Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z manualną klimatyzacją golf 3

02 Maj 2007 16:01 1960 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

problem z kliatyzacją polega na tym że nie chłodzi tak jak powinna. Mechanik wspomniał tylko że to nie sprężarka, powiedział że może być gdzieś zatkana ( mówił o jakimś zaworze czy coś). Gaz jest uzupełniony więc to też nie jest przyczyną. Jeśli ktoś posiada jakąś wiedze na ten temat proszę o wpis.
  • Poziom 27  
    Witam

Tak na początek - kiedy byłeś w serwisie klimatyzacji i czy robiona była wymiana oleju, markera i próby ciśnieniowe łącznie z próbą szczelności azotem ? Jeżeli uzupełniłeś gaz za pomocą naboju to jak opowiedział mi serwisant ( i nie bynajmniej z serwisu autoryzowanego !! ) to na efekty długo nie będziesz musiał czekać. Te instalacje pracują w ten sposób że gaz razem z olejem smaruje nie tylko sprężarkę ale także zawór do parownika i parę elementów jeszcze. Jak olej jest przepracowany lub jest go za mało to koniec bliski. A taką wymianę należy robić co roku i nie sugerować się że lodówki pracują latami bez wymiany to inna bajka. Sam z własnego doświadczenia wiem że samemu nic się nie da zrobić bo do tego jest potrzebna maszyna ( cena bagatela 20tyś zeta ) - opróżnia układ, suszy go , kontroluje szczelność, napełnia i sprawdza ciśnienia na pracującym układzie. Potem jeszcze kontrola szczelności układu po 2 tyg za pomocą lampy ultrafioletowej. Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Problem w tym że właśnie za pomoca takiego urządzenia uzupełniłem układ ( czynnika było prawie full - uzupełnione zostało jedynie 100mlg) Klima chłodzi ale nie jest to temp. jaką osiągała jeszcze zeszłego lata. Być może jest to wina jakiegoś filtra bo ponoć znajduje się takowy w instalacji. Mechanik specjalizujacy się w klimatyzacjach sam. zaśpiewał mi za tąusterkę 300zł ( sporo kaski :) ) i powiedział że zajmie mu to jakieś 40 min. - ponoć nie jest to sprężarka. Jeśli nie znajdę innego rozwiązania to tżeba będze wyłożyc tą kase albo zacząć odsuwać szyby :) Dzięki za wszystkie rady z góry.

Pzodrawiam
  • Poziom 27  
    ..... widocznie jest to ten zawór przy parowniku - cena faktycznie między 100 a 200 zł plus robota.
  • Poziom 31  
    Tutaj trudno coś wyrokować bez danych pracy układu.
    Ale najpierw odczyt ciśnień na skraplaniu i na tłoczeniu, wymiana filtra przeciwpyłkowego - czyszczenie skraplacza (również parownika jesli są takie możliwości ). Wówczas można diagnozowac układ dalej.