Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zasilaczami płyta główna ASUS A7N8X2.0.

wojtek_84 24 May 2007 18:17 1624 13
    wojtek_84
    Level 13  
    Witam!
    Mam pewien problem.
    Od pewnego czasu zaczelo mi cos piszczec w zasilaczu i rozne dziwne rzeczy sie zaczely dziac np podczas wlaczania kilka razy robil tak jakby sie reset naciskalo, to samo przy wylaczaniu niby ma wylaczyc komputer, a startuje od nowa.
    Chcialem sprawdzic czy to wina zasialcza i podpiolem inny (Tracer 400W, moj rowniez 400W).
    No i na tym drugim zasilaczu jest ok nie ma juz wyzej opisanych problemow.
    Jednak pojawilo sie cos nowego.
    Otoz na tym drugim (dobrym) zasilaczu nie chce mi wykrywac dyskow ani cd-romu.
    Komp startuje wypisze pamiec, procek i stoi nawet do biosa nie da sie wejsc.
    Po podleczeniu tego uszkodzonego zasilacza wykrywa dyski i laduje system.
    Moje pytanie dotyczy wlasnie tego problemu.
    Jaka moze byc przyczyna tego ze komputer startuje na (chyba) walnietym zasilaczu, a na dobrym nie ?
    Pytam bo nie chce inwestowac w nowy zasilacz nie wiedzacac czy komputer bedzie mi smigal.
    Mam plyte glowna ASUS A7N8X2.0.

Z gory dzieki za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    1. Skąd kolega ma pewność, że ten drugi zasilacz jest sprawny?
    2. Proszę podać oznaczenia obydwu zasilaczy.
    wojtek_84
    Level 13  
    Ten drugi zasilacz wykrecilem z komputera kupionego 6 miesiecy temu i z tamtym kompem dziala bez problemu stad moje przypuszczenia ze jest sprawny. I sorry od razu za moja pomylke ten moj zasilacz (prawdopodobnie uszkodzony) jest 350W:
    (MEGABAJT MGB-350ATXP4)
    ten drugi zasilacz (zakladam ze dobry) to
    TRACER 4life/400

Czy podlaczenie mocniejszego zasilacza moze miec jakis wplyw na to ze nie wykrywa dysku ??
    olcha0098
    Level 28  
    Posprawdzaj poprawność podłączenia wszystkich przewodów. Co do zasilacza nr 1 to najprawdopodobniej powysychały kondziołki i pasowałoby je zmienić i wszystko powinno byc OK. Co do drugiego, hmm nie spotkałem się z takim przypadkiem, ale można zacząć od pomiarów napięć.
    Stingerek
    Level 28  
    Oba zasilacze to szrot , tanie chinskie konstrukcje nadajace sie do zasilania wentylatorow a nei komputerow.

W zasilaczu piszcza cewki, mozna je zalac klejem ale to nei zmieni fakty ze te zasilacze to szrot. Mam takich całe pudlo... jak ci kiedys zasilacz padnie to pociagnie a soba pol kompa.

Najpierw kup MARKOWY zasilacz.

A to ze nie wykrywa napedow na drugim zasilaczu to dlatego ze komputer podczas rozruchu pobiera najwieksza ilosc pradu.... i zasilacz sobie z tym nie radzi... kazdy markowy zasilacz 300W ma wiecej mocy niz ten twoj bo twoj ma 400W ale mocy nalepkowej.
    olcha0098
    Level 28  
    Przestańcie z tymi markowymi zasilaczami, te są produkowane i mają działać. Gorsze, ale tańsze. Gwarancje posiadają również.
    K!lleR
    Level 39  
    Megabyte to zasilacz podobny do codegena, zresztą codegeny były robione przez megabyte, tracer też nie jest z dobrej pułki.

Co z tego, że mają gwarancję? jak spalą ci komputer doszczętnie to wtedy co kolega zrobi?
    bubi89
    Level 21  
    Stingerek wrote:
    Oba zasilacze to szrot , tanie chinskie konstrukcje nadajace sie do zasilania wentylatorow a nei komputerow.

W zasilaczu piszcza cewki, mozna je zalac klejem ale to nei zmieni fakty ze te zasilacze to szrot. Mam takich całe pudlo... jak ci kiedys zasilacz padnie to pociagnie a soba pol kompa.

Zgadzam się z kolegą kup pożądny zasilacz bo całego kompa se uwalisz ja np kupiłem leżaka magazynowanego Fortrona 350W z potęznym wentylatorem dałem za niego 50zł nówka.I sprawdz czy Ci jakieś kondensatory na płycie głównej nie wybiły.
    Stingerek
    Level 28  
    Markowy zasilacz padnie sam... niemarkowy pociagnie za sobą do grobu pol kompa a tego juz gwarancja nie obejmuje...
    olcha0098
    Level 28  
    Eh nie ma co przesady robić przy starszych kompach. Po co się kłócić. Wymień kolego kondensatory i powiedz czy coś się zmieniło.
    olcha0098
    Level 28  
    Kolego nie naprawiaj, kup TAGANA 600W za 500zł. Koniec, papa.
    mdm150
    Level 27  
    Nie lepiej fortrona albo chiefteca jakiegoś , są zreszto tańsze i w sumie bezpieczne dla kompa w razie awarii. Ciekawy był przypadek podany w w/w linku, że tagan uwalił komuś kompa. :(
    Stingerek
    Level 28  
    Tagan potraktował zwarcie jako zwiekszony pobor pradu wiec sie nie wylaczyl.

Mozna jeszcze kupic Amacroxa, albo Modecom MC350 (NIE FEEL !)