Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Wojtka na TDA7294

08 Kwi 2007 22:09 16190 53
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    Rudolf2
    Poziom 16  
    nie wiem o co chodzi z tym "gniazdkiem" dla zajaca hehe ale mniejsza o zajaca ;P nie za mala filtracja ? i szkoda ze tda z kitu. Zrobienie plytki to nic trudnego ;) z czego zrobiony jest przedni panel ? pozdrawiam.
    rafal8916
    Specjalista - spawarki
    Co do filtracji to jest wystarczająca 2x4700uF=9400uF na gałąź a więc wystarczy (ja do TDA7294 daje po 10000uF na gałąź i jest to zupełnie wystarczające), jednak na miejscu autora tematu naprawił bym tą unitrę bo to dobry sprzęt a obudowę można wykonać z czegoś innego :)

A tak btw.
    Unitra Fonica PW 9010 to nie jest amplituner tylko wzmacniacz 2x35W
    rzerzuch
    Poziom 13  
    Nawet ładne Ci to wyszli. Dołóż jeszcze ze dwa kondy na gałąź tym bardziej ze masz nie za duże trafo;)
    Pozdro
    edit
    rafal8916 tu masz 9400uF wgalezi na dwa tda:D
    riger
    Poziom 24  
    Co to za DIY jak wzmacniacz z kitu :|
    Ogro
    Poziom 16  
    Jak dla mnie to spoko, daje 9/10 bo obudowa była goowa. To ze z kitu to nieszkodzi, czasami w domu można znaleźć różne żeczy... :D ja ostatnio znalazłem w szfce kit który po złożeniu oceniłem na około 2*70 watt. Jak sie niema co sie lubi, to sie lubi co się ma :D w niedługiej przyszłości jak moja końcówka sie doczeka obudowy, to go wrzuce na elke.

[_P_]
    Tomek515
    Poziom 21  
    Mało wsumie przy tym zrobiłeś... Radiator za mały ale to chyba wiesz, Z takim trafem nie poszalejesz, a dużo większe nie wejdzie bo to mała obudowa. Szkoda że nie dało sie wskrzesić unitry, bo to dobry wzmacniacz.
    drakon3
    Poziom 14  
    Co wy od chłopaka chcecie, dobrze zrobił, skoro to jego pierwszy wzmacniacz to kit jest dobrym wyborem, mniejsze ryzyko pomyłki. A co do obudowy to jest mądra decyzja, przy okazji ładny mebel ma. Osobiście zastosowałbym większą filtrację, chyba, że nie słucha się techno to może być.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Jake1
    Poziom 18  
    No wykonanie profesonalne :D Nie ma jak wzmacniacz na hexfetach :) A tak na serio, starannie i ładne wykonanie, nie mam nic przecwiko TDA7294 bo sam jestem na podobnym etapie, tylko szkoda mi PW9010, sam z takiego korzystam i gra ładniej niż tda7294. Na pierwsza konstrukcje jak najbardziej. :)
    Pogromca
    Poziom 15  
    Wzmacniacz podoba mi się, trochę kondensatory mają za mało uf ale to taki mankament . Albo mnie wzrok myli a , może trafo unitry .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Fsoliebhaber
    Poziom 17  
    Szkoda tylko, że kostka scalaka nie przylega cała powierzchnią do (i tak za małego) radiatora - przez podfrezowanie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mcoola
    Poziom 19  
    Kiedyś miałem taki wzmacniacz unitry (taki sam jak na zdjęciu). O ile się nie mylę to miał chyba 2x20W. U mnie po pożarze nawet gdy był zalany wodą (po przechyleniu woda się wylała) po osuszeniu nadal działał. Wzmak nie do zdarcia. Nie wiem czemu zamalowałeś przedni panel bo miał byś od razu gotowe napisy do potencjometrów. Dobry projekt. PzDr
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Jake1
    Poziom 18  
    TDA 7294 to koncowka mocy, logiczne ze dziala bez preampa :D Tylko ze pełny wzmak to to nie jest, Chętnie zrobiłbym takie cudo, głownie dlatego ze uwielbiam design unitry, wieza 9000 z ktorej jest ten wzmak byla sliczna, musze kupic na allegro taki tylko ze srebrny uszkodzony to wrzuce cos do niego, bedzie pasowal do reszty mojej wiezy :)
    urzedas
    Poziom 14  
    Ogólnie to ładnie to wyszło !!!

