logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Polonez, migacze i awaryjne nie działają. Jak to naprawić?

MANIAq19 20 Maj 2007 00:58 2542 8
REKLAMA
  • #1 3902288
    MANIAq19
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 4
    witam

    mam poloneza z 96r. 1,6 GLI
    i ostatnio dosłownie "znikły" mi migacze. działało wsio pięknie i pewnego razu jak jechałem to już ich nie było.
    szukałem podobnego problemu, ale niestety nie znalazłem.

    gdy włączam migacz to jest to charakterystyczne "tykanie", ale nie zapala się kontrolka ze migacz jest uruchomiony (lewy lub prawy) i światła na zewnątrz nie działają. na awaryjnych również ten sam problem.
    patrzyłem na bezpieczniki, ale wszystko wygląda w porządku.
    proszę o pomoc jak to naprawić.

    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3902319
    PAWEŁ74
    Poziom 27  
    Posty: 976
    Pomógł: 78
    Ocena: 119
    Myślę że musiałbyś posprawdzać wszystkie połączenia kabelków przy gniazdach bezpiecznikowych same gniazda bezpiecznikowe też, mogą być wypalone, sprawdz gniazda przekaźników. z tego co piszesz można wywnioskować że gdzieś gubi ci się albo masa albo +12V własnie do zasilania kierunkowskazów... Ale jesli nie masz podstawowej wiedzy może lepiej jedz do jakiegoś elektryka samochodowego, chyba nie powinien skasować zbyt dużo...
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 3902343
    micom
    Poziom 13  
    Posty: 48
    Pomógł: 1
    Witam. Z tego co wiem ten rocznik jest wyposażony w moduł elektroniczny , prawdopodobnie będziesz go miał do wymiany. Posprawdzaj jeszcze czy okablowanie do masy nie dowiera.
  • #4 3902371
    MANIAq19
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 4
    a i jeszcze jedno mam pytanie
    zawsze po uruchomieniu samochodu świeci sie kontrolka hamulca i pasy
    czemu gdy naciskam hamulec za każdym razem zapala mi sie ponownie na około 2 sek ??
  • #5 3904789
    PAWEŁ74
    Poziom 27  
    Posty: 976
    Pomógł: 78
    Ocena: 119
    A sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku nad serwem...?
    Możesz mieć też uszkodzony czujnik poziomu płynu albo zawiesił się pływak z tego czujnika... Odkręć nakrętkę dolej ewentualnie płynu hamulcowego i sprawdz czy działa ten czujnik odłączając jeden z przewodów i połącz go z drugim z tego korka kontrolka powinna zgasnąć... nie wiem czy w polonezie są czujniki zużycia klocków hamulcowych ... być może są i właśnie sygnalizują ich zużycie...
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 3904842
    salmon
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3477
    Pomógł: 435
    Ocena: 262
    Cytat:
    a i jeszcze jedno mam pytanie
    zawsze po uruchomieniu samochodu świeci sie kontrolka hamulca i pasy
    czemu gdy naciskam hamulec za każdym razem zapala mi sie ponownie na około 2 sek ??


    Heh, dawno już "Poldolotem" nie jeździłem, ale jeśli dobrze pamiętam, oznacza to uszkodzoną żarówkę stop-u
  • Pomocny post
    #7 3904855
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    Sprawdź DOKŁADNIE, a nie na oko, bezpieczniki, a szczególnie bezpiecznik od awaryjnych. Najlepiej go podmień na sprawny.
    I sprawdź żarówki i stan masy w tylnych światłach.
  • REKLAMA
  • #8 3905212
    hasiek
    Poziom 15  
    Posty: 174
    Pomógł: 8
    Ocena: 64
    Układ odpowiedzialny za kontrolę świateł stop i działanie kierunkowskazów i świateł awaryjnych znajduje się w jednej obudowie sprawdź czy ten moduł nie świruje i czy te dwa problemy nie łączą się z sobą
  • #9 3906786
    MANIAq19
    Poziom 11  
    Posty: 26
    Ocena: 4
    Błażej napisał:
    Sprawdź DOKŁADNIE, a nie na oko, bezpieczniki, a szczególnie bezpiecznik od awaryjnych. Najlepiej go podmień na sprawny.
    I sprawdź żarówki i stan masy w tylnych światłach.


    no i kolega miała rację
    ponieważ auto mam od dwóch tyg i bezpiecznik na awaryjnych był 10 a powinien być 25

    tego wtedy bezpiecznika akurat nie sprawdziłem, bo nie wiedziałem że to może spowodować brak wszystkich migaczy.


    salmon napisał:
    Heh, dawno już "Poldolotem" nie jeździłem, ale jeśli dobrze pamiętam, oznacza to uszkodzoną żarówkę stop-u


    tu również jest opisany cały problem, nie wiedziałem że nie mam jednego światła stopu, a dokładnie prawego bo nie było obydwu żarówek tam.
    po zamontowaniu wszystko pięknie działa.

    DZIĘKUJĘ wszystkim serdecznie za pomoc.

    pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ W Polonezie z 1996 roku 1,6 GLI problem z brakiem działania migaczy i świateł awaryjnych objawiał się tykaniem przekaźnika bez zapalania kontrolek i świateł zewnętrznych. Przyczyną okazał się niewłaściwy bezpiecznik do świateł awaryjnych – zamiast 25 A był założony 10 A, co powodowało przerwanie obwodu. Dodatkowo brakowało jednej żarówki światła stopu, co również wpływało na działanie układu. Zalecane było sprawdzenie połączeń masy, gniazd bezpiecznikowych i przekaźników oraz ewentualna wymiana modułu elektronicznego odpowiedzialnego za kierunkowskazy. Po wymianie bezpiecznika i uzupełnieniu żarówek system działał poprawnie. Dodatkowo poruszono temat kontrolki hamulca, gdzie wskazano na możliwe uszkodzenie czujnika poziomu płynu hamulcowego lub zużycie klocków hamulcowych.
REKLAMA