Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić ściszenie audio przy nadawaniu na CB ?!

s0wa 28 Mar 2007 08:41 1012 5
  • #1 28 Mar 2007 08:41
    s0wa
    Poziom 10  

Witam!
    Czy ma może ktoś gotowy pomysł i schemat jak zrobić ściszenie radia w aucie kiedy nadaje się na CB???

0 5
  • #2 28 Mar 2007 12:20
    zwirek1
    Poziom 29  

witam
    opisz jaki masz sprzęt bo opcji jest kilka najprawdopodobniej i tak trzeba będzie ingerować w wewnątrz urządzeń
    pzdr

0
  • #3 28 Mar 2007 12:27
    s0wa
    Poziom 10  

Tak myślałem że ingerencja wewnątrz sprzętu będzie nieunikniona ale miałem nadzieję że może coś ktoś ma takiego co nie będzie aż tak skomplikowane.

Mam car audio - radio + wzmacniacz a CB to Uniden 510 więc montarz takiego wyciszenia niesie za sobą dużo zmian :cry:

0
  • #4 28 Mar 2007 13:35
    M. S.
    Poziom 34  

Wyprowadź z Unidena sygnał załączania Tx (sygnał znajdziesz w gruszce). Tym sygnałem bezpośrednio lub przez tranzystor wysteruj przekaznik odłączający głośniki carradio (pamiętaj o diodzie tłumiące samoindukcję cewki przekaźnika). Jak się dobierzesz do wtyczki mikrofonu CB to nie będziesz musiał rozbierać ani CB, ani caraudio. Każdy głośnik musi być odłączany osobnym stykiem przekaźnika. Możesz odłączać też wejścia wzmacniacza od radia (jeśli jest osobną skrzynką) i najlepiej zwierać je z masą.

0
  • #5 28 Mar 2007 13:46
    s0wa
    Poziom 10  

Moja koncepcja tez opiera się na przekaźnikach, więc chyba innej opcji nie ma. zabieram się zatem do roboty
    Dzięki za utwierdzenie mnie w pomyśle :))))

0
  • #6 28 Mar 2007 13:48
    Tomek665
    Poziom 28  

Najpierw sprawdź czy twoje radio nie ma wyprowadzonego pinu "mute". Po podaniu na niego masy, wycisza audio.

0
  Szukaj w 5mln produktów