logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaką obudowę zrobić do głośnika Boschmann ALX-122SP 30cm 700W 90dB?

seba24gda 28 Lip 2007 23:50 2549 9
REKLAMA
  • #1 4124403
    seba24gda
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Witam

    Nie znam sie na tym kompletnie.
    Moze ktorys z kolegow doradzi jaka obudowe do tego zrobic + jakis rysunek z wymiarami.

    Mam glosnik Boschmann ALX-122SP 30cm 700W 90dB

    Pzdr
    Seba
  • REKLAMA
  • #2 4124739
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    uzyj szukaj bo juz bylo dziesiatki razy o tym glosniku i obudowach dla niego.
  • REKLAMA
  • #3 4124873
    seba24gda
    Poziom 11  
    Posty: 10
    szukalem ale nigdzie nie ma wymiarow
  • REKLAMA
  • #4 4125039
    greg-si
    Poziom 27  
    Posty: 953
    Pomógł: 77
    Ocena: 16
    Do zrobienia obudowy jest potrzebnych kilka rzeczy takich jak wysokość bagażnika i w tym wypadku szerokość (bo skrzynia będzie spora 65L)
    O muzie jakiej słuchasz też mógłbyś napisać.
    Nie ma wymiarów bo praktrycznie do każdego bagażnika robi się konkretną skrzynke.
    Pozdrawiam
  • #5 4125297
    seba24gda
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Ok dzis zrobie pomiar kufra.
    Bedzie to jezdzilo w Passacie B5 sedan.
    lubie szybkie basy tzn. nie lubie gdy sie dlugo rozchodzi i drzy cale auto
  • REKLAMA
  • #6 4125801
    maciej_mi
    Poziom 18  
    Posty: 368
    Pomógł: 14
    Ocena: 6
    Jesli tak to sprzedaj ten glosnik i kup inny (ravemaster bsw, lanzar max12) albo skrzynie zrob 55l Br 27/10 dł/śr. Jaki masz wzmacniacz?
  • #8 4126585
    bbartasswlkp
    Poziom 31  
    Posty: 986
    Pomógł: 210
    Ocena: 37
    zgadzam se z kolegą łowiecą, miałem tego alx'a zarówno w 50L skrzyni jak i 64L obie strojone na 35Hz zdecydowanie jak słuchasz szybkiej muzy to radze zrobić skrzynie 50L @ 38Hz port okkragły srednica 10cm długość 25cm lub opcja bardziej ambitna to zrobienie skrzyni z bas refleksem prostokątnym ale wpierw bedziesz musiał podac wymiary bagażnika ,bedzie elegancko nie bedziesz musiał zmieniać głośnika. pozdrawiam
  • #9 4126980
    seba24gda
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Wzmak to Phoenix Gold QX4150

    A wymiary bagaznika dopiero jutro bede mogl zrobic.
  • #10 4127301
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Ja mogę się z tobą ustawić i dać ci kilka rad na miejscu bo też jestem z gdańska.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru odpowiedniej obudowy do głośnika Boschmann ALX-122SP 30 cm, 700W, 90dB, montowanego w bagażniku Passata B5 sedan. Zalecane jest wykonanie skrzyni bas-refleks o pojemności około 50-65 litrów, strojenie na 35-38 Hz, z portem o średnicy około 10 cm i długości około 25 cm, co zapewni szybki i dynamiczny bas preferowany przez użytkownika. Wskazano, że obudowa powinna być dostosowana do wymiarów bagażnika, które mają zostać zmierzone. Alternatywnie zasugerowano wymianę głośnika na modele takie jak Ravemaster BSW lub Lanzar Max12 dla lepszego efektu basowego. Wzmacniacz używany do napędzania głośnika to Phoenix Gold QX4150. Możliwe jest wykonanie obudowy z bas-refleksem prostokątnym, jednak wymaga to dokładnych wymiarów przestrzeni montażowej.
REKLAMA