Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Cobra 8265 w Renault Master

26 Cze 2007 20:02 2288 1
  • Poziom 10  
    Dzisiaj podczas jazdy zaczęły się dziać dantejskie sceny :crazyeyes: Najpierw zaczeła się zapalać lampka oświetlenia wnętrza. Pierwsze podejrzenie padło na wyłączniki krańcowe - niestety nie one były przyczyną zapalania się oświetlenia. Z braku czasu po prostu wyłączyłem oświetlenie i pojechałem dalej. W pewnym momencie otworzył się centralny zamek - tak sam z siebie. Drzwi zaryglowałem przyciskiem i jadę dalej. Minęło pół godziny - znowu to samo. Zatrzymałem się na stacji benzynowej, wyszedłem z auta, załączam alarm i zonk - nie ma sygnalizacji kierunkowskazami załączenia alarmu. Podejrzenie padło na alarm. Odpiąłem centralkę alarmu od instalacji i pojechałem dalej - już bez przygód. Przyjechałem na miejsce i z ciekawości podpiąłem centralkę znowu. No i niby wszystko działa - alarm się uzbraja, kierunkowskazy mrugają, alarm działa. Ale... no właśnie. Wcześniej miałem tylko informację świetlną załączenia alarmu - mrugające kierunkowskazy. Teraz jeszcze alarm wydaje z siebie pikanie - jak to wyłączyć? I druga sprawa - wcześniej podczas otwierania drzwi kierowcy od wewnątrz otwierały się wszystkie drzwi w aucie. Teraz nie. Aby otworzyć resztę muszę albo korzystać z przycisku wewnątrz auta albo na pilocie. Jak przywrócić poprzedni stan?

P.S. Jak nie dam rady to pojadę do ASO - w końcu auto na gwarancji - tylko że szkoda mi czasu na przepychanki z serwisem.
  • Poziom 10  
    Odpowiem sam sobie 8)

Procedura:
    - odpiąć centralkę od instalacji
    - podłączyć ponownie
    - w ciągu 5 sekund przycisnąć na pilocie (kluczyku) przycisk do
    uzbrajania alarmu
    - zrobione :-)