logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz Crown DSPL 9630 - cicho gra jeden głośnik.

sZfedo 26 Kwi 2007 21:48 1549 7
REKLAMA
  • #1 3824907
    sZfedo
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Ocena: 1
    Mam problem ze wzmacniaczem Crowna poniewaz nie dziala jeden glosnik. Przez pewien czas bylo ok graly oba ale teraz lewy glosnik gra ale strasznie cicho... Nie jest to usterka glosnika poniewaz sprawdzalem i oba graja bez zarzutu... Moze cos nie styka nie znam sie na tym niestety... Dziekuje za wszelkie pomocne rady:)
  • REKLAMA
  • #2 3825224
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4358
    Pomógł: 139
    Ocena: 100
    Przenioslem...
  • REKLAMA
  • #3 3825268
    jogi30
    Poziom 19  
    Posty: 417
    Pomógł: 17
    Ocena: 19
    Może masz przykrecony balans?
  • REKLAMA
  • #4 3826430
    sZfedo
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Ocena: 1
    Nie wszystko ok balans jest ustawiony na srodku... Mysle ze cos nie laczy:/
  • REKLAMA
  • #5 3828079
    jogi30
    Poziom 19  
    Posty: 417
    Pomógł: 17
    Ocena: 19
    A na czym jest on zrobiony..stk czy tranzystory ?może zimne luty na wejściu cincz lub gdzieś indziej.
  • #6 3828445
    sZfedo
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Ocena: 1
    No glosniki sa przylaczane do wzmacniacza na styk...
  • #7 3828546
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    sZfedo napisał:
    No glosniki sa przylaczane do wzmacniacza na styk...

    Co to znaczy na styk?
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • #8 3831625
    sZfedo
    Poziom 10  
    Posty: 59
    Ocena: 1
    No, ze te kabelki od glosnika podlaczam do wzmacniacza na styk:P Nie znam fachowych okreslen i nie wiedzialem jak to okreslic:D No ze sie tak te kabelki stykaja..:)

Podsumowanie tematu

✨ Wzmacniacz Crown DSPL 9630 ma problem z lewym głośnikiem, który gra bardzo cicho mimo prawidłowego działania samego głośnika. Balans wzmacniacza jest ustawiony na środek, więc problem nie wynika z regulacji. Podejrzewa się problem z połączeniami, możliwe zimne luty lub niepewne styki na wejściu lub wyjściu wzmacniacza. Głośniki są podłączone "na styk", czyli przewody są bezpośrednio przystawione do wzmacniacza bez specjalnych złączy, co może powodować niestabilne połączenie. Pojawiła się sugestia sprawdzenia rodzaju wzmacniacza (układ scalony STK lub tranzystory) oraz dokładnej kontroli lutów i połączeń kabli głośnikowych.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA