Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B '97 1.0 12V - dziwne bzyczenie z okolic baku

marcinwo 28 May 2007 17:48 3868 7
    marcinwo
    Level 2  
    Witam, jako ze jestem kompletnym laikiem prosil bym o pomoc w nastepujacej sprawie.
    Moje auto to Opel Corsa B 1.0 12V '97r.
    Otoz od pewnego czasu auto tracilo moc po rozgrzaniu (problemy z ruszaniem, maksymalna predkosc 60km/h). Objawowi temu towazyszyl dziwny odglos - bzyczenie/piszczenie z okolic tylu samochdu. Wymienilem przeplywomierz i auto jezdzi normalnie, jednak po przejechaniu kilku kilometrow znowu zalacza sie wyzej wspomniane bzyczenie. Im bardziej daje gazu i szybciej jade tym glosniejszy sie staje ow odglos. W serwisie stwierdzili ze to piszczy pompa paliwa a wymiana przeplywomierza pomoze. Jak widac nie pomogla.
    Prosze o pomoc, co wymienic?
    emeryt2
    Level 42  
    Witam. Miał em podobny objaw w 190 ,brak mocy i dzwięki z okolic zbiornika.Pompa paliwowa zatarta.Po wymianie pompy,chodzi jak zegarek.Pozdrawiam.
    ecsb
    Level 17  
    Sprawdź ciśnienie paliwa w magistrali paliwowej, prawdopodobnie wymienisz pompę i będzie ok.
    Martinoxxl
    Level 12  
    marcinwo wrote:
    W serwisie stwierdzili ze to piszczy pompa paliwa a wymiana przeplywomierza pomoze.

A co ma wspólnego pompa paliwa z przepływomierzem??
    Przepływomierz mierzy przepływ powietrza a nie paliwa.
    hałas to zapewne pompa paliwowa.
    Pompa dostaje strasznie w d.... jak sie jeździ czesto na rezerwie, na zakrętach paliwo ucieka na boki , przy chamowaniu i przyspieszaniu do przodu lub do tyłu i i pompa "chodzi na sucho". O zatarcie pompy w takich warunkach nie trudno.
    marcinwo
    Level 2  
    Problem w tym ze jezdze bardzo spokojnie i nigdy nie zchodze w okolice rezerwy.
    W kazdym razie, dzis przy spokojnej jezdzie (do 40km) po miescie piszczenie zaczelo sie gdzies po 4 kilometrach. Po ponownym zapaleniu silnika, piszczenie zaczyna sie po kilku-kilkunastu sekundach.
    Kilkudziesiecio minutowe wyloczenie silnika sprawia ze pojawia sie znowu po kilku kilometrach.
    Dodam ze gdy siedze w aucie, piszczenie dochodzi z tylu z prawej strony.
    Czy przy awarii pompy powinien byc zauwazalny spadek mocy? Czy to pewna pompa?

Pozdrawiam
    sromotnik
    Level 15  
    Kolego wyjmij pompę i sprawdź ją. Wtedy będziesz wiedział czy to ona.
    Radeon 24
    Level 24  
    Witam!!
    Jesli kolega nie dowierza to proponuje male doswiadczenie. Przed wyruszeniem w droge (jak wspomniales 4- kilometrowa) szykujesz sobie rurke o srednicy weza ogrodowego lub ciensza w miare sztywna -bedzie ona sluzyc jako stetoskop. Do jazdy testowej wykrecasz ze samochodu kanape (siedzisko) tylne - bedzie Ci latwiej nasluchiwac. Pod kanapa jest wykladzinka. Jak uchylisz wykladzinke masz czarna plastikowa zaslepke. Ja tez zdejmujesz i "wio" w droge.
    Jak zacznie piszczec stajesz na poboczu lub bezpieczniej na jakims parkingu i wczesniej przygotowanym "urzadzeniem" diagnostycznym nasluchujesz zrodla piszczenia/ bzyczenia.

Moge Ci podpowiedziec, ze byc moze bedzie to jednak ta pompa paliwa, bo nic innego z tylu nie moze wydawac takich dzwiekow.

Pozdrawiam, mielgo szukania!
    hitek
    Level 17  
    Witam!
    Miałem tak kiedyś w swoim aucie. W pewnym momencie zaczęło się dusić i podobny dźwięk z okolic zbiornika. Wyjąłem pompę i podłączyłem do akumulatora - była tak zatarta że zaczęło się aż z niej dymić! Wymieniłem i bajka:)
    Pozdrawiam