Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PF-1100E zaczyna wirować przy napełnianiu

16 Cze 2007 11:00 2849 13
  • Poziom 12  
    Ostatnio objawił mi się taki problem. Po nalaniu wody na programie np 5 i temperaturze 40 st. pralka zatrzymuje sie tzn nie słychać cykania programatora ani charakterystycznego syczenia grzania wody. Od czego mam zacząć sprawdzanie ??
    Z góry dzięki za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Na pewno od grzałki - podpiąć omomierz, rezystancja powinna być (w zależności od mocy) między 18 a 26 ohm. Jeżeli omomierz nie reaguje to grzałka jest do wymiany.
  • Poziom 32  
    Częstą przyczyną jest uszkodzenie termostatu zabezpieczającego grzałkę ,który jest obok czujnka NTC.Powodzenia.
  • Poziom 12  
    hmm ciekawe zjawisko bo okazało sie że po ok. 10 minutach ruszyła sama co ewentualnie jeszcze mogę sprawdzić jeśli to nie grzałka ??
    W którym miejscu znajduje sie hydrostat może to coś z nim - gdzieś wyczytałem że wystarczy przedmuchać??
  • Poziom 32  
    Jeżeli pralka nabiera właściwy poziom wody i wiruje to hydrostat zostaw w spokoju.Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    staszekf dzieki
    Będę musiał znowu poczekać aż sie zatrzyma - bo jak pierze i grzeje to nie mam czego w niej szukać.
  • Poziom 32  
    Wydaję mi się że problem się powtórzy ale to Twoja decyzja ,musisz zewrzeć przewody które idą na termostat zabezpieczającą grzałkę te po prawej stronie .Powodzenia.
  • Poziom 12  
    staszekf napisał:
    Wydaję mi się że problem się powtórzy ale to Twoja decyzja ,musisz zewrzeć przewody które idą na termostat zabezpieczającą grzałkę te po prawej stronie .Powodzenia.

Na pewno sie powtórzy :(
    A jak zewrę to co ma się dziać ??
  • Poziom 12  
    Dzisiaj z kolei miałem inny dziwny przypadek na 7 programie nalał wode i zaczął z nią wirowac bo obroty robiły sie coraz wieksze w jednym kierunku. Co to moze być ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    "Ostatnio objawił mi się taki problem. Po nalaniu wody na programie np 5 i temperaturze 40 st. pralka zatrzymuje sie tzn. nie słychać cykania programatora ani charakterystycznego syczenia grzania wody. Od czego mam zacząć sprawdzanie ?? " - to na razie ustało i jest dobrze

No więc jedyne co zaobserwowałem to to że po przekręceniu na program 3 lub 7 innych nie sprawdzałem podczas nalewania wody przy napełnianiu bębna po obróceniu parę razy w lewo i prawo bębnem zaczyna (podczas nalewania wody) wirować. Do końca nalewania nie czekałem bo jeszcze by się coś uszkodziło więcej w niej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    szypek72 napisał:
    Do sprawdzenia na początek prądniczka tacho silnika.

Możesz mi powiedzieć gdzie mam jej szukać i co mam tam sprawdzić ??
  • Poziom 16  
    Jak wykręcisz silnik, to od jego tyłu znajdziez cewkę z której wychodzą dwa kabelki, to jest tachocewka. Wewnątrz jej jest okrągły magnes przyczepiony do osi silnika. Sprawdz czy jest on dobrze przymocowany (dokręcony do osi) i czy wsuwki od cewki dobrze wchodzą do kostki przy silniku. Wygląda na to ,że czasami nie ma sygnału (możliwe złe styki ,lub przetarte kable) z tacho i moduł głupieje wrzucając silnik na najwyższe obroty.