Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6230i - jak podłączyć słuchawki z jackiem 3,5mm?

30 Maj 2007 23:17 3886 9
  • Poziom 12  
    Mam dobre słuchawki Sony MDR W08 (dokanałowe),które chciałbym podłączyć do telefonu.Oryginaly ciągle wypadają z uszu,a te które chcę wykorzystać siedzą fajnie na głowie(cieniutki plastikowy pałąk) ,są lekkie,zapewniają lepsze pasmo i glośność.Przejściówka którą kupiłem na Allegro gra w mono ( o czym sprzedający rzecz jasna nie był łaskaw poinformowac w opisie aukcji).Rozebrałem ją i okazało sie,ze dwa przewody były ze sobą skręcone i razem przylutowane do kołka we wtyczce,a trzeci (masa) do innego.Kombinuję jak koń pod górę.Czy ktoś z kolegow wymyślił coś w tym temacie?Wygląda na to,ze wspólna masa dla obu kanałów nie załatwia sprawy,ponieważ po włożeniu wtyku w telefon nie wyświetla komunikatu,ze podłączono akcesorium.Nie chciałbym rozwalać oryginalnego wtyku jack,ponieważ używam tych słuchawek do innych rzeczy.Jak połączyć przejściówkę mając jedną masę i dwa przewody ,,sygnałowe".Czy to w ogóle jest możliwe?Wygląda na to, że do wtyku w telefonie muszą przychodzić nie trzy,a cztery kable (dwie masy i dwa gorące).Prosze o pomoc.Ten temat był już poruszany,ale odpowiedzi jakieś takie lakoniczne,ze nic z nich nie wynika.Strasznie lubię swoje słuchawki i chciałbym je pożenić z telefonem.Prosze o sugestie
  • Poziom 12  
    Dziękuję za zainteresowanie.Problem polega na tym,że moja przejściówka ma tylko 3 przewody.a z tego co zdążyłem zauważyć bez podłączenia drugiej masy telefon nie wykrywa zestawu.Kwestia kabla nie jest problemem,bo taki kawałek z dwiema niezależnymi masami znajdę,tylko jak to zrobić w gnieżdzie jack,żeby one sie z sobą nie łączyły galwanicznie?Czy jakieś kombinacje z kondensatorami,czy specjalne gniazdo jack może jest potrzebne?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Cytat z zFranka dotyczący elektroniki w HDS-3:

Cytat:
    it is a custom ASIC, perhaps featuring some logic.
    without this logic (clocked on ACI line of POP port) your phone would have *only* MONO output (for backwards compatibility with mono headsets).
    more on this later.

Więc jak widzisz nie ma możliwości podłączenia zestawu stereo bez elektroniki zawartej np. w zestawie HDS-3. Jedynym sposobem jest to co napisałem wcześniej czyli wykorzystanie zestawu i odcięcie słuchawek.
  • Poziom 12  
    Wszystko jasne.Dzięki za pomoc,temat zamykam
  • Poziom 16  
    Sorki za odkop tematu...ale jak podłaczyć ten mini-jack...bo np. na allegro te przejściówki nie maja układu...
  • Poziom 21  
    Całą instrukcję z wykorzystaniem zestawu HDS-3 podał "aaadam". Kliknij sobie na link i sie dowiesz wszystkiego, wystarczą Ci same obrazki.
  • Moderator Samochody
    Mam chińska podróbę HDS-3 i nie ma tam ani grama elektroniki. Nie wiem czy grają w stereo ale telefon je wykrywa i działa radio oraz MP3. Żeby telefon wykrywał zestaw, 2 ostanie piny we wtyku muszą być ze sobą zwarte (formalnie to są piny 2 i 3).

http://pinouts.ru/CellularPhones-Nokia/nokia_pop_pinout.shtml
  • Poziom 26  
    Bez elektroniki nie ma szans na stereo. Grzes 195 jeśli chcesz mieć mono to pokombinuj z podłączeniem słuchawek do pinów 11...14 wedłg rozpiski którą podał tzok. No i oczywiście pamiętaj o zwarciu pinów 2 i 3 inaczej w/w wyjścia nie będą aktywne.
  • Poziom 21  
    Aaadam - słuchanie na mono na słuchawkach jest bezsensu, lepiej żeby rozebrał jakieś w miarę "oryginalne" HDS'y w których jest jakaś elektronika i zrobił to wg Twojego linku.. HDS'y z elektroniką zawsze może od kogoś odkupić za małe pieniążki. Chociażby rozwalone do połowy.