Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator mocy biernej RM-E

14 Kwi 2007 15:38 2355 2
  • Poziom 20  
    Witam
    czy ktoś z kolegów miał do czynienia z regulatorem do kompensacji mocy biernej Typ. RM-E bo ja przeszukałem internet i nie mogę znaleźć żadnych danych ani jakiejkolwiek instrukcji na jego temat a firma (ELMA-ENERGIA) która go produkowała na swojej stronie też nie umieściła żadnych danych. chodzi mi o sposób ustawiania parametrów pracy baterii kondensatorów. sterownik jest sprawny i zależy mi tylko na tym żeby podnieść temperaturę pracy baterii o kilka stopni bo ustawiona jest tylko na 30 stopni i po przekroczeniu tej temperatury sterownik blokuje się i wyłącza całą baterię a wtedy licznik mocy biernej zaczyna szaleć i opłaty za bierną idą w tyś. cała szafa ustawiona jest w miejscu bardzo nasłonecznionym i dołożenie drugiego wentylatora trochę pomogło ale niewiele.jeśli ktoś posiada jakieś materiały na temat tego regulatora to bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 16  
    Najprostrze rozwiązanie : zakup nowego regulatora np RMB-10s małe gabaryty, bardzo prosty w obsłudze,niska cena 650 zł. Przy wysokich opłatach za moc bierną indukcyjną to jedynie rozsądne rozwiazanie.
  • Poziom 20  
    jak pisałem sterownik jest sprawny i chodziło mi tylko o to żeby podnieść trochę temperaturę po przekroczeniu której regulator wyłącza baterię i w końcu znalazłem firmę która go produkowała i poprosiłem o instrukcję obsługi którą od nich otrzymałem. no i jest po problemie. wprowadziłem drobne korekty ponieważ firma w międzyczasie dokupiła parę maszyn i należało trochę zmienić sposób pracy regulatora i teraz chodzi prawie idealnie a licznik biernej praktycznie zatrzymuje się całkowicie. dzięki za pomoc temat jest załatwiony