Witam wasz, potrzebuje zbudować mały generator 12V tak, aby moc używana na działce światło i jakąś lodówkę 12V mam oczywiście kilka pomysłów jednak zanim przystąpię do realizacji jakiegokolwiek chciałbym zaczerpnąć fachowych opinii, sam jestem amatorem w całym znaczeniu tego słowa, pojecie o temacie mam ze tak powiem dość mgliste; dysponuje silnikiem elektrycznym 12V, akumulator 12V, prądnica od malucha i alternatorem. Tera powiem jak kombinuje;
Zespawam kawałek ramy, na której zamocuje silnik i alternator lub prądnice połączę oba Kolami z paskiem klinowym, powinienem uzyskać dość spore obroty i w rezultacie około 14V na wyjściu(chyba trzeba będzie tez jakoś wykombinować żeby altek się wzbudzał).
Co wy na to??
Pozdrawiam.
Zespawam kawałek ramy, na której zamocuje silnik i alternator lub prądnice połączę oba Kolami z paskiem klinowym, powinienem uzyskać dość spore obroty i w rezultacie około 14V na wyjściu(chyba trzeba będzie tez jakoś wykombinować żeby altek się wzbudzał).
Co wy na to??
Pozdrawiam.