Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B 1.2 1995 Zapala się kontrolka CHECK ENGINE

27 Apr 2007 19:29 10681 4
  • Level 2  
    Witam !
    Mam problem w moim Oplu, zapala mi się kontrolka CHECK ENGINE w momencie gdy przyspieszałem musiałem natychmiast przyhamować a drugą taką sytuację miałem przy dojeżdżaniu do świateł hamowałem silnikiem i też zaświeciła się kontrolka. Ani razu nie zgasł silnik w wyżej opisanych przypadkach. Nawet gdy świeciła kontrolka samochód jechał poprawnie , nie odczułem żadnych zmian. W obu przypadkach zatrzymałem się wygasiłem silnik, uruchomiłem ponownie i alarmu nie było. Mam dwa tygodnie ten samochód i nie chcę jechać do mechanika nie wiedząc co to jest za usterka. Prośba o małą pomoc
    z góry dziękuję.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Najpierw dobrze go parę razy przegoń a później szukaj mechaników bo najprawdopodobniej jest zamulony układ wydechowy.P
  • Level 19  
    zacznij od odczytania kodów migowych to sam zrobisz.:D
  • Level 1  
    Zapalenie tej kontrolki informuje o usterce jakiegoś elementu silnika ( jakiegoś czujnika, zwarcia lub innych ) można sprawdzić to w bardzo prosty sposób łącząc odpowiednie piny w gnieździe diagnostycznym, musisz znaleźć tabele kodów usterek i troszeczkę się z tym pobawić.