji autokalibracji przechodzi na "za duże", inny objaw to taki, że jak staram się trzymać obroty to one pływają tak w granicy 150-200obr/min,
    generalnie mam pytanie, jak poprawnie ustawić mape gazu, jak zczytać mape dla benzyny i ją porównać do gazowej ???
    jarox36
    Level 2  
    Witam.

Gdyby ktoś z forumowiczów był łaskaw podesłać mi jak najnowszy ELPIGAZN na jaro36x(malpa)wp.pl będę bardzo wdzięczny ponieważ mam bardzo duży kłopot z instalacją w peugeocie 307 .

Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
    edi2ooo
    Level 11  
    Powiedz mi bo interfej i chciał bym sobie z kalibrowac przepustnice itp jaki masz program i jaki interfejs zgory dzieki