logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Whirlpool płyta kuchenna AKM 605+piekarnik AKP 724

efekt 25 Paź 2003 10:53 10924 9
REKLAMA
  • #1 373713
    efekt
    Poziom 21  
    Posty: 692
    Pomógł: 7
    Ocena: 55
    Kobieta zalała ,podczas gotowania ,sterowanie.Nastąpiło uszkodzenie diod w module sterowania oraz spalenie się rezystora (zwęglony)R40?
    Oznaczenie modułu 00N20170001 WEBV 4619 615 02132.Jaka jest wartość tego rezystora ?Moze ktoś ma schemat ? :)
    pozdrawiam Sławek
  • REKLAMA
  • #2 1347296
    ZBB1
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 4
    Czy masz już wartość tego rezystora ?
    Mam ten sam problem.
  • REKLAMA
  • #3 1348230
    efekt
    Poziom 21  
    Posty: 692
    Pomógł: 7
    Ocena: 55
    Szczerze....nie pamiętam ,jestem wzrokowcem ,możliwe że coś dobraliśmy .Jeśli możesz to zrób zdjęcie tej płytki ,może to odświeży moją pamięć .

    pozdrawiam Sławek
  • #4 1363318
    ZBB1
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 4
    Przesyłam zdjęcie .
    Może ktoś jeszcze wie co to są za diody i ew. jakie i gdzie powinny występować napięcia
    Pozdrawiam
    ZBB
    Załączniki:
    • Whirlpool płyta kuchenna AKM 605+piekarnik AKP 724 Obraz 184.jpg (1.04 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 1367800
    PiotreS
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Wprowadziłem się do mieszkania gdzie jest piekarnik AKP 724 z płytą, ale poprzednicy odłączyli zasilanie piekarnika i zegara na sterowniku. Możecie poradzić jak podłączyć brązowy kabelek do lewego przełącznika ?
  • REKLAMA
  • #6 1369319
    ZBB1
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 4
    Jeżeli masz taki sam programator typ:
    00N20170001 WEBV 4619 615 02132
    to należy podłączyć w następujący sposób
    1.Przewód niebieski-na końcówkę - P1 line
    2.Brązowy podwójny przewód, jeden konektor do P2 neutral a drugi konektor (TEN SAM KABEL !) do P9 oven
    3. Przewód brązowy pojedyńczy (z jednym konektorem) do P10 oven
    Pozdrawiam
    ZBB
  • REKLAMA
  • #7 1370219
    PiotreS
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Dzieki ZBB, sprawdzę po powrocie do domu.
    Pozdrowienia
    PiotreS
  • #8 1373064
    PiotreS
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Nie mogłem nigdzie znaleźć typu programatora, piekarnik i płyta mają oznaczenia jak w temacie. Sterownik piekarnika ma dwa rzędy styków oznaczone 1-10 i 1a-10a. W rzędzie 1-10 wszystkie poza 10 są zajęte, w rzędzie 1a-10a do 1a podłączony jest niebieski, który ma dalej jeszcze jeden wolny konektor (do zegara?), do 5a brązowy i do 10a ten sam brązowy, który ma jeszcze jeden wolny konektor (do zegara?). Luzem jest jeszcze brązowy w dwoma konektorami - oba nie podłączone i biało-niebieski + szary (chyba do wentylatora). Liczę na wyrozumiałość i dalszą pomoc.
    Pozdrowienia.
    PiotreS
  • #9 1406017
    PiotreS
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Czy możecie mi pomóc z tymi kabelkami, bo Whirlpool w odpowiedzi na prośbę o schemat odesłał mnie do serwisu ?
    Z góry dzięki za poradę
    PioteS
  • #10 2185751
    mmark
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 5
    Czy ktoś miał taki problem, że na wszystkich ustawieniach pokrętła jednej ze stref grzania płyty (pozycje 1-6), zachowuje się ona jak przy ustawieniu 6, czyli grzeje na maks. Diody pokazujące ustawienie pokrętła zapalają się prawidłowo.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem uszkodzenia modułu sterowania płyty kuchennej Whirlpool AKM 605 i piekarnika AKP 724 spowodowany zalaniem podczas gotowania. Uszkodzeniu uległy diody oraz rezystor R40, który uległ zwęgleniu. Poszukiwano wartości tego rezystora oraz schematu modułu oznaczonego 00N20170001 WEBV 4619 615 02132. Uczestnicy wymieniali się zdjęciami uszkodzonej płytki i próbowali zidentyfikować diody oraz napięcia na poszczególnych wyprowadzeniach. Poruszono także temat podłączenia przewodów sterownika piekarnika, szczególnie brązowego kabla do odpowiednich styków (P1, P2, P9, P10) zgodnie z typem programatora. Wskazano, że producent odsyła do serwisu w przypadku prośby o schemat. Dodatkowo zgłoszono problem z płytą grzewczą, gdzie jedna ze stref grzania działała stale na maksymalnej mocy niezależnie od ustawienia pokrętła, mimo prawidłowego zapalania się diod sygnalizujących poziom grzania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA