logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odblokować fusebity w ATMega32 za pomocą programatora Willema?

grzesio14 16 Maj 2007 12:27 1178 5
REKLAMA
  • #1 3889886
    grzesio14
    Poziom 14  
    Posty: 138
    Witam.
    Posiadam 2 sztuki ATMega32.
    Szeregowo nie mogę ich zaprogramować, wyglądają jak zablokowane.
    Mam równoległy programator Willema z gotronika.
    Wersja 4.0 z przystawką dla MSC-51 i AVR tylko że mogę programować AT90S....
    Czy jak włożę 32 do podstawki dydykowanej AT90S8535 to odblokuje fusebity?
    I może ktoś wie jak odblokować?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 3890063
    radiomechanik
    Poziom 23  
    Posty: 787
    Pomógł: 18
    Ocena: 57
    tylko z programatora równoległego ... willem z przystawką tylko "symuluje" układ pracy - tak że i tak szergowo go programuje ,możesz spróbować z jtag o ile też nie zablokowałeś pinów we fusebitach
  • REKLAMA
  • #4 3890143
    grzesio14
    Poziom 14  
    Posty: 138
    Jeden procek chyba nie będzie już działał.
    W Pony prog i bascomowym STK200 nie jest identyfikowany.
    Brak połączenia.
    Jak sprawdzić czy jeszcze jest dobry i będzie działał?
  • REKLAMA
  • #5 3890224
    radiomechanik
    Poziom 23  
    Posty: 787
    Pomógł: 18
    Ocena: 57
    sprawdz oscyloskopem albo wskaźnikiem stanó logicznych czy zegar pracuje (podłączony kwarc) i czy czasami nie bierze zbyt dużo prądu - np mi uwalona atmega potrafiła brać 300 mA ... a zegar pracował ;D
  • #6 3890352
    grzesio14
    Poziom 14  
    Posty: 138
    zegar nie pracuje - koniec układu - linia płaska na oscyloskopie?
    Co do poboru prądu to nie powiem bo to w zestawie procka testuje i nie mam jak sprawdzić.
    Spisuje oba układy na straty.
    Dzieki za pomoc.
REKLAMA