Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez, migacze i awaryjne nie działają. Jak to naprawić?

MANIAq19 20 Maj 2007 00:58 1801 8
  • #1 20 Maj 2007 00:58
    MANIAq19
    Poziom 10  

witam

mam poloneza z 96r. 1,6 GLI
    i ostatnio dosłownie "znikły" mi migacze. działało wsio pięknie i pewnego razu jak jechałem to już ich nie było.
    szukałem podobnego problemu, ale niestety nie znalazłem.

gdy włączam migacz to jest to charakterystyczne "tykanie", ale nie zapala się kontrolka ze migacz jest uruchomiony (lewy lub prawy) i światła na zewnątrz nie działają. na awaryjnych również ten sam problem.
    patrzyłem na bezpieczniki, ale wszystko wygląda w porządku.
    proszę o pomoc jak to naprawić.

pozdrawiam

0 8
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 20 Maj 2007 01:37
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

Myślę że musiałbyś posprawdzać wszystkie połączenia kabelków przy gniazdach bezpiecznikowych same gniazda bezpiecznikowe też, mogą być wypalone, sprawdz gniazda przekaźników. z tego co piszesz można wywnioskować że gdzieś gubi ci się albo masa albo +12V własnie do zasilania kierunkowskazów... Ale jesli nie masz podstawowej wiedzy może lepiej jedz do jakiegoś elektryka samochodowego, chyba nie powinien skasować zbyt dużo...

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #3 20 Maj 2007 02:34
    micom
    Poziom 12  

Witam. Z tego co wiem ten rocznik jest wyposażony w moduł elektroniczny , prawdopodobnie będziesz go miał do wymiany. Posprawdzaj jeszcze czy okablowanie do masy nie dowiera.

0
  • #4 20 Maj 2007 03:46
    MANIAq19
    Poziom 10  

a i jeszcze jedno mam pytanie
    zawsze po uruchomieniu samochodu świeci sie kontrolka hamulca i pasy
    czemu gdy naciskam hamulec za każdym razem zapala mi sie ponownie na około 2 sek ??

0
  • #5 20 Maj 2007 22:11
    PAWEŁ74
    Poziom 27  

A sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku nad serwem...?
    Możesz mieć też uszkodzony czujnik poziomu płynu albo zawiesił się pływak z tego czujnika... Odkręć nakrętkę dolej ewentualnie płynu hamulcowego i sprawdz czy działa ten czujnik odłączając jeden z przewodów i połącz go z drugim z tego korka kontrolka powinna zgasnąć... nie wiem czy w polonezie są czujniki zużycia klocków hamulcowych ... być może są i właśnie sygnalizują ich zużycie...

0
  • Pomocny post
    #6 20 Maj 2007 22:23
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Cytat:
    a i jeszcze jedno mam pytanie
    zawsze po uruchomieniu samochodu świeci sie kontrolka hamulca i pasy
    czemu gdy naciskam hamulec za każdym razem zapala mi sie ponownie na około 2 sek ??

Heh, dawno już "Poldolotem" nie jeździłem, ale jeśli dobrze pamiętam, oznacza to uszkodzoną żarówkę stop-u

0
  • Pomocny post
    #7 20 Maj 2007 22:26
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź DOKŁADNIE, a nie na oko, bezpieczniki, a szczególnie bezpiecznik od awaryjnych. Najlepiej go podmień na sprawny.
    I sprawdź żarówki i stan masy w tylnych światłach.

0
  • #8 21 Maj 2007 00:40
    hasiek
    Poziom 15  

Układ odpowiedzialny za kontrolę świateł stop i działanie kierunkowskazów i świateł awaryjnych znajduje się w jednej obudowie sprawdź czy ten moduł nie świruje i czy te dwa problemy nie łączą się z sobą

0
  • #9 21 Maj 2007 16:59
    MANIAq19
    Poziom 10  

Błażej napisał:
    Sprawdź DOKŁADNIE, a nie na oko, bezpieczniki, a szczególnie bezpiecznik od awaryjnych. Najlepiej go podmień na sprawny.
    I sprawdź żarówki i stan masy w tylnych światłach.

no i kolega miała rację
    ponieważ auto mam od dwóch tyg i bezpiecznik na awaryjnych był 10 a powinien być 25

tego wtedy bezpiecznika akurat nie sprawdziłem, bo nie wiedziałem że to może spowodować brak wszystkich migaczy.

salmon napisał:
    Heh, dawno już "Poldolotem" nie jeździłem, ale jeśli dobrze pamiętam, oznacza to uszkodzoną żarówkę stop-u

tu również jest opisany cały problem, nie wiedziałem że nie mam jednego światła stopu, a dokładnie prawego bo nie było obydwu żarówek tam.
    po zamontowaniu wszystko pięknie działa.

DZIĘKUJĘ wszystkim serdecznie za pomoc.

pozdrawiam

0