Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 8265 w Renault Master

26 Cze 2007 20:02 2585 4
  • Poziom 10  
    Dzisiaj podczas jazdy zaczęły się dziać dantejskie sceny :crazyeyes: Najpierw zaczeła się zapalać lampka oświetlenia wnętrza. Pierwsze podejrzenie padło na wyłączniki krańcowe - niestety nie one były przyczyną zapalania się oświetlenia. Z braku czasu po prostu wyłączyłem oświetlenie i pojechałem dalej. W pewnym momencie otworzył się centralny zamek - tak sam z siebie. Drzwi zaryglowałem przyciskiem i jadę dalej. Minęło pół godziny - znowu to samo. Zatrzymałem się na stacji benzynowej, wyszedłem z auta, załączam alarm i zonk - nie ma sygnalizacji kierunkowskazami załączenia alarmu. Podejrzenie padło na alarm. Odpiąłem centralkę alarmu od instalacji i pojechałem dalej - już bez przygód. Przyjechałem na miejsce i z ciekawości podpiąłem centralkę znowu. No i niby wszystko działa - alarm się uzbraja, kierunkowskazy mrugają, alarm działa. Ale... no właśnie. Wcześniej miałem tylko informację świetlną załączenia alarmu - mrugające kierunkowskazy. Teraz jeszcze alarm wydaje z siebie pikanie - jak to wyłączyć? I druga sprawa - wcześniej podczas otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz otwierały się wszystkie drzwi w aucie. Teraz nie. Aby otworzyć resztę muszę albo korzystać z przycisku wewnątrz auta albo na pilocie. Jak przywrócić poprzedni stan?

P.S. Jak nie dam rady to pojadę do ASO - w końcu auto na gwarancji - tylko że szkoda mi czasu na przepychanki z serwisem.
  • Poziom 10  
    Odpowiem sam sobie 8)

Procedura:
    - odpiąć centralkę od instalacji
    - podłączyć ponownie
    - w ciągu 5 sekund przycisnąć na pilocie (kluczyku) przycisk do
    uzbrajania alarmu
    - zrobione :-)
  • Poziom 2  
    Prosze o informacje gdzie znajduje sie centralka bo szukalem przez caly dzien i nie znalazlem.
  • Poziom 2  
    Najgorsze jest to, ze nie mam diody od alarmu. Jest tylko ta od immobilizera. Alarm jest fabryczny bo syrena jest z naklejka Renault i niestety po wymianie akumulatora alarm zastrajkowal bo przed wymiana syrene bylo slychac przy otwieraniu od zewnatrz zamknietych drzwi. Byl rowniez krotki dzwiek podczas zamykania dzwi. Obecnie migaja tylko awaryjne przy otworzeniu drzwi od srodka, zero dzwieku syreny i zero informacji w necie jak przywrocic dzwiek.