Mam pytanie do znawców tematu chce wykonać zbiorczą instalacje TV w Toruniu.
Dokonałem pomiarów.
Wykonane pomiary na wyjściu anteny ATX-91
Pomiary dokonano miernikiem VS-2002
Antena skierowana na Trzeciewiec
Kanał Poziom sygnału [dB] V/A [dB]
28 70,5 12
36 78 14
41 77 15
53 74 13,5
Antena skierowana na ul. Moniuszki (obrót w prawo od 1 pomiaru o kąt ok. 90st)
Kanał Poziom sygnału [dB] V/A [dB]
26 60 15
Narysowałem schemat i dokonałem obliczeń (Schemat i obliczenia.pdf)
I mam kilka pytań dotyczących tego projektu:
Czy przy tych obliczeniach poziomy sygnału na antenie są wystarczające?
Czy należy zastosować mocniejszy wzmacniacz?
Czy zastosowanie Zwrotnicy ZA-1 jest dobrym rozwiązaniem, czy polecacie coś innego? Może lepsze będzie zastosowanie Wzmacniacza CA-310 wielowejściowego Alcad lub Wzmacniacza wielowejściowego MA-113 Terra?
Czy zastosowanie do tak zsumowanego sygnału wzmacniacza HA-126 jest prawidłowe?
Ponieważ z 2-giej anteny dobieramy TVN na kanale 26 – sygnał 60dB, a z 1-szej anteny odbieramy wszystkie kanały o sygnale ponad 10dB mocniejszym, oraz co gorsze odbieramy na kanale 28 (Regionalny) czyli sąsiednim sygnał dużo mocniejszy.
Co w tej sytuacji należałoby zrobić??
Wszystkie elementy pochodzą ze strony dipola.
www.dipol.com.pl
Pozdrawiam:
SZEG
Dokonałem pomiarów.
Wykonane pomiary na wyjściu anteny ATX-91
Pomiary dokonano miernikiem VS-2002
Antena skierowana na Trzeciewiec
Kanał Poziom sygnału [dB] V/A [dB]
28 70,5 12
36 78 14
41 77 15
53 74 13,5
Antena skierowana na ul. Moniuszki (obrót w prawo od 1 pomiaru o kąt ok. 90st)
Kanał Poziom sygnału [dB] V/A [dB]
26 60 15
Narysowałem schemat i dokonałem obliczeń (Schemat i obliczenia.pdf)
I mam kilka pytań dotyczących tego projektu:
Czy przy tych obliczeniach poziomy sygnału na antenie są wystarczające?
Czy należy zastosować mocniejszy wzmacniacz?
Czy zastosowanie Zwrotnicy ZA-1 jest dobrym rozwiązaniem, czy polecacie coś innego? Może lepsze będzie zastosowanie Wzmacniacza CA-310 wielowejściowego Alcad lub Wzmacniacza wielowejściowego MA-113 Terra?
Czy zastosowanie do tak zsumowanego sygnału wzmacniacza HA-126 jest prawidłowe?
Ponieważ z 2-giej anteny dobieramy TVN na kanale 26 – sygnał 60dB, a z 1-szej anteny odbieramy wszystkie kanały o sygnale ponad 10dB mocniejszym, oraz co gorsze odbieramy na kanale 28 (Regionalny) czyli sąsiednim sygnał dużo mocniejszy.
Co w tej sytuacji należałoby zrobić??
Wszystkie elementy pochodzą ze strony dipola.
www.dipol.com.pl
Pozdrawiam:
SZEG