Witam
Posiadam Peugeot Partner 1,4 Benzyna rocznik 2000.
Objawa jest bardzo dziwna po nagrzaniu silnika ale nie zawsze raz na tydzień nieraz 3 razy w dniu zaczyna samoczynnie regulować pedałem gazu spadek mocy i z tłumika leci czarny dym. Nieraz pomaga przygazowanie silnika i silnik wraca do normy. Ale nieraz usterka nie chce zniknąć i ustaje dopiero jak silnik się ochłodzi. Objawa nasila się jak na dworze jest cieplej.
Wymieniony silnik krokowy na nowy i to samo.
Nie wiem gdzie dalej szukać podejrzewam jeszcze Sondę LAMBDA ale nie jestem pewien tego. Jak można sprawdzić taka sondę.
Jakie macie sugestie?
Pozdrawiam
Posiadam Peugeot Partner 1,4 Benzyna rocznik 2000.
Objawa jest bardzo dziwna po nagrzaniu silnika ale nie zawsze raz na tydzień nieraz 3 razy w dniu zaczyna samoczynnie regulować pedałem gazu spadek mocy i z tłumika leci czarny dym. Nieraz pomaga przygazowanie silnika i silnik wraca do normy. Ale nieraz usterka nie chce zniknąć i ustaje dopiero jak silnik się ochłodzi. Objawa nasila się jak na dworze jest cieplej.
Wymieniony silnik krokowy na nowy i to samo.
Nie wiem gdzie dalej szukać podejrzewam jeszcze Sondę LAMBDA ale nie jestem pewien tego. Jak można sprawdzić taka sondę.
Jakie macie sugestie?
Pozdrawiam