Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AMICA PA4580A520 - 12 mignięć "pracuje".

29 Mar 2007 20:45 5961 19
  • Poziom 1  
    Witam ,
    posiadam ten felerny model pralki amica pa 5580B421 , i mam taki problem : Po włączeniu pralki obojętnie na jakim kolwiek programie kontrolka " pracuje " miga 12 razy potem włancza sie kontrolka "koniec" - w instrukcji obsługi pisze że przyczyną takiego zachowania jest " nieszczelność " układu wodnego " morze potrafi lub ktoś wie jak naprawić ta usterkę
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Woda na dnie pralki,przypuszczalnie z filtra.Należy pozbyć się wody i będzie OK. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    A jak w pralce pod czujnikiem sucho , 12 mignięć i cały czas pali się "koniec"
    i tak na każdym programie. Zaczyna od gotowa na 2-3 sek. wyświetla "pracuje" i do stanu 12+"koniec" . Powypompowuje , przestaje pompować." Koniec" + 12 mignięć.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Cykać , cyka nie jest zawieszony jak go odłączę na kostce , nic się nie zmienia.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Kolego cykanie nic nie oznacza trzeba miernikiem zmierzyć czy zmienia się stan. odłączenie to tak jak by była woda na dole czyli też nic nie daje.
  • Poziom 9  
    Co mam pomierzyć ? Bo ja baterię językiem to tak a resztę to trzeba łopatologicznie.
    :cry:

Mam wymontować i przy włączonym i wyłączonym mierzyć opór ?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Trzeba sprawdzić opór na jego stykach, jeśli sprawny powinien być bliski zeru.
  • Poziom 9  
    Czujnik wymieniłem na nowy , nic nie pomogło , objawy takie same.
  • Poziom 9  
    Idę robić reset , kable też sprawdzę.

Dodano po 19 [minuty]:

W tym linku do którego mnie odesłałeś jest kombinacja 7--8-1 ale chyba powinna być 1-8-1 ???.
    Tak czy owak wprowadziłem w stan serwisowy i na każdym programie 12 mignięć zielonej i jeszcze na 15 nie chciała wyjść ze stanu serwisowego.
  • Poziom 9  
    W tym linku to co było przyczyną zimny lut czy nowy element z pamięcią trzeba było wstawić ?
  • Specjalista AGD
    W tym linku był zimny lut , ale możliwe że u Ciebie jest pamięć rozsypana , jak reset nie pomógł . Sprawdź też omomierzem czy moduł widzi na swoich pinach zwarte styki mikrowłącznika pływaka .
  • Poziom 9  
    A gdyby się posypała pamięć to gdzie jej szukać ?
    Aaaaaaa pralkoporadnik...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Pytania na serio. Co jest fizycznie nośnikiem tej pamięci i jak to coś na płytce wygląda. Gdzie kupić triaki ?
    Moderowany przez mrhari:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.