Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik centralnego zampa Vw polo 2000r

kendit 13 Kwi 2007 16:44 9385 5
  • #1 13 Kwi 2007 16:44
    kendit
    Poziom 10  

Witam. Na wstepie chcial bym zaznaczyc ze przejrzałem i nie znalazlem odpowiedzi na niektore moje pytania wiec prosze mnie nigdzie nie odsylac i nie pisac ze to juz bylo.

Posiadam Vw Polo 2000r (sedan) oto rozpiska do niego ( napewno sie wszystkim przyda).

Zakupiłem do niego sterownik zamka centralnego Maxicar 286-3901 oto jak on wyglada Strona producenta
    oto schemat do tego sterownika

Prosził bym o odpowiedz na takie pytania (prosze odpowiedzi poprzedzac tylko numerkiem zeby bylo sprawnie i przejrzyście) :

Sterownik maxicar 286-3901

1.(biały kabel z 4 pinowej wiązki) czy muszę go podlączać? czemu on ma slużyć? Zasilanie całego sterownika itak będzie szło z innej wogole wiązki.A jesli muszę go podlączac to czy moge to wykonac do kabla w kostce przy radiu tam tez jest taki kabel ze po przekreceniu kluczyka pojawia sie 12V ( uniknal bym grzebania w stacyjce)

2. (pomaranczowy kabel z 4 pinowej wiazki) Jesli nie chce zeby po nacisnieciu hamlca zamykal/otwieral mi sie samochod to czy musze podlaczac ten kabel ?

3. (fioletowy kabel z 4 pinowej wiazki) według rozpiski od mojego samochodu (VW POLO r.2000 )' the closing of the windows is obtained timing the WHITE/YELLOW doors closure wire coming aut of the driver's side door' czyli gdy podlacze owy biało/zolty kabel idacy z drzwi od kierowcy z zamka do kabla fioletowego od sterownika wszystko bedzie chodzilo? Mam racje?

4. zwore mam wyciagnac czy zostawic bo z roznymi radami sie spotkalem. Wiem od czego ona jest tylko zastanawiam sie ktora opcja bedzie lepsza i na co to może wpłynać?

5. gdzie mam umiescic sterownik myslalem o bagazniku gdzies obok pompki od zamka czy dobrze mysle ? Nie bedzie mu tam za cieplo latem i za zimno zima.

6. (kabel czerwony z 10pinowej wiazki) po co on jest, strzalka sugeruje ze wychodzi z niego 12+ ale do czego?

7. Masy mam wszystkie pozbierac i jakims kablem poprowadzic do jakiejs 'dobrej' masy np w bezpiecznikach czy przy radiu ( po prostu tam gdzie masa jest na kablu) czy wystarczy do nadwozia przykrecic, czy tam przylutowac?

8. (kabel fioletowy z 10pinowej wiazki) ze sterownika wychodzi tylko jeden kabelek (swiatla postojowe+) a w moim semochodzie wedlug wyzej wymienionego schematu wynika ze mam podlaczyc do dwoch kabli? jak to zrobic?

Pytania do tego schematu :)

9.co to za tajemniczy przewodzik ja mam przeciąć, i podłaczyc do niego brazowy i zielony kabel od sterownika ? Jesli nie znacie konkretnego koloru to czym te 3 kable idace od pompki do tajemniczej skrzynki (nigdzie nie jest napisane wogole o tej skrzynce i gdzie sie ona znajduje) sie charakteryzuja zebym mogl znalezc ten odpowiedni.

10.zółto /czarny przewodzik mam podpiac 'gdzies' gdzie jest 12V czy bezposrednio szukac kabla idacego od akumulatora. czyli wedlug schematu mojego samochodu jest to czerwony 4mm^2 kabel w konektorze w skrzynce z bezpiecznikami?

Jeszcze raz prosze o numerowanie odpowiedzi. Dzieki temu nie zrobi sie z tego sieczka i ogólny chaos. Pozdrawiam z gory dziekuje za odpowiedzi.

0 5
  • #2 13 Kwi 2007 17:16
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 13 Kwi 2007 17:17
    łysy37
    Poziom 14  

1 nie (tylko fioletowy)
    2 nie
    3 tak
    4 nie ruszaj
    5 obojętnie
    6 to jest zasilanie +12V
    7 do nadwozia
    8 podłącz przez 2 diody
    9 nie dotyczy polo
    10 wykonaj "zamek sterowany +" a +12V podłącz do czerwonego

0
  • #4 13 Kwi 2007 18:33
    kendit
    Poziom 10  

@łysy37 wielkie dzieki.

Jesli chodzi o to podłączenie przez 2 diody to tak ma to wyglądać ? Jakie diody mam wpiąć czytałem na forum ze 6A bedą ok ?

A jesli chodzi o 9 i 10 to ja myslałem ze musze korzystac ze schematu zamka pneumatycznego ( bo posiadam zamek pneumatyczny) ale rzeczywiscie teraz czytam schemat mojego samochodu i musze korzystac z "zamek sterowany +' i te dwa kabelki polaczyc z tymi wymieniuonymi w schemacie samochodu wychodzacymi z drzwi. Mam racje ? I upewnijcie jeszcze mnie co do "zamek sterowny" + czy - pozdrawiam

0
  • #5 13 Kwi 2007 20:41
    łysy37
    Poziom 14  

-diody minimum 4 A
    -"Positive control signal" -oznacza sterowanie plusem

0
  • #6 14 Kwi 2007 17:24
    kendit
    Poziom 10  

Witam. Robił ktoś kiedyś sterownik w takim samochodzie ( polo 2000) bo mam 2 pytania. Na schemacie jest mowa o 2 kablach idących z drzwi od kierowcy biało / żółty na zamknij i biało/zielony na otwórz. U mnie nie ma takich kolorow mam biało/czerwony , żółto/czerwony/ zielono/czerwony itd. czy mam uznać ze kolor biały został zastąpiony kolorem czerwonym ? I jak je sprawdzić ( co ma sie na nich pojawiać przy zamykaniu/ otwieraniu).

moje kolejne pytanie jest odnośnie konektorów za bezpiecznikami jest inny sposób żeby sie do nich dostać niż rozbieranie połowy deski rozdzielczej? Bo dzisiaj zdjąłem osłony, i żeby sie do nich dostać przeszkadza 'szkielet' plastikowy do którego jest chyba wszystko przykręcone, a żeby go zdjąc to trzeba będzie rozebrać polowe deski. pozdrawiam

0