Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz zelmer meteor wywalil dym

desfil 16 Cze 2007 20:38 3184 7
  • #1 16 Cze 2007 20:38
    desfil
    Poziom 2  

dzisiaj odkurzacz zelmer meteor plunol dymem a nastepnie wybil mi korki. otwarel go zeby zobaczyc co sie stalo i okazalo sie ze na silniku jest taka nieiwelka cylindrycnza czesc ktora wyglada jak kondensator i ona wybuchla. moje pytanie brzmi: co to za czesc? i czy bede mogl ja gdzies dokupic? dodam tylko ze to juz stary odkurzacz
    pozdrawiam serdecznie

0 7
  • #2 16 Cze 2007 20:50
    jdjan1
    Poziom 26  

witam!

Kondensator przeciwzakłóceniowy. Kupisz w sklepach z częściami AGD.

Pozdrawiam

Jan

0
  • #3 16 Cze 2007 22:09
    staszekf
    Poziom 32  

Można pominąć kondensator i połączyć przewody na wprost.Pozdrawiam.

0
  • #4 16 Cze 2007 22:34
    maciejka31
    Poziom 15  

To co zaproponował kolega staszekf jest najlepszym i najtanszym rozwiązaniem

0
  • #5 16 Cze 2007 22:54
    Jarema
    Użytkownik obserwowany

maciejka31 napisał:
    To co zaproponował kolega staszekf jest najlepszym i najtanszym rozwiązaniem

Witam,
    Pozwolę sobie nie zgodzić się ze stwierdzeniem iż ominięcie kondensatora przeciwzakłóceniowego jest najlepszym rozwiązaniem...
    Producent nie wkładał go bo takie miał widzi mi sie tylko dlatego aby urządzenie nie generowało do sieci zakłóceń powyżej poziomu N.

0
  • #6 17 Cze 2007 16:33
    Andrzej Molicki
    Poziom 13  

Kondensator wymień a nie pomijaj bo cię sąsiedzi przeklną !!!! Jak zaczniesz odkurzać będzie siał zakłóceniami zarówno na radia jaki na telewizję .Jak nie był by potrzebny nikt by go nie zakładał.

0
  • #7 19 Cze 2007 21:49
    Ekspedyt1
    Poziom 10  

Koledzy którzy doradzają wymianę kondensatora , mają sto procent racji . Nie będziesz zakłócał programu TV i radiowego nie tylko sąsiadom , ale i sobie . Zabieg bardzo prosty i nie kosztowny.

0
  • #8 20 Cze 2007 14:32
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Uwaga: koszt takiego filtra przeciwzkłóceniowego to około 5 albo 6 złotych, więc nie widzę sensu kombinacji i pomijania go. Zbieg jest prosty do wykonania i tani tak jak twierdzi kolega ekspedyt1.
    Pozdrawiam

0