Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1. 1,4 .93r temperatura silnika a wentylator

arturbajerski 23 Maj 2007 22:03 6440 14
  • #1 23 Maj 2007 22:03
    arturbajerski
    Poziom 21  

witam mam taki problem nabyle niedawno opla astre 1 93 rocznik to moj pierwszy samochod mam takie pytanko od jakiej temperatury powinien sie zaloczyc wentylator i jaka temperatura powinna sie utrzymywac na wskazniku tak przecietnie z gory dzieki za odpowiedz

0 14
  • #2 23 Maj 2007 22:09
    mickemaster
    Poziom 27  

U mnie temperatura oscyluje w granicach 85-90°C. Wentylator właczył mi sie raz , bylo to w pobliżu 100°.
    Pozdrawiam.

2
  • #3 23 Maj 2007 22:28
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

temperatura włączenia wetylatora 100°C, wyłączenia 95°C

0
  • #4 24 Maj 2007 16:18
    d-t-x
    Poziom 21  

U mnie jest podobnie jak u kolegi mickemaster, silnik C14NZ.

0
  • #5 24 Maj 2007 18:00
    Oberon
    Poziom 15  

To zalezy od tego jakie parametry elementow ma TWOJ samochod :
    - termostatu
    - wlacznika wentylatora

(bo po 10 letnim uzytkowaniu poprzedni wlasciciele mogli rozne wsadzic - niekoniecznie takie jakie byly orginalnie w 1.4)

jezeli jest w granicach niebieski czerwony to jest ok :D

ale jezeli przy dluzszej jezdzie temperatura jest ledwo ponad niebieskie to znaczy ze termostat masz otwarty :idea:
    jezeli jest bliski czerwonego to znaczy ze albo termostat masz zamkniety albo stoisz w korku i wentylator sie nie wlancza wtedy kiedy powinien :idea:

najlepsza temperatura pracy (choc to jest zalezne od typow zegarow (bo w astrze byly te do 100 i do 110 st C) powinna byc w polowie czyli cos ponad 90 st c do ok 98 st C ale lepiej jest jak sie utrzymuje na stalyum poziomie (z praktyki wynika ze albo ta wartoscia jest 90 albo 95 stC ) a jedynie w korku moze sie podniesc i to zbijane jest sprawnie dzialajacym wentylatorem

czolem
    Oberon

0
  • #6 24 Maj 2007 18:19
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

podałem temperatury dla oryginalnego włącznika dla tego auta, jeżeli mamy rozpatrywać kwestię że ktoś może go wymienił to zapraszam do przeczytania temperatury włączenia i wyłączenia która jest napisana na włączniku

1
  • #7 24 Maj 2007 21:12
    powidz
    Poziom 20  

W mojej astrze 1.4 wentylator załącza się gdy temperatura wynosi 98st.
    A normalna praca auta to 92st
    Kilka miesięcy temu wymieniłem termostat bo auto sie nie dogrzewało(80st), termostat sie otwierał, ale zbyt szybko.
    Sprężyna w termosracie straciła swoje właściwości.

0
  • #8 24 Maj 2007 22:18
    arturbajerski
    Poziom 21  

w mojm aucie temperatura jest ponad niebieskim badz w granicy polowy czy to dobrze niechcial bym czegos uszkodzic to moje pierwsze auto

0
  • #10 24 Maj 2007 22:19
    AD2458
    Poziom 14  

W mojej Astrze silnik C14NZ. wentylator załancza się przy 100 stopniach
    a temperatura w czasie jazdy na wskazniku utrzymuje się 94-95 stopni.

0
  • #11 24 Maj 2007 23:51
    Oberon
    Poziom 15  

powidz napisał:

Sprężyna w termosracie straciła swoje właściwości.

chyba wosk a nie sprezyna :idea:

Zeby w miare wasze porownania byly dobre to powinniscie pisac jakie macie liczniki :idea: bo sa 2 rodzaje (110 st C i 100st C ) i jest znaczna roznica we wskazaniach (zainteresowanych odsylam do forum astry : http://autokacik.pl/postlist.php?Cat=0&Board=astra )

czolem
    Oberon

0
  • #12 27 Maj 2007 14:05
    arturbajerski
    Poziom 21  

mam licznik 110 stopni temperatura utrzymuje sie poza niebieskim raz wskoczylo na 90 stopni ale moment spadlo kolo niebieskiego wskaznika jaka moze byc tego przyczyna jak mozna to naprawic lub sprawdzic co jest uszkodzone gdzie sie znajduja te wszystkie czujniki:?:

0
  • #13 27 Maj 2007 20:39
    Oberon
    Poziom 15  

arturbajerski napisał:
    mam licznik 110 stopni temperatura utrzymuje sie poza niebieskim raz wskoczylo na 90 stopni ale moment spadlo kolo niebieskiego wskaznika jaka moze byc tego przyczyna jak mozna to naprawic lub sprawdzic co jest uszkodzone gdzie sie znajduja te wszystkie czujniki:?:

w tych wskaznikach jest takie wskazanie calkiem OK :!:

"wystarczy na wskaźnikach 50l / 110* ten napis 90 opuścić o jedną kreskę w dół i wszystko jest tak jak na wskaźniku 50l / 100*"

Wiecej znajdziesz na http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=276424246&page=0&fpart=1&vc=1

Ps. ten spadek o ktorym mowisz zwiazany jest z momentem otwarcia termostatu a wiec dostawa chlodniejszego plynu chlodzacego :idea:

czolem
    Oberon

0
  • #14 27 Maj 2007 21:34
    arturbajerski
    Poziom 21  

czyli mam rozumiec ze wszystko jest ok a mozna jakos sprawdzic termostat czy jest dobry?

0
  • #15 27 Maj 2007 21:55
    Oberon
    Poziom 15  

arturbajerski napisał:
    czyli mam rozumiec ze wszystko jest ok a mozna jakos sprawdzic termostat czy jest dobry?

Ogolnie jak bys spojrzal i przeczytal ten link to doszukal bys sie uniwersalnego zdjecia (autorstwa kol. lelek ) niezaleznie od licznikow :

te liczniki 110 troche zanizaja wskazania Na moje oko masz temperature OK

aby sprawdzic czy i jak dziala termostat wlanczasz silnik i ciagle dotykasz weza gumowego co idzie do chlodnicy w pewnym momencie ( temperatura na liczniku z tego co wywnioskowalem w twoim przypadku kolo 90 st C licznikowe ) powinno nagle zrobic sie cieply bardziej niz normalnie ten waz :idea: to jest znak ze termostat sie otworzyl

czolem
    Oberon

0
  Szukaj w 5mln produktów