Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DEH-P70BT słychać "gwizd" w głośnikach

17 Maj 2007 15:15 1284 3
  • Poziom 10  
    Niedawno zmieniłem radio samochodowe na DEH-P70BT (głównie ze względu na BT). Niestety po podłączeniu nie da się go słuchać przy włączonym silniku gdy sygnał jest puszczony na wzmacniacz. Gdy głośniki podłączam do wbudowanej końcówki mocy wszystko jest ok. Jak zamieni radio na mojego starego clariona problem znika. Czy to coś z moją instlacją w samochodzie czy to wina "pionka". Może mi ktoś podpowiedzieć co z tym zrobić?
  • Sklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zakłóceń w systemach car audio przewałkowany jest do bólu na forum. Użyj SZUKAJ.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Tylko to nie są zakłócenia z instalacji(kable dietz, zasilanie i masa od akumulatora , sygnał przeciwną stroną niż zasilanie itd.), bo ta działa już 2 lat i było bez problemu do chwili zmiany radia. Myślę, że to coś w samym radio. Sprawa dokładnie wyglądała tak, ze po podłączeniu było wszystko ok. Jechałem do pracy i na naszych wspaniałych drogach wpadłem w dziurę. Efekt tego był taki: dziwny jazgot w głośnikach od spalonego procesora DSP (DEQ-9200), zjarany jeden ze wzmacniaczy (gra, ale cicho). Drugi wzmacniacz od suba ok. Zmieniłem układ z aktywnego na pasywny, przód podłączyłem do wzmacniacza od subów i wszystko grało ok do chwili włączenia silnika. Wtedy zaczął się jazgot. Zmieniłem więc radyjko na mojego starego deck-a clariona i problemy zniknęły. Prawdopodobnie padł kondensator przy alternatorze, ale w "PIONKU" też sie coś porobiło bo nawet na wyłączonym silniku słychać w głośnikach takie lekie "pomrukiwania" przy zmianie utworów czy przełączaniu na tuner.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo, jak ten pioneer był włączony w czasie tej awarii, coś ci w nim też spłonęło... Na dzień dobry sprawdź stan mas w radiu.