Osobiście to ja pozostałbym przy oryginalnych bebechach UNITRY - jaśli byłaby możliwość uratowania po rozsadnych wkładach....
    Adrian_18
    Poziom 10  
    co wy podziwiacie jak tu nie ma zadnego zdjecia

Dodano po 31 [minuty]:

ok sa juz

Dodano po 2 [minuty]:

chcialbym zrobic taki wzmacniacz tylko nie wiem jak POMOCY!!!
    rafal8916
    Specjalista - spawarki
    rzerzuch napisał:
    rafal8916 tu masz 9400uF wgalezi na dwa tda:D

Rzeczywiście, nie zauważyłem. W takim razie trzeba bezwzględnie dołożyć conajmniej 2 tyle filtracji.
    dj_zibi
    Poziom 18  
    rafal8916 a po co Ci więcej uF? Nic Ci to nie da spokojnie ten układ by dzialał tylko na 2x 6800uF kondensatorów lepszej jakości. widze że cała elektroda ma manie uF.

Wzmacniacz starannie wykonany.
    tomo88
    Poziom 15  
    Jeśli kolega pisze że sie nie dało uratować UNITRY to sie nie dało i tyle. Mnie konstrukcja się podoba, i nie mam nic przeciwko TDA i co z tego ze jeden układ z KIT-u, ważne ze drugi kanał sam wykonał, wpadł na pomysł stworzenia czegoś, chwała za to że zdążył ocalić obudowe, która bądź co bądź jest stosunkowo cieżka do zdobycia. Może jest pare niedociągnieć ale " nie odrazu Rzym zbudowano ". 9,5/10
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    HONDAS
    Użytkownik obserwowany
    Dla mnie jest ok dziala i jezeli jeszcze zadawala to tym bardziej ewentualnie moze dolozyl bym jakas korekcje lub przedwzmacniacz z korekcja.I co ze to kit zlozyl sam jezeli sie nie podoba to moze by zabronic sprzedazy kitow co ?
    stanislaw56
    Poziom 19  
    To jest profanacja wzmacniacza pw9010, nalezaloby unowoczesnic koncowki to bym pochwalil, ale zmieniac na tda7294 to jest łatwizna ,niema sie czym chwalic.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kortyleski
    Poziom 42  
    Heh łza sie w oku kręci
    sam kilka (kilkanaście) lat temu robiłem to samo...
    Tylko na TDA 2005...Też psułem bezwartościowe (wtedy) nienaprawialne wzmacniacze,radia itp...inna sprawa że kiedyś PW 9010 można było na kilogramy kupić a teraz to złoto w aluminiowo stalowej skórze...
    To trafo spokojnie wystarcza na dwa kanały tda na 8 ohm (praktyka). Jeśli ten PW rzeczywiście sie nie nadawał do naprawy to piątka za całokształt...tylko poproszę przedwzmacniacz
    michal_v
    Poziom 13  
    Trafo z tej unitry ma z tego co wiem 190W a nie 120 ponieważ sam taką posiadam PW-9013, i używam nawet teraz. A sprzętu szkoda mimo wszytko, sam taka mam wiec tym bardziej. Myślę jednak że obudowo powinieneś zrobić własnego projektu i odpowiednich rozmiarów w sam raz do TDA a unitre która naprawdę świetnie gra zostawić na późniejsze czasy i naprawić z ogromną satysfakcją szczególnie słysząc jej brzmienie z wymienionymi kondami i w pełni sprawną.
    Dlaczego nie zastosowałeś przed wzmacniacza z tej unitry, on też był uszkodzony?
    ALTON
    Poziom 38  
    michal_v 120W. 190W to pobór a nie moc trafa.
    coolleś
    Poziom 13  
    Wzmacniacz ok. Jeśli chodzi o trafo to jeżeli po wyprostowaniu i wyfiltrowaniu będzie 30V to ono w zupełności wystarczy, a i widziałem tam na fotce że potencjometr do głośności ma odczep na środku, fajnie by było gdybyś dorobił stndardowy obwód konturu (tki unitrowski np. taki jak w radmorze 5102). Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

ALTON napisał:
    michal_v 120W. 190W to pobór a nie moc trafa.

To ciekawe jakim cudem na trawiacie która ma nie więcej niż 2x20W miałem napisane koło kabla sieciowego 170W a wzmacniacz pracował w klasie B albo nawet C.