Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Kadet 1.6 Po rozgrzaniu brak wolnych obrotów i gaśnie

25 Maj 2007 22:59 2605 12
  • Poziom 11  
    Witam, mam opla Kadeta 1.6 (Gaźnik) benzyna gaz po dzisiejszych upałach nagle zgasną mi silnik zapaliłem ponownie i po spuszczeniu nogi z gazu gaśnie, przełączyłem na benzynę, ale objawy są identyczne. Zdjąłem filtr powietrza i obejrzałem gaźnik wszystkie podciśnienia są w porządku nic nie wygląda niepokojąco, gaźnik ma 2 miesiące jest po regeneracji śmiga aż miło zapala na dotyk, po złożeniu filtra z powrotem zapalił i wszystko znowu hulało, wieczorem wyjechałem na przejażdżkę i znowu to samo gaśnie jak się zagrzał proszę pomóżcie, co to może być.
  • Poziom 12  
    masz automatyczne czy ręczne ssanie ? jak ja nie mam wolnych obrotów, to sprawdzam czy się dyszka biegu jałowego nie zapchała, co często się zdarza - sprawdz czy nie ma w niej paprocha, ale nie wiem jak to jest przy gazie - sprawdz dysze wolnych obr

pozdrawiam ...
  • Poziom 11  
    mam automatyczne ssanie , chciałem wykręcić dysze wolnych obrotów lecz nie wiem gdzie się znajduje czy możesz mi opisać która to jest ?
  • Poziom 17  
    Witam!
    Piszesz że objawy masz identyczne na gazie i na benzynie, czy tak?
    Jeśli tak, sprawdź drożność filtra powietrza, czy wyłącza się ssanie. Możesz również mieć usterkę zapłonu. Sprawdź czy nie ma luźnych przewodów lub czy ci się zapłon nie przestawia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dziś zauważyłem ze auto jak jest zimne jest ok a jak tylko sie zagrzeje po 15-20 minutach jazdy tracą sie wolne obroty czy to może być kondensator w aparacie zapłonowym ?
  • Poziom 16  
    podstaw przewody zapłonowe ewentualnie cały kpl. aparat zpłonowy
  • Poziom 12  
    to nie jest raczej nic z zapłonem, bo byłyby również problemy na ,,zimnym" silniku ... sprawdz dyszkę biegu jałowego (wygląda jak srubka-zaślepka, tylko żebyś nie wykręcił śruby do ustawiania wolnych obr albo którejś ze śrub regulacyjnych - przeważnie są ze ,,sprężynkami" i nie ruszaj tej zaplombowanej bo będą kłopoty ! )
  • Poziom 15  
    Sprawdż śrubę regulacyjną wolnych obrotów(może się poluzowała) tą która ustala położenie przepustnicy pierwszego przelotu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zanieczyszczona dysza wolnych obrotów.
    Wykręcić i przedmuchać sprężonym powietrzem. :)
  • Poziom 15  
    A co ma dysza wolnych obrotów do pracy silnika na gazie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pisałem o benzynie - to typowa usterka. :)
  • Poziom 15  
    OK.Autor napisał że gaśnie na benzynie i na gazie.
  • Poziom 11  
    Wymieniłem świece zapłonowe, uszczelki pod filtrem powietrza i jak ręką odjął , dziękuję wszystkim za podsunięcie swoich uwag. Pozdrawiam