Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 32 i sygnalizator

strazak26 23 Maj 2007 22:00 2273 8
  • #1 23 Maj 2007 22:00
    strazak26
    Poziom 13  

Witam
    Potrzebuję pomocy .
    Jak mogę podłączyć sygnalizator (taki dodatkowy) bo nie ma zewnętrznego, aby sygnalizował o załączeniu radiolinią czuwania w jednej ze stref. Wy OUT1 mam opisane jako alarmowe (jest sygnalizator wew) WY OUT2 jako zasilanie, a EX jako zasilanie expandera.
    Myślałem o OUT3 ale jest to chyba wyjście nisko prądowe - więc chyba przez przekaźnik ale nie mam pojęcia jak podłączyć przekaźnik jeszcze nigdy tego nie robiłem i wogóle jaki przekaźnik jeżeli już.
    Proszę o podpowiedź.

Dodano po 7 [minuty]:

Tak sobie myślę i dochodzę do wniosku że zasilanie można wziąć z AUX a wtedy OUT2 zrobić jako sygnalizacja zał/wył/kasuj??
    Co Wy na to??

0 8
  • #2 23 Maj 2007 23:19
    strazak26
    Poziom 13  

Sorki ale to jest Wyjście a nie wejście. Ze styków radiolini to wiem że 82
    A te wy OUT 8 jako co??

A co z moim pomysłem??? Żeby zasilanie czujek z AUX a sygnalizację załącz/wyłącz z OUT2??

0
  • #3 23 Maj 2007 23:22
    joy
    Poziom 20  

Jeśli jest sygnalizator zewnętrzny to co stoi na przeszkodzie żeby wykorzystać go do sygnalizowania alarmu jak i załączenia i wyłączenia czuwania, jest taka opcja jak suma logiczna wyjść, i zresztą kłania się instrukcja, jest tam wszystko opisane, i myślę że rozwiąże to twój problem.
    pozdrawiam

0
  • #4 23 Maj 2007 23:25
    strazak26
    Poziom 13  

Czytaj wyżej - nie ma sygn.zew bo sobie nie życzy. A o tej sumie logicznej to nie mogę nic zrozumieć z instrukcji"((

0
  • #6 23 Maj 2007 23:46
    strazak26
    Poziom 13  

Co znaczy przekroczysz czy to wyjście jest ograniczone jeżeli tak to do ilu??

0
  • #7 24 Maj 2007 04:25
    Zbych034
    Poziom 36  

W instrukcji jest to napisane. Może wreszcie do niej zajrzyj i nie męcz kolegów prostymi pytaniami.
    Pzdrawiam

0
  • #8 24 Maj 2007 22:11
    Goshky
    Poziom 20  

Mam pytanie troszkę odbiegające od tematu, jak robicie sygnalizację załączenia/wyłączenia czuwania na jednym sygnalizatorze który sygnalizuje też włamanie w centralach CA-6 i CA-10??
    Tam nie ma opcji sygnalizacji jak np. w CA-5 dla OUT1 ani sumy logicznej wyjść jak w integrach.

0
  • #9 24 Maj 2007 22:21
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Np. separacja wyjść diodami, a sygnalizator przez przekaźnik...
    ...albo każde wyjście pod przekaźnik, styki przełączające równolegle ze sobą i szeregowo w zasilanie sygnalizatora...
    ...i tak dalej... :D

pozdrawiam - Maciej

0