Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Sony STR DE 598 nie odpala

13 Kwi 2007 12:45 3316 15
  • Poziom 25  
    Witam dostałem w/w amplituner który po podpięciu zasilania i wciśnięciu "power/sandby" niewłącza się. Ominołem układ stand-by'a i podałem napięcie prosto na trafo.Trafo pracuje podaje napięcia na płyte głowna ale nadal zero reakcji, żaden przekaźnik sie nie załącza.Końcowki mocy sprawdzone - są ok.Od czego zacząć szukania usterki ??Pozdrawiam[/b]
  • Relpol
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Sprawdź zasilanie procesora oraz czy pracuje jego wewnętrzny generator.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Który procesor odpowiada za włączanie? wydaje mi się że coś siedzi w bloku zasilania...Te amplityunery jeśli mają gdzieś zwarcie najczęściej przy próbie włączenia wyświetlaja napis "PROTECTOR" ale ten sie zachowuje jakby w ogole nie żyl .. :/

Dodano po 5 [godziny] 3 [minuty]:

W na płycie głowenej w głownej gałęzi jest +/- 36V. Przedwzmacniacze µpc 2581 sie lekko nagrzewaja.. obmierzyłem je i wydaja sie miec dobre napięcia.Na płycie gdzie jest dekoder dolby digital napiecia sa lecz sa inne niz te ktore sa napisane na tej plycie(sporo zanizone) mozliwe ze pojawiaja sie prawidlowe gdy amplituner sie uruchami.Nada nie zalanacza sie zaden z przekaznikow... co moge teraz zrobic? Czy ktoś moze mi pomoc?
  • Poziom 31  
    Witaj ponownie!
    Obmierz procesor główny i jego zasilanie. Świeci się jakiś wskaźnik stby?
    Pozdrawiam.
  • Relpol
  • Poziom 25  
    Witam. nie ma tam zadnego wskaznika standby.. nic sie nie swieci.Jesli głównym Procesorem jest BD3451KS (IC401) to wg. schematu powinien byc zasilony +/- 7V i te napiecia są.. (oczywiscie jesli obejde tryb standby i puszcze na glowne trafo 220) gart62 jakbyś mogl spojrzeć na schemat(jest na elce) i dać znać czy jestem na dobrym tropie i jak moge sprawdzic czy ten procesor pracuje prawidlowo.był bym wdzieczny.Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    już troche sie wyjaśniło tzn. poszedłem torem napięcia standby(9v) i zatrzymalem sie na BA33BOCT ktory jest "1.0A LOW-DROPOUT VOLTAGE REGULATOR WITH SHUT DOWN SWITCH " powinno z niego wychodzic 3,3 v... na ta chwile jest na zwarciu.Czy da sie to czyms zastąpic?
  • Poziom 25  
    na 3 nodze jest niecale 9 v (czyli prawie tak jak na wejsciu na 1 nodze) ... i obawiam sie ze to napiecie polecialo na glowny procesor.. to napiecie 3,3v rozlazi sie po calej płytce dekodera dolby digital... jesli glowny procesor nie ma zadnego zabezpiecznia napieciowego i polecial w wyniku tch niecalych 9 v.. to chyba zostaje tylko puszka na smieci ... :( w takim wypadku moge cos jeszcze sprawdzic?
  • Poziom 31  
    Witaj!
    A spróbuj na szynę zasilającą 3,3V podać to napięcie z zewnętrznego zasilacza (odcinając jednocześnie wyjście tego BA). Zwykle jest tak, że po podaniu napięcia dużo większego (w wyniku awarii zasilacza), układy uszkadzają się na zwarcie. A w Twoim przypadku tego efektu nie ma i wydaje mi się to dziwne.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    właśnie ten BA uszkodzony jest w bardzo dziwny sposob.. miedzy 1 a 3 noga jest opor okolo 50 ohm.. i to właśnie na nim jest ten spadek napięcia na t eniecałe 9v... Wiec zrobiłem tak: wstawiłem w miejsce BA stabilizatorek 7803 .. amplituner zachowal sie tak jak by wogole nie byl podlonczony do pradu.. czyli nadal nie reagował na właczenie(oczywiscie na 3 nodze byly te 3V )..wiec pomyślałem ze moze brakuje tych 0,3 v (nie sadze zeby to bylo az tak krytyczne) i wstawiłem 7805 i rekacja była identyczna jak w przypadku 7803 czyli nadal zero rekacji.. głowny procesor sie nie grzeje.. 7803 i jak i 7805 zachowywały normalną tęperature.. Naprawde w jakiś sposob chciałbym go odpalić ale widze ze coraz bardziej staje się to niemożliwe.. :(
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Piszesz, że schemat jest na Elektrodzie a ja go jakoś nie mogę zlokalizować. Chyba, że można korzystać z któregoś z podobnych amplitunerów, ale z którego?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Niewiele tu już można sprawdzić: czy pracuje oscylator wewnętrzny n.63 (62) IC1101, układ resetu IC1111 i n.77 IC1101, wszystkie zasilania na wyprowadzeniach IC1101 n.:23,35,36,50,64 i doprowadzenia masy n.:11,37,42,60,61.
  • Poziom 25  
    Wiec tak pomiaru dokonywalem na napieciu 5v tzn przy wpietym 7805 i na procesorze na nogach 25,35,36,50,54,84 jest napiecie zasilania czyli 5v.na n.82,83 gdzie powinno byc 1,5v jest okolo 2v .. podejzewam ze wzrost proporcjonalny do nap. zasilajacego.IC1111 mierzony wzgledem masy wydaje sie byc ok... ok tzn tam gdzie powinno byc napiecie w/g schematu.. tam jest.Sprawdzilem wyrywkowo nogi procesora. i pomiary zgadzaja sie ze zchematem tzn tam gdzie powinno byc 0 jest 0 a tam gdzie 3,3v jest 5v:) Na ta chwile nie jestem w stanie sprawdzic wewnetrzenego oscylatora :( .Wydaje mi sie ze jest szansa ze Ic1101 ocalal..dodam jeszcze ze ani 7805 ani scalak sie zbytnio nie grzeją..Te BA dostepne sa w cybor techu po 8zl sztuka.. ale nie wiem czy jest sens zamawiac..
  • Poziom 25  
    Według pdf-u tego procesora moze byc zasilany dwoma rodzajami napieć 3,3v i 5v... mniejsza o to niezmienny jest fakt ze dostal 9v .. :/