Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatronik w Fordzie Galaxy 96 rok

24 Maj 2007 22:34 2611 7
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich mam właśnie problem bo jak kupiłem autko w lutym w niemczech to klima nie działała ale za bardzo się tym jednak nie przejmowałem w kwietniu pojechałem do sprawdzenie klimy i okazało się że nie było czynnnika ale został uzupełniony i odgrzybiona klima i było OK aż do pewnego dnia gdy zauważyłem że niestety jednak coś jest nie tak i teraz nie dokońca wiem co mam z tym fantem począć.I jeszcze jedno gdzie znajduje się odpływ skroplin z klimatyzacji.
    I jeszcze czy ktoś mi może powiedzieć tak przy okazji gdzie jest czujnik temp. zewn.?
  • Poziom 25  
    Co znaczy "coś nie tak"?
  • Poziom 17  
    to znaczy że nie chłodzi jak powinien bo po nabiciu to chłodziłą a teraz nie bardzo mam wrażenia jak by puszczała ciepła i zimne powietrze gdy w aucie tem byłą około 27-29stopni a ustawienie na AUTO i 21 bądź nawet 20 stopni
  • Poziom 25  
    Prawdopodobnie znowu brakuje czynnika w układzie...uszczelnij układ.
  • Poziom 17  
    kolego skylark na tyle co się orientuje jak brakuje czynnika to pokazuje błąd klimatronka migając wyświetlaczem a przynajmniej tak mi robiła przed tem wieć raczej to nie będzie to.
  • Poziom 35  
    Odpływ skroplin znajduje sie w komorze silnika poniżej zaworu rozprężnego klimatyzacji, Taka czarna plastikowa rurka pod skosem w dół ok.15mm średnicy. A czujnik temperatury CHYBA na dole zderzaka po stronie kierowcy.
  • Poziom 25  
    Kolego Macrus... brak czynnika nie oznacza zero czynnika.
    Migać będzie przy braku 90-100% a "coś nie tak" przy braku już 20-30%.
  • Poziom 18  
    Witam

Nigdy nie naprawiałem klimatronika bo zawsze w takim przypadku miałem to szczęście ,że wymieniałem go na nowy i wtedy było wszystko ok . Oczywiście wymiana następowała po pełnym zdiagnozowaniu klimy a szczegolnie sprzęgła kompresora , którego wadliwe działanie ma bardzo podbny objaw . Oczywiscie przy diagnozowaniu 100 % napełnienie klimy ma podstawowe znaczenie, gdyż ubytek ( niepełny stan) daje również podobny efekt . Proponuję powtórną kontrolę w "klimowni" i jak wszystko z mechaniką ok to sterownik do wymiany lub naprawy.

pozdrawiam