logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie ciekawe modyfikacje optoelektroniczne można zastosować w rowerze?

piksapawel 13 Kwi 2007 19:19 3942 27
REKLAMA
  • #1 3784438
    piksapawel
    Poziom 14  
    Posty: 177
    Pomógł: 1
    Wiem ,że takich tematów było dużo... i jeszcze trochę ale co można ciekawego zrobić z takim rowerem ?
    Załączniki:
    • 3.jpg (169.4 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 2.jpg (177.36 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • 1.jpg (163.88 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 3856151
    Misiek96pl
    Poziom 11  
    Posty: 18
    ja bym go jakos stuningowal ..... dodal diody ,..... zrobic xenonówki ,,, itp.
  • #4 3874728
    piotrekhbn
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 2
    Moim zdaniem żeby nie przesadzić zbytnio z "bajerowaniem" roweru starczą ci świecące wentyle i do tego ewentualnie listwa diodowa pod rower.
  • REKLAMA
  • #5 3876518
    pidpawel
    Poziom 26  
    Posty: 1025
    Pomógł: 13
    Ocena: 18
    Ciekawego... to zależy czy dużo jeździsz i czy stawiasz na wygodę czy na pokaz

    Bo można zrobić np głośnik i do tego stroboskop imigające neony - to taka wersja na pokaz.
    Można dać przy ośkach diody święcące w pobliżu kół i mocną lampę na przód - wersja wygodna

    Tak wyliczać można praktycznie w nieskończoność... poszukaj inspiracji na googlach i narzędzia w dłoń !
  • #6 4005094
    miszal
    Poziom 19  
    Posty: 398
    Pomógł: 4
    Ocena: 3
    siema!!
    kup sobie migające wentylki na kola, walnij jakąś listwę diodową pod dolną ramą i zrób sobie tak jak ja mam - neon pod siodelkiem :) bajerancko to wygląda :D
  • #7 4005851
    Marcin{Tukan}
    Uczeń
    Posty: 128
    Pomógł: 3
    wywal tarczówki załóż sobie v-brake a poza tym
    po dwie baterie aa na róg i na czubku dioda na podstawkach , 6 diód na [przednich widełkach (na samym końcu widełek) , diody na szprychy , podświetlenie od dołu ( 2 diody ) , nawierć 5 otworów w przedniej lampce odbłyskowej i wpakuj do tych dziór diody , tylna pamka najlepiej 2 fluxy niebieskie (pod siodełkiem) - mój stary rower to wsyztsko miał
    pozdrawiam
  • #8 4007618
    miszal
    Poziom 19  
    Posty: 398
    Pomógł: 4
    Ocena: 3
    Marcin{Tukan} stary ale gdzie tyle baterii??
    jak skoncze swoj rowerek tuningowac, to jak skoluje aparat to zrobie fotki.
  • #9 4009140
    Marcin{Tukan}
    Uczeń
    Posty: 128
    Pomógł: 3
    te diody na rogach po 2 baterie aa w środku rogów,diody na widełkach bateria na ramie , diody na szprychach bateria też n szprychach chyba że zmieszcza ci się na piaście , podświetlenie od doły bateria na ramie , diody w lampce bateria na ramie4, diody z tyłu baterie pod siodełkiem

    Dodano po 1 [minuty]:

    kup sobie jeszcze świecący proszek na allegro lub avt i pomaluj go nim
  • #10 4010645
    Janek05
    Poziom 13  
    Posty: 82
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Marcin{Tukan} napisał:
    6 diód na [przednich widełkach (na samym końcu widełek)
    jak i czym zamocować te diody bo kiedyś też o tym myślałem tylko nie miałem pomysłu jak to zrobić żeby się dobrze trzymało i wyglądało dość estetycznie.
  • #11 4013214
    Marcin{Tukan}
    Uczeń
    Posty: 128
    Pomógł: 3
    ja wpakowałem każdą z dwóch listew do węża gumowego i zalałem termoglutem z obu stron żeby było wodoszczelne a przyczepiłem opaskami na kable
  • #12 4013273
    miszal
    Poziom 19  
    Posty: 398
    Pomógł: 4
    Ocena: 3
    Janek05 , Marcin{Tukan} a ja przyklejam je na bezbarwny silikon.
    lepiej troszke wygląda :P
    i dałem do peszli karbowanej listwe pod rame. :D
    bo przyklejałem dzisiaj,
  • REKLAMA
  • #13 4015743
    Janek05
    Poziom 13  
    Posty: 82
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    dzięki za odpowiedz jak będę miał czas to spróbuję
  • #14 4017352
    miszal
    Poziom 19  
    Posty: 398
    Pomógł: 4
    Ocena: 3
    janek05 tez fajnie wyglądaja takie wentylki swiecace na kolkach - cena malutka - ok. 3 zl. za sztuke
    ale musisz miec wentyl samochodowy:P
  • #15 4019851
    Marcin{Tukan}
    Uczeń
    Posty: 128
    Pomógł: 3
    najlepiej się starać o wentyl samochodowy ponieważ zawsze można podpompować na jakiej stacji benzynowej
  • #16 4020066
    Janek05
    Poziom 13  
    Posty: 82
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    w razie czego na allegro są przejściówki na wentyl samochodowy
  • #17 4020729
    miszal
    Poziom 19  
    Posty: 398
    Pomógł: 4
    Ocena: 3
    Marcin{Tukan} napisał:
    najlepiej się starać o wentyl samochodowy ponieważ zawsze można podpompować na jakiej stacji benzynowej


    napisalem na gorze o samochodowce - a to co napisales jest OCZYWISTE, wiec nie wiem po co ten post?
  • #18 4022128
    Marcin{Tukan}
    Uczeń
    Posty: 128
    Pomógł: 3
    ponieważ wiele osób sądzi że lepiej mieć wentyl rowerowy ponieważ ma pomkę rowerową a nie wie o tym że taką pompką można też pompować przez wentyl samochodowy
  • #19 4023637
    Janek05
    Poziom 13  
    Posty: 82
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    Marcin{Tukan} napisał:
    ponieważ wiele osób sądzi że lepiej mieć wentyl rowerowy ponieważ ma pomkę rowerową a nie wie o tym że taką pompką można też pompować przez wentyl samochodowy

    niezbyt zrozumiałem:?: jaki to jest wentyl rowerowy:?: a tak po za tym to pompki są na wentyle (uwaga fachowe nazwy) Dunlopa - w starych rowerach żeby spuścić powietrze trzeba cały wykręcić, Presta - głównie w kolarkach i Schradera - czyli samochodowy. wybór wentylu lepiej zostawmy każdemu z osobna.
  • #20 4024139
    miszal
    Poziom 19  
    Posty: 398
    Pomógł: 4
    Ocena: 3
    Marcin{Tukan} <lol>
    pomyliłeś chyba forum!!!!!
    tu nie ma nic o wentylach??
    ten temat jest o tuningowaniu roweru, ale nie o wentylach ( kto jakie poleca)
  • REKLAMA
  • #21 4025513
    Janek05
    Poziom 13  
    Posty: 82
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    dobra koniec tematu o wentylach.
    mam pytanie czy ma ktoś założony halogen w rowerze???
  • #22 4029371
    Marcin{Tukan}
    Uczeń
    Posty: 128
    Pomógł: 3
    ja nie ... i według mnie nie warto
  • #23 4033357
    pidpawel
    Poziom 26  
    Posty: 1025
    Pomógł: 13
    Ocena: 18
    ja też nie. Ale diody dość mocne. Nie mam pojęcia ile mają wat. Mam takie pytanko... opyla się założyć taką zwykłą żarówkę jak to nieraz w sufity podwieszane montują?? (jak się z profilu patrzy to taki prawie trójkąt) wiecie o co mi chodzi
  • #24 4033597
    Marcin{Tukan}
    Uczeń
    Posty: 128
    Pomógł: 3
    jeśli ona potrzebuje 220 V to nie
  • #25 4033670
    pidpawel
    Poziom 26  
    Posty: 1025
    Pomógł: 13
    Ocena: 18
    mam taką na 12v, tylko ze ma 50W nie dużo troche??
  • #26 4036380
    miszal
    Poziom 19  
    Posty: 398
    Pomógł: 4
    Ocena: 3
    da rade ja mam 2 x 80W i mi swieca w pokoju - ale baterie... :P
  • #27 4213721
    pidpawel
    Poziom 26  
    Posty: 1025
    Pomógł: 13
    Ocena: 18
    No to moja lampka skończyła na samochodowej do oświetlania miejsca pracy przy wymianie kół. :D ma 10W i na serio wymiata :D
  • #28 4441227
    KOALA 58
    Poziom 18  
    Posty: 302
    Pomógł: 25
    Ocena: 105
    Ja w swoim rowerze dopóki nie pękła mi rama miałem: świecące wentyle na kołach,kierunkowskazy,lampa przednia ,tylna ,wzmacniacz do mp3 z głośnikami,syrena policyjna,światła stopu ,radyjko oraz alarm . Wszystko było schowane w małej skrzynce na bagażniku zasilane z akumulatora 6V a akumulator ładowany z dynama przez stabilizator napięcia . Było super dopóki nie poszła rama.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy optoelektronicznych modyfikacji roweru, skupiając się na zastosowaniu różnorodnych źródeł światła LED i neonów w celu tuningu wizualnego oraz poprawy widoczności. Proponowane rozwiązania obejmują montaż świecących wentyli na kołach, listw diodowych pod ramą, neonów pod siodełkiem oraz diod umieszczonych na widełkach, szprychach i w lampkach przednich i tylnych. Wskazano na różne metody mocowania diod, takie jak zalewanie termoglutem, użycie opasek kablowych czy silikon bezbarwny, co zapewnia estetykę i wodoodporność. Poruszono temat zasilania diod, często z wykorzystaniem baterii AA rozmieszczonych w różnych miejscach roweru, a także akumulatorów 6V ładowanych z dynama przez stabilizator napięcia. Dyskutowano o typach wentyli (Dunlop, Presta, Schrader) i ich kompatybilności z pompkami, co ma znaczenie przy montażu świecących wentyli. Wspomniano o dodatkowych elementach, takich jak głośniki, stroboskopy, syreny, wzmacniacze do odtwarzaczy MP3, kierunkowskazy i alarmy, które mogą wzbogacić funkcjonalność roweru. Poruszono także kwestię stosowania halogenów i żarówek 12V, jednak z uwagi na zużycie energii i wagę baterii, ich użycie jest mniej popularne. Całość modyfikacji ma na celu zarówno efekt wizualny, jak i praktyczne zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy.
REKLAMA