Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia labiryntowa

17 Kwi 2007 20:59 2752 21
  • Poziom 10  
    witam sem tutaj nowy.i mam mały problem bo chciałbym sie dowiedzieć coś na temat skrzyń które maja w środku labirynt.
    Chce kópic głośnik Boschmann ZD-12 XAL lub Boschmann Z3-12DVC i nie wiem jaka będzie najlepsza skrzynia do niego.
    Interesują mnie właśnie labiryntowe podobno bardzo dobrze przenoszą niskie dźwięki. Proszę o jakieś porady
  • Poziom 10  
    dziex a może wiecie jaki wzmacniacz do tych głośników najlepiej by pasował ??
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Zależy jakim dysponujesz funduszem?
  • Poziom 10  
    mój fundusz wynosi ok 450 zł. chciałbym wykorzystać tego Boschmana jak najlepiej :D
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    A czy musi być akurat ten głośnik boshmana?Troche nie zaciekawie z jego impedancją bo można go zapiąć na 2 lub 8 ohm jeśli szukasz głośnika do ciśnienia to polecam pioneer 306 c lub 307 w wersji jednocewkowej dodam że te głośniki nadają się tylko do wolnej muzy.
  • Poziom 10  
    hmm a jaki głośnik polecacie do obudowy tupu labirynt ??na głośnik mogę wydać ok 300-400zł
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Jakiej słuchasz muzyki?
  • Poziom 10  
    przeważnie House Dance ale ostatnio lubię słuchać Hip Hopu amerykańskiego typu LIL JON ponieważ lubię niski basik
  • Poziom 16  
    to pioneer w sam raz do wolnego a i 307 do szybkiego juz nawet nawet. w klasycznym b-r robi niezly dym w aucie. podpiety pod carpowera 1502 w mostku daje niezly basik.
  • Poziom 38  
    Glosniki buszmena do labiryntu :) ale czemu nie mozna troche powalczyc.

Choc moim zdaniem troche strata czasu :) Ktos podal link do tematu z ktorym niezbyt sie zgodze, prawde mowiac powstalo kilka opracowan odnosnie tego typu obudow, jednak w praktyce mozna je "miedzy ksiazki wlozyc".

Nawet znajac parametry glosnika trudno zrobic labirynt ktory dobrze zagra. Jak to stwierdzilem w kilku tematach na tym forum ociera sie to troche o "magie". Buszmeny maja tutaj pewna zalete - a moze i wade ;) Poprostu niezbyt trzymaja podawane parametry, ktore i tak sa prawde mowiac zbedne podczas robienia obudowy labiryntowej... Projektowanie takiej obudowy to najczesciej doswiadczenia, ktore albo przynosza efekt albo nie...
    Problem jest w tym ze na buszmenie moze nigdy nie przyniesc efektu kilka miesiecy pracy ;)
  • Poziom 10  
    hmmm głównie to chodzi mi o to aby z głośnika wydobywał sie potężny i niski bas. dlatego chce spróbować z tą obudowa labiryntowa

Dodano po 8 [minuty]:

a dlaczego uważasz ze to nie zrobienie labiryntu jest trudne ?? i dlaczego uważasz ze należy włożyć to miedzy książki ??
  • Poziom 38  
    azor534 napisał:
    hmmm głównie to chodzi mi o to aby z głośnika wydobywał sie potężny i niski bas. dlatego chce spróbować z tą obudowa labiryntowa

Dodano po 8 [minuty]:

a dlaczego uważasz ze to nie zrobienie labiryntu jest trudne ?? i dlaczego uważasz ze należy włożyć to miedzy książki ??

Dlatego ze wiekszosc wzorow malo kiedy sie sprawdza w praktyce, o ile do zamknietych i BR mozna wszystko ladnie policzyc. Niestety z labiryntami robi sie ten problem ze dokladne zestrojenie do glosnika to raczej praktyka i eksperymenty niz wyliczenia.

Odnosnie roznych publikacji (glownie angielskojezycznych) to podoawane nieraz sugestie malo kiedy sie sprawdzaja, dlatego mozna je miedzy ksiazki wlozyc ;) Pozatym samej literatury (konkretnej) odnosnie obudow labiryntowych jest bardzo malo :(

Dlaczego tak sadze - bo walczylem z takimi obudowami okolo dwa lata i wiem ile mi nerwow kosztowaly... Ale nieraz warto poswiecic kupe czasu na obudowe bo efekty sa bardzo fajne. Tak wiec jak masz duzo wolnego czasu i kasy na materialy to mozna sie pomeczyc...
  • Poziom 23  
    Witam
    A jak się ma sprawa używania tego typu obudów w samochodach ? Bo te obudowy mogą mieć bardzo duże rozmiary a i fakt, że głośnik pracuje praktycznie bez poduszki powietrznej, stabilizującej go nie wróży długiego życia mu przy mocnej eksploatacji w aucie.

R.
  • Poziom 38  
    Prawde mowiac to takie obudowa dobrze zaczyna brzmiec w dosc duzym pomieszczeniu, basik musi miec miejsce aby ladnie wybrzmial... W aucie moze byc niezbyt ciekawie...

Tak samo w betonach "nowe budownictwo" nalezy dobrze zorganizowac pokoj odsluchowy (wytlumienia itp.), w budynkach z cegly gra owiele milej bez jakis dodatkowych zabiegow. To przynajmniej doswiadczenia z moimi paczkami ktorych odluchy robilem u roznych znajomych.
  • Poziom 23  
    No właśnie :) W moim samochodzie nie słyszę praktycznie najniższych tonów ale ludzie poza nim na ulicy. Dobrze ktoś napisał wcześniej, że pogoń za super niskimi zejściami to stracony czas (w przypadku car audio)

R.
  • Poziom 10  
    to aby uzyskać jak najniższe partie dźwięku (basu) jakie obudowy polecacie do zastosowania w aucie ?? poniewaz jestem fanem niskich trzęsących autem basów :D
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Taka obudowa br powoduje małe przepływy powietrza a co za tym idzie? zero świstów:)
  • Poziom 10  
    mmmmm...
    czyli jaka obudowa ??
    bo zbytnio nie kojarzę tych skrótów :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Bass reflex z prostokątnym br.
  • Poziom 10  
    wielkie THX dla Ciebie "crazy_88"
  • Poziom 23  
    Autem to raczej trzęsie ciśnienie niż częstotliwość, chyba ,że już infradzwięki jak w kinie dobrym.