Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jawa 350 TS Ładowanie - wymiana regulatora.

bocian90 13 Maj 2007 01:17 8929 2
  • #1 13 Maj 2007 01:17
    bocian90
    Poziom 27  

Witam od jakiegoś czasu posiadam motocykl Jawa 350 TS.Niestety nie ma ładowania i ciągle pada akumulator.Motocykl wyposażony jest w alternator.Jest w nim też prostownik i regulator który prawdopodobnie jest nie sprawny.Mam elektroniczny regulator alternatora produkcji polskiej http://www.ape.com.pl/index.php?id=17&produkt=46 ,nowy ma 3 wyprowadzenia :
    - Masa B-
    - 15 B+
    - Wzb. 67
    Nie jestem pewien jak go podłączyć w miejsce starego regulatora.Zamieszcza schemat układu ładowania.Proszę o pomoc w podłączeniu.I wytłumaczenie na jakiej zasadzie ten regulator reguluje skoro uzwojenia alternatora są podłączone przez prostownik bezpośrednio do akumulatora.Pytanie bardzo prymitywne ale nie miałem jeszcze do czynienia z układami trój fazowymi więc proszę o wybaczenie ;)

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Maj 2007 02:32
    robokop
    Moderator Samochody

Regulator napięcia steruje tylko i wyłącznie prądem twornika (wzbudzenia), nie tak jak w prądnicy że odłączał ja w przypadku generowania napięcia nizszego niż znamionowe od akumulatora. Regulatory napięcia identyczne jak w "Jawach" można dostać tanio na złomowiskach - "Skoda", "Awia", ciągniki "Zetor". Zacisk 67 podłączasz w miejsce DF starego regulatora, 15B+ zamiast D+ , a masa B- na masę motocykle , i to chyba wszystko na ten temat.

0
  • #3 13 Maj 2007 11:48
    bocian90
    Poziom 27  

Dziękuje za wyjaśnienie.Temat zamykam.

-1