Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PF-1100E zaczyna wirować przy napełnianiu

milek72 16 Cze 2007 11:00 2789 13
  • #1 16 Cze 2007 11:00
    milek72
    Poziom 12  

Ostatnio objawił mi się taki problem. Po nalaniu wody na programie np 5 i temperaturze 40 st. pralka zatrzymuje sie tzn nie słychać cykania programatora ani charakterystycznego syczenia grzania wody. Od czego mam zacząć sprawdzanie ??
    Z góry dzięki za pomoc

0 13
  • #2 16 Cze 2007 11:23
    nares
    Specjalista AGD

Na pewno od grzałki - podpiąć omomierz, rezystancja powinna być (w zależności od mocy) między 18 a 26 ohm. Jeżeli omomierz nie reaguje to grzałka jest do wymiany.

0
  • #3 16 Cze 2007 11:54
    staszekf
    Poziom 32  

Częstą przyczyną jest uszkodzenie termostatu zabezpieczającego grzałkę ,który jest obok czujnka NTC.Powodzenia.

0
  • #4 16 Cze 2007 12:13
    milek72
    Poziom 12  

hmm ciekawe zjawisko bo okazało sie że po ok. 10 minutach ruszyła sama co ewentualnie jeszcze mogę sprawdzić jeśli to nie grzałka ??
    W którym miejscu znajduje sie hydrostat może to coś z nim - gdzieś wyczytałem że wystarczy przedmuchać??

0
  • #5 16 Cze 2007 12:15
    staszekf
    Poziom 32  

Jeżeli pralka nabiera właściwy poziom wody i wiruje to hydrostat zostaw w spokoju.Pozdrawiam.

0
  • #6 16 Cze 2007 12:23
    milek72
    Poziom 12  

staszekf dzieki
    Będę musiał znowu poczekać aż sie zatrzyma - bo jak pierze i grzeje to nie mam czego w niej szukać.

0
  • #7 16 Cze 2007 22:06
    staszekf
    Poziom 32  

Wydaję mi się że problem się powtórzy ale to Twoja decyzja ,musisz zewrzeć przewody które idą na termostat zabezpieczającą grzałkę te po prawej stronie .Powodzenia.

0
  • #8 17 Cze 2007 13:11
    milek72
    Poziom 12  

staszekf napisał:
    Wydaję mi się że problem się powtórzy ale to Twoja decyzja ,musisz zewrzeć przewody które idą na termostat zabezpieczającą grzałkę te po prawej stronie .Powodzenia.

Na pewno sie powtórzy :(
    A jak zewrę to co ma się dziać ??

0
  • #9 21 Cze 2007 20:57
    milek72
    Poziom 12  

Dzisiaj z kolei miałem inny dziwny przypadek na 7 programie nalał wode i zaczął z nią wirowac bo obroty robiły sie coraz wieksze w jednym kierunku. Co to moze być ??

0
  • #10 21 Cze 2007 21:22
    skryn
    Admin grupy AGD

milek72 napisał:
    Dzisiaj z kolei miałem inny dziwny przypadek na 7 programie nalał wode i zaczął z nią wirowac bo obroty robiły sie coraz wieksze w jednym kierunku. Co to moze być ??

Pewnie tacho silnika, albo walnięty triak w module, albo programator, albo w końcu sam moduł.
    Co jeszcze wymyślisz?
    Opisujesz tak nieprecyzyjnie swój problem, że odechciewa się myśleć... :cry:

milek72 napisał:
    Ostatnio objawił mi się taki problem. Po nalaniu wody na programie np 5 i temperaturze 40 st. pralka zatrzymuje sie tzn nie słychać cykania programatora ani charakterystycznego syczenia grzania wody. Od czego mam zacząć sprawdzanie ??
    Z góry dzięki za pomoc

A w ogóle bęben się kręci? Ile wody pralka nabiera?
    Może szczotki, może to i owamto...
    Opisz swój problem należycie - po kolei, co maszyna robi w danym momencie oraz co sprawdziłeś, bo jak tego nie zrobisz i nie napiszesz, to połowa użytkowników będzie bawić się w ciuciubabkę z Tobą i Twoją maszyną!

1
  • #11 21 Cze 2007 21:36
    milek72
    Poziom 12  

"Ostatnio objawił mi się taki problem. Po nalaniu wody na programie np 5 i temperaturze 40 st. pralka zatrzymuje sie tzn. nie słychać cykania programatora ani charakterystycznego syczenia grzania wody. Od czego mam zacząć sprawdzanie ?? " - to na razie ustało i jest dobrze

No więc jedyne co zaobserwowałem to to że po przekręceniu na program 3 lub 7 innych nie sprawdzałem podczas nalewania wody przy napełnianiu bębna po obróceniu parę razy w lewo i prawo bębnem zaczyna (podczas nalewania wody) wirować. Do końca nalewania nie czekałem bo jeszcze by się coś uszkodziło więcej w niej

0
  • #12 21 Cze 2007 22:41
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 21 Cze 2007 22:57
    milek72
    Poziom 12  

szypek72 napisał:
    Do sprawdzenia na początek prądniczka tacho silnika.

Możesz mi powiedzieć gdzie mam jej szukać i co mam tam sprawdzić ??

0
  • #14 21 Cze 2007 23:17
    sumrako
    Poziom 16  

Jak wykręcisz silnik, to od jego tyłu znajdziez cewkę z której wychodzą dwa kabelki, to jest tachocewka. Wewnątrz jej jest okrągły magnes przyczepiony do osi silnika. Sprawdz czy jest on dobrze przymocowany (dokręcony do osi) i czy wsuwki od cewki dobrze wchodzą do kostki przy silniku. Wygląda na to ,że czasami nie ma sygnału (możliwe złe styki ,lub przetarte kable) z tacho i moduł głupieje wrzucając silnik na najwyższe obroty.

0