Witam
Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z regulatorem do kompensacji mocy biernej Typ. RM-E ? Przeszukałem internet i nie mogę znaleźć żadnych danych ani jakiejkolwiek instrukcji na jego temat a firma (ELMA-ENERGIA), która go produkowała, na swojej stronie też nie umieściła żadnych danych. Chodzi mi o sposób ustawiania parametrów pracy baterii kondensatorów. Sterownik jest sprawny i zależy mi tylko na tym żeby podnieść temperaturę pracy baterii o kilka stopni, bo ustawiona jest tylko na 30 stopni i po przekroczeniu tej temperatury sterownik blokuje się i wyłącza całą baterię a wtedy licznik mocy biernej zaczyna szaleć i opłaty za bierną idą w tyś. Cała szafa ustawiona jest w miejscu bardzo nasłonecznionym i dołożenie drugiego wentylatora trochę pomogło ale niewiele.Jeśli ktoś posiada jakieś materiały na temat tego regulatora to bardzo proszę o pomoc.
Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z regulatorem do kompensacji mocy biernej Typ. RM-E ? Przeszukałem internet i nie mogę znaleźć żadnych danych ani jakiejkolwiek instrukcji na jego temat a firma (ELMA-ENERGIA), która go produkowała, na swojej stronie też nie umieściła żadnych danych. Chodzi mi o sposób ustawiania parametrów pracy baterii kondensatorów. Sterownik jest sprawny i zależy mi tylko na tym żeby podnieść temperaturę pracy baterii o kilka stopni, bo ustawiona jest tylko na 30 stopni i po przekroczeniu tej temperatury sterownik blokuje się i wyłącza całą baterię a wtedy licznik mocy biernej zaczyna szaleć i opłaty za bierną idą w tyś. Cała szafa ustawiona jest w miejscu bardzo nasłonecznionym i dołożenie drugiego wentylatora trochę pomogło ale niewiele.Jeśli ktoś posiada jakieś materiały na temat tego regulatora to bardzo proszę o pomoc.