Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZakłÓcenia w głośnikach - radio Pioneer deh3500mp

elviso2 29 Lip 2008 23:17 1806 8
  • #1 29 Lip 2008 23:17
    elviso2
    Poziom 2  

Witam, mam problem dość dziwny, po włączeniu radia i chwilowej jego pracy zaczynają trzeszczeć głośniki, zanika bas, potem dźwięk staje się całkiem niewyraźny. Po włączeniu np świateł lub ogrzewania szyby, wiatraka bądź innego źródła poboru prądu w aucie, radio zaczyna w miare normalnie grac, im wieksze jest obciazenie instalacji elektrycznej auta tym lepiej gra... radio to PIONEER deh 3500mp, sprawdzane na różnych instalacjach głośnikow, wszędzie to samo... proszę specjalistów o podpowiedź... opłaca sie to radio oddawac do naprawy? moze to być końcówka mocy czy coś innego...:|
    Ortografia ! Nie używamy słowa "problem" w tematach . Post był raportowany[Sylwek]

0 8
  • #2 30 Lip 2008 03:49
    lamer89
    Poziom 22  

Możliwe że alternator daje a duże napięcie i włącza sie zabezpieczenie w radiu.
    Na wyłączonym silniku to samo sie dzieje?

0
  • #3 30 Lip 2008 04:01
    slavwek.ie
    Poziom 34  

lamer89 napisał:
    Możliwe że alternator daje a duże napięcie
    od tego zaczął bym przede wszystkim, skoro sam zdiagnozowałeś że im większy pobór prądu przez urządzenia pokładowe, tym lepiej...
    W drugiej kolejności przegląd instalacji głośnikowej pod kątem zwarcia kabli do masy

0
  • #4 30 Lip 2008 17:27
    elviso2
    Poziom 2  

Kable są OK, alternator OK, na wyłączonym silniku to samo... radio trzeszczy, włącze cos co pobiera prąd i dźwięk się polepsza...
    przykładowo:
    gra radio na 13 poziomów volume... słychać mocny szum, włanczam wiatrak na pierwszy poziom gra troszke lepiej, drugi poziom szum cichnie, na full obroty - słychac juz bass i lekkie trzaski... podobnie jak np włącze ogrzewanie szyby czy światła... Dla pewności podłączyłem inne radio do mojego auta i grało bardzo dobrze bez zadnych zakłuceń... help ;|

0
  • #5 30 Lip 2008 17:48
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

typowa choroba pioneerów

użyj szukaj ;)

0
  • #6 30 Lip 2008 17:59
    elviso2
    Poziom 2  

szukalem i jakos na ten typ usterki nie trafilem :/ a uleczalna ta choroba? czy pacjent zmarł? moze jakis link? :D

0
  • #7 30 Lip 2008 19:27
    sebring89
    Poziom 21  

czyzby masa rca ....
    mialem taki przypadek u siebie, da sie podleczyc...

0
  • #8 30 Lip 2008 23:42
    elviso2
    Poziom 2  

próbowałem złączyć kablem obudowę z zewnętrzną częścią RCA i nic... :(

0
  • #9 11 Lip 2016 21:08
    zecikk
    Poziom 10  

Witam. Odgrzewam temat. Mam identyczny problem z moim pioneerem
    DEH-P7700MP jak autor tematu. Więc co jest przyczyną tej dolegliwości pioneerów ??Jak ją naprawić ?? U mnie awaria nastąpiła nagle, w trakcie jazdy autem radio bardzo się ściszyło a w głośnikach pojawiły się szumy, charczenie i piski.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